Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Dlaczego ABS sam sie wyłącza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mój problem polega na tym, ze kiedy jadę szybko tzn. powyżej 140 to wyłącza sie ABS - informuje o tym zapalająca się wtedy lampka ABSu. czy ktoś może mi pomoc? drugi problem polega na tym ze kiedy nawet lekko hamuje i chce sie delikatnie zatrzymać to pod koniec hamowania czuje jakby mi sie ABS załączał i to nie ważne czy sucho czy mokro na jezdni. wie ktoś może co sie dzieje z moim :audi:

Opublikowano

Sprawdź czujniki,czy któryś przypadkiem się nie zabrudził,bądź za bardzo nie wysunął.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Podepnij VAGa i dowiedz sie o których kołach jest mowa

Opublikowano

Czujniki wyczyszczone,dobite, VAG nic nie pokazuje i co Wy na to?[br]Dopisany: 26 Styczeń 2008, 23:54 _________________________________________________ emilmuha trzeba czekać,aż się któryś czujnik wysra. Mam to samo, tzn. przy delikatnym hamowaniu przy zatrzymywaniu się, to przy większych prędkoścaich to :shocked: nieznana mi sytuacja.

Opublikowano

Podepnij VAGa i dowiedz sie o których kołach jest mowa

podpiąłem koledze vag_a i z abs_u i układu hamulcowego nie ma żadnych błędów zapisanych w sterowniku.

Opublikowano

Podepnij VAGa i dowiedz sie o których kołach jest mowa

podpiąłem koledze vag_a i z abs_u i układu hamulcowego nie ma żadnych błędów zapisanych w sterowniku.

Chcesz powiedzieć że jak zjedzie z tych 140 z paląca się kontrolką to nie ma błędów?

Opublikowano

Podepnij VAGa i dowiedz sie o których kołach jest mowa

podpiąłem koledze vag_a i z abs_u i układu hamulcowego nie ma żadnych błędów zapisanych w sterowniku.

Chcesz powiedzieć że jak zjedzie z tych 140 z paląca się kontrolką to nie ma błędów?

nom dokładnie, chociaz nie wiem czy przed vag_iem jechał te 140km/h ale przeciez jakby były błędy to by się zapisały, nikt wcześniej ich nie kasował.

dodam że kontrolka mu się nie pali, z tego co zrozumiałem to zapala się przy jakieś danej prędkości (pow 140km/h)

Opublikowano
  • Autor

dzis jechalem 140 i zapalila sie ta kontrolka.

Opublikowano

dzis jechalem 140 i zapalila sie ta kontrolka.

musisz przeczyścić czujniki od abs_u

Opublikowano

podpiąłem koledze vag_a i z abs_u i układu hamulcowego nie ma żadnych błędów zapisanych w sterowniku.

Chcesz powiedzieć że jak zjedzie z tych 140 z paląca się kontrolką to nie ma błędów?

Przecież jak wejdziesz w sterownik ABS to jak zaczniesz jechać to VAG rozłącza się (chyba coś powyżej 10km/h) to niby jak zbadałeś coś w czasie jazdy ??? Przynajmniej tak jest w B5.

Opublikowano

a kto mówi to o badaniu w czasie jazdy :mysli:

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

mam podobny problem powyzej tej predkosci na prostym odcinku drogi zapala sie kontrolka absu i swieci az do wylaczenia silnika,podpiolem Vaga i pokazal taki blad "(597) Roznice w impulsach predkosci kol,brak osprzetu/nie zwiazany ze sprzetem-Blad sporadyczny".nie mam pojecia gdzie tkwi problem bo normalnie abs dziala ale tak jak opisalem wczesniej na prostym odcinku powyzej chyba 130 km/h,problem zawsze taki sam.Gdzie szukac problemu jak go wyeliminowac pomocy.

Opublikowano

mam podobny problem powyzej tej predkosci na prostym odcinku drogi zapala sie kontrolka absu i swieci az do wylaczenia silnika,podpiolem Vaga i pokazal taki blad "(597) Roznice w impulsach predkosci kol,brak osprzetu/nie zwiazany ze sprzetem-Blad sporadyczny".nie mam pojecia gdzie tkwi problem bo normalnie abs dziala ale tak jak opisalem wczesniej na prostym odcinku powyzej chyba 130 km/h,problem zawsze taki sam.Gdzie szukac problemu jak go wyeliminowac pomocy.

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adp_jak_naprawic_ten_blad_absu_00597_ruchome_sygnaly_predkosci_kol_abs-t14219.0.html

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

odgrzeje kotleta mam identyczne problemy jak wy i brak jakichkolwiek błędów w vag-u :confused4:

Opublikowano

ja to przerobiłem ze swoja :a4fan: problem trwał tydzień przyczyna przełamany kabel czujnika ABSu w tylnym kole niby niema prawa się przełamać a jednak najgorszy problem jest wyczaić w którym kole bo tego sterownik niezapisuje jako błąd

Opublikowano

ja to przerobiłem ze swoja :a4fan: problem trwał tydzień przyczyna przełamany kabel czujnika ABSu w tylnym kole niby niema prawa się przełamać a jednak najgorszy problem jest wyczaić w którym kole bo tego sterownik niezapisuje jako błąd

Miałem podobny przypadek z przewodem od czujnika ale w moim przypadku sterownik pokazywał błąd,ale jest jeszcze jedna możliwość sprawdzić oporność na czujnikach.

Opublikowano

Witam!!!

Mam podobny problem do kolegi.

Niedawno mi się to zaczęło dziać, a mianowicie jadąc bardzo powoli przy lekkim naciśnięciu pedału hamulca na samym końcu jazdy zaczyna mi przerywać, czyli zaczyna działać ABS.

Żadna kontrolka mi sie nie zapala???

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

A ja mialem taka przypadlosc przy 140km/h po wymianie tylnch tarcz. Okazalo sie ze tarczka ABS byla naprawde minimalnie pod kątem nabita. Zdjąlem tarcze popatrzylem gdzie tarczka jest pocierana przez czujnik. Dobilem tarczke w tym miejscu i zalozylem tarcze z powrotem. Dla pewnosci leciutko dobilem czujnik i sprawdzilem ze slychac jak delikatnie ociera ale na calej dlugosci tarczy (przedtem ocierala tylko w jednym miejscu). Po tej operacji prolem zniknąl. Uwaga na pseudo fachowcow od wymiany tarcz i klocków, przy nabijaniu tarczki na nową tarcze tylną trzeba być bardzo precyzyjnym !!!

Kolego kylu22 twoj problem jest typowy dla zabrudzonego czujnika, niestety czyba bedzesz musial wysunąć kazdy i przeczyscić. Po czyszczeniu nie dobijaj ich na sile. Po takiej operacji problem moze sie nasilić ale wtedy nalezy tylko lekko dobic czujnik az problem zniknie.

  • 1 rok później...
Opublikowano

jak sprawdzisz Vagiem to w błędach pokazuje konkretnie który czujnik jest walnięty lub nie odbiera dobrze i tylko tego możesz wyregulować

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.