Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Bi-xenon - parowanie - jak temu zapobiec ? i jaki % zaparowania u Was ?


miron78

Rekomendowane odpowiedzi

A probowales folia tylko srube regulacyjna zabezpieczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowales folia tylko srube regulacyjna zabezpieczyc?

Nie ma to sensu... i tak w tym momencie regulacja odpada i tak, wiec lepiej zabezpieczyc cala lampe. Juz nie pamietam jak sam to robilem, bo jakis czas temu to bylo, ale z tego co pamietam znalazlem wiecej miejsc, ktory moglaby sie kiedys dostac woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko już któryś dzień stoi na dworze - pogodę jaką mamy każdy widzi... Reflektor nie zabezpieczony folią zaparował, ten wymodzony bez śladu mgiełki - póki co zapowiada się obiecująco :good:

trochę silikonu i nie parują od 2 miescy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje Panowie po deszczach od 3 dni również nic - sam jestem strasznie zaskoczony :shocked: Mam nadzieję, że się stan utrzyma na dłużej.

Niestety, z tego, co wywnioskowałem z rozbierania lamp, to regulacja nie ejst jedynym miejscem przeciekania (bynajmniej u mnie). Zabezpieczałem ją na milion sposobów i dalej dawało do środka jak cholera - oprócz pary również woda w kloszu była i o wcale nie mało :thumbdown:

Dodatkowy minus, to to, że jak już zaparuje, a jest "dobrze" zaklejona, to okropnie długo wraca do stanu poprzedniego :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie zaklajejcia przewodow od odpowietrzania... :decayed:

Jak mowie - moj patent z folia ma na razei 100% skutecznosci i gwarancje dozywotnia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie zaklajejcia przewodow od odpowietrzania... :decayed:

Jak mowie - moj patent z folia ma na razei 100% skutecznosci i gwarancje dozywotnia :decayed:

no Twój Twój :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:

Adaś, a u Ciebie dziala regulacja po zasilikonowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew:

Adaś, a u Ciebie dziala regulacja po zasilikonowaniu?

oczywiście - uszczelnić trzeba tylko nakładkę regulatora w miejscu styku z obudową lampy - w samo gniazdo nie waliłem silikonu - w przeciwnym razie nie dałoby się śrubokręta włożyć. Tu można dać wazelina - nie powinna szybko wypłynąć a śrubokręt w razie potrzeby podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - no właśnie po 3, 4 tygodniach wazelina została wypłukana/wyparowała. Klosze zawalone jak nigdy i do tego oprócz kropel wody pojawił się chamski nalot na wewnętrznej stronie klosza (winą obarczam wazelinę, wrzucałem już fotkę wcześniej). Jeśli już to chyba trzeba będzie użyć jakiegoś bardizej skondesowango smaru względnie silikonu.

Dziś przymrozek - auto od środka mocno zaparowane, dostało się też reflektorom. Nie zabezpieczona lampa zawalona do połowy - zabezpieczona folią dostała malutki pasek w dolnej części klosza. Po tym co się działo ostatnio taki "paseczek" jest dla mnie do zaakceptowania - zobaczymy co się będzie działo dalej. W weekend wyciągam drugi reflektor i też rezam folię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niewiem - u mnie wazelina w lecie i na gorącym silniku też się poddała ale w reflektorach mam czysto ... niewiem jak u Ciebie przedostała się do środka - może jakaś szpara duża jest :confused4: albo ten plastik wokoło regulatora jakoś słabo dokręcony, spasowany .. ?

u mnie mimo mrozu ani śladu pary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że u mnie odpukać jak narazie również nic, pomimo dzisiejszego skrobania szronu i deszczu od 2 dni (znając życie, przez to, że tak napisałem, dziś albo jutro zaparują na maxa :polew:)[br]Dopisany: 03 Grudzień 2009, 09:01_________________________________________________Chwilowo tylko wazelina na regulacji oraz wokoło tego cokołu ze śrubą oraz zaklejone w błotniku otwory :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam dlaczego nie wyeliminujecie przyczyny? tylko stosujecie jakieś cuda... no chyba że macie dziurawe te lampy to rozumiem.

Ja mam już miesiąc spokój (co mnie nawet dziwi przy tej pogodzie)

post numer 207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wymieniłem oringi i nadal pipka :kwasny: Generalnie to było pierwsze czego próbowałem aby pozbyć się parowania...

Lekka mgiełka pojawiła się wczoraj gdy zapadał wieczór i gwałtownie spadła temperatura. Gdy dojeżdżałem do pracy o 22 reflektor był juz czysty. Po pracy o 6 rano to samo więc mimo wszystko jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok... tylko są oringi i są oringi

wymiary podane... dodam tylko że żeby to wsadzić z powrotem to prawie trzeba młotka używać - także jeśli zmieniliście na mniejsze które lekko weszły to może tu jest problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem za duże - właśnie takie które ciężko się wkłada :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po założeniu ori bixenonów w B7 jeden paruje :wallbash:

Trzeba będzie powalczyć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w B7 bix'y tez parują :shocked::polew:??

no ba.. a schowek myslisz że poprawili ? :naughty:

u mnie światełka ok cały czas... zobaczymy jak długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...