Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomysł na złodzieja ?


qbassa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przeglądałem ostatnio różne zabezpieczenia samochodowe i napotkałem się na cos takiego jak pozostawienie w ukrytym miejscu jakiegos starszego telefonu komórkowego którego umieszczamy gdzieś w samochodzie i w razie kradzieży idziemy na policje i podajemy nr tel i IMEI. Lecz komu by chcialo sie ladowac ten telefon przypuśćmy raz w tygodniu, myslalem o kupnie ładowarki samochodowej takiej pod zapalniczke (12v), umieścic gdzies telefon i podlączyc sie do jakiegos przewodu prądowego ,przez który płynie prąd przy wlączonym silniku. Wtedy bateria by nam sie automatycznie ładowała.

Co Myślicie o tym ?

(jestem nowym urzytkownikiem i od niedawna posiadam \OOOO/ dlatego zadaje tyle pytan :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł, do tel daj karte z play fresh, jedno doladowanie i masz aktywne konto przez rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jeśli masz tylko OC to może i dobry pomysł ale jeśli masz pełny pakiet to lepiej się zastanów. Złodzieje działają dziś naprawdę szybko i nawet jeśli namierzysz takie auto, to może się okazać, że nasza kochana policja tak ospale się za to zabierze, że jak dotrą na miejsce to auto będzie już w częściach :decayed: A wtedy to nie wiem co lepsze, kasa z odszkodowania czy sterta blach, kabli i 4 koła luzem pod domem :decayed: W takim wypadku ja wolałbym auta nie namierzyć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś alarm?

Kiedyś widziałem taki patent z telefonem na jakimś forum. Tel był podłączony do alarmu lub jakiegoś czujnika ruchu, który można kupić na allegro najlepiej jak instalacja nie jest ori to złodzieje nie będą sie spodziewać takowego rozwiązania. W chwili włamania uruchamia sie cichy alarm, który włącza automatyczne wybieranie w telefonie ukrytym w samochodzie. Oczywiście dzwoni do Ciebie, a wtedy biegniesz co sił w nogach do garażu.

Szczerze mówiąc uważam, że raczej nikt się nie połaszczy na tak leciwe auto tym bardziej, że masz silnik 1,6 a one raczej nie były zbyt bogato wypasione. Inna sprawa jak go doposażyłes w beżowe skóry, ori xenon i fele od rs to na części początkujący złodzieje meliniarze mogą się skusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlodzieje maja takie urzadzenia co zaklocaja inne elektoniczne zabawki pozostawione w samochodzie ;) m.in. tel kom i GPS :/ oczywiscie uzywaja tego jak kradna nowe S-klasse lub A8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już opisywał tutaj na forum ten patent z telefonem,odłączył tylko wyświetlacz żeby nie świecił a telefon był podłączony non stop pod ładowarkę ukryty w odpowiednim miejscu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już opisywał tutaj na forum ten patent z telefonem,odłączył tylko wyświetlacz żeby nie świecił a telefon był podłączony non stop pod ładowarkę ukryty w odpowiednim miejscu :good:

i tak właśnie chcialem zrobić, nawet zeby odlączyc głośnik w telefonie, bo wydaje mi sie zbędy i podczas uruchomiania silnika telefon moze "piknąć" bo zobaczy prąd z Ładowarki.[br]Dopisany: 08 Maj 2011, 10:23_________________________________________________

A masz jakiś alarm?

Kiedyś widziałem taki patent z telefonem na jakimś forum. Tel był podłączony do alarmu lub jakiegoś czujnika ruchu' date=' który można kupić na allegro najlepiej jak instalacja nie jest ori to złodzieje nie będą sie spodziewać takowego rozwiązania. W chwili włamania uruchamia sie cichy alarm, który włącza automatyczne wybieranie w telefonie ukrytym w samochodzie. Oczywiście dzwoni do Ciebie, a wtedy biegniesz co sił w nogach do garażu.

Szczerze mówiąc uważam, że raczej nikt się nie połaszczy na tak leciwe auto tym bardziej, że masz silnik 1,6 a one raczej nie były zbyt bogato wypasione. Inna sprawa jak go doposażyłes w beżowe skóry, ori xenon i fele od rs to na części początkujący złodzieje meliniarze mogą się skusić.

[/quote']

wiesz, mam 20 lat i pracowałem caly rok na samochod więc dla mnie to jest ważne czy cos miec czy nie miec :), niby 1.6 ale autko sprowadzilem i wyposażenie jest bogate. Co do tego czuknika ruchu, i wybierania numeru to juz jest wyżej położona poprzeczka bo juz bedzie trzeba jakis sterownik do tego, tak mysle[br]Dopisany: 08 Maj 2011, 10:25_________________________________________________

No cóż, jeśli masz tylko OC to może i dobry pomysł ale jeśli masz pełny pakiet to lepiej się zastanów. Złodzieje działają dziś naprawdę szybko i nawet jeśli namierzysz takie auto, to może się okazać, że nasza kochana policja tak ospale się za to zabierze, że jak dotrą na miejsce to auto będzie już w częściach :decayed: A wtedy to nie wiem co lepsze, kasa z odszkodowania czy sterta blach, kabli i 4 koła luzem pod domem :decayed: W takim wypadku ja wolałbym auta nie namierzyć :decayed:

wiesz , warto czegos próbować zeby autko było bardziej zabezpieczone, u mojego brata w golfie 4, zrobilismy zwykle odcięcie na mase od rozrusznika. Za jakiś miesiąc ide patrze swieca sie pozycje z tylu, zamki pozrywane , stacyjka a autko stoi , złodziej zrobil jakies zwarcie, albo cos go wypłoszyło dlatego nie wziął./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skradzione auto w ciągu 2-3 dni jest rozebrane na czesci pierwsze. Przez ten czas psy nawet nie zdążą ruszyć dópy zeby go poszukać.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skradzione auto w ciągu 2-3 dni jest rozebrane na czesci pierwsze. Przez ten czas psy nawet nie zdążą ruszyć dópy zeby go poszukać.

:hi:

myślisz ze jest aż tak tragicznie z polska policją ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skradzione auto w ciągu 2-3 dni jest rozebrane na czesci pierwsze. Przez ten czas psy nawet nie zdążą ruszyć dópy zeby go poszukać.

:hi:

myślisz ze jest aż tak tragicznie z polska policją ? :blink:

A nie jest ???? :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefony htc mają opcję lokalizacji na podstawie danych gps i gsm

http://bloghtc.pl/co-oferuje-serwis-htcsense-com

ukrycie takiego tel byłoby dobrym rozwiązaniem, choć nie tanim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś alarm?

Kiedyś widziałem taki patent z telefonem na jakimś forum. Tel był podłączony do alarmu lub jakiegoś czujnika ruchu, który można kupić na allegro najlepiej jak instalacja nie jest ori to złodzieje nie będą sie spodziewać takowego rozwiązania. W chwili włamania uruchamia sie cichy alarm, który włącza automatyczne wybieranie w telefonie ukrytym w samochodzie. Oczywiście dzwoni do Ciebie, a wtedy biegniesz co sił w nogach do garażu.

Szczerze mówiąc uważam, że raczej nikt się nie połaszczy na tak leciwe auto tym bardziej, że masz silnik 1,6 a one raczej nie były zbyt bogato wypasione. Inna sprawa jak go doposażyłes w beżowe skóry, ori xenon i fele od rs to na części początkujący złodzieje meliniarze mogą się skusić.

Tak, kradnie się perełki :wink4:

Najczęściej kradzione są auta, których jest najwięcej (części szybko pójdą). O dziwo na szrotach jest więcej przedliftów niż poliftów :cool1: Prędzej ukradną 1.6, 1.8 niż 2.8 bo kto takie 2.8 później kupi :wink4:

Sam widziałem ostatnio na szrocie a4 z silnikiem 1.6 z wyciętym numerem vin. Europejczyk, w całości :gwizdanie:

Dobrze zrezane auta rzucają się w oczy a meliniarzom nie zależy na tym żeby ktoś rozpoznał swoje auto (nawet w częściach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego mam 2.6 i zastanawiam się czy ściągać znaczek z tylu jak go zobaczą to zostawia w spokoju

a tak na poważnie kradną auta te które po rozmontowania części szybko pójdą

wydaje mi się ze najpopularniejsze są 1,6 i 1.9 oraz te z instalacja gazowa bo jak by nie patrze za instalacje tez wezmą parę groszy

dlatego współczuje ludzią którzy nie maja własnego garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem na to założenie tego telefonu. Jak pisaleś telefonu typu HTC maja taka opcje, lecz niestety nie stać mnie na kupno takiego z takim przeznaczeniem;) Sprubuje z zwykła nokia 6610i, mam ladowarke samochodowa tylko teraz gdzie podpiąć pod zasilanie ?? (chce zamonotwac nad pedałami, pod kierownica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , przeglądałem ostatnio różne zabezpieczenia samochodowe i napotkałem się na cos takiego jak pozostawienie w ukrytym miejscu jakiegos starszego telefonu komórkowego którego umieszczamy gdzieś w samochodzie i w razie kradzieży idziemy na policje i podajemy nr tel i IMEI.

a co Ci to da? Nie bardzo rozumiem założenia tego projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , przeglądałem ostatnio różne zabezpieczenia samochodowe i napotkałem się na cos takiego jak pozostawienie w ukrytym miejscu jakiegos starszego telefonu komórkowego którego umieszczamy gdzieś w samochodzie i w razie kradzieży idziemy na policje i podajemy nr tel i IMEI.

a co Ci to da? Nie bardzo rozumiem założenia tego projektu

To, ze gdy ukradną CI samochód, idziesz na policje podajesz im nr tel i IMEI , i oni mogą znaleźć telefon (w samochodzie w tym przypadku) z dokładnością do 5metrów. czytalem ze tak samo mogą z kazdym telefonem lecz jego wartość musi przekraczać 1 tys zł. tutaj mamy doczynienia z telefonem , w ktorym wyjme głośnik i wyswietlacz. bateria bedzie trzymala dlugo, a gdy bede jezdzic bedzie się do ładowywać. czytałem ze juz paru osobą to uratowało samochód, policja przez to znajduje tzw. "dziuple". Tanie rozwiązanie, moze sie przydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na symbiana (starego typu N70, 6630, 6680) jest aplikacja coś ala monitor po GPSie, telefon nie ma wbudowanego GPSa wiec trzeba dodatkowo kupic odbiornik na blutetooth lub jakies tani teleon co ma symbiana i gps

telefon wysyla sms'em wspolrzedne polozenia auta na dany numer. nie pamietam teraz jak sie ustawialo to kiedy ma wyslac, wiem ze dalo sie chyba to na odpowiednio wyslanego smsa ustawic i wtedy szedl zwrotny z wspolrzednymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakiś sposób,tyle że tak jak Moskal napisał,zanim policja ruszy dupe to auto już będzie rozszlachtowane :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...