Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] OPONY LETNIE


Wojtek żółty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam opon letnich w rozmiarze 215/45/17 i znalazłem kilka dośc atrakcyjnie cenowo propozycji np.

NEXEN 250zł/szt

INFINITY 260zł/szt

oraz fulda i continental po 360zł/szt

czy ktoś może wie jakiego pochodzenia są te dwie pierwsze opony tzn. chodzi mi o to czy są to opony produkowane pod inną nazwą przez uznane marki, czy raczej coś w rodzaju MADE IN CHINA- bo takich się obawiam i z pewnością nie kupię. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat prosze o podpowiedz, z góry dzięki. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexen Tire is a tire manufacturer, headquartered in Yangsan, South Gyeongsang Province, and Seoul, both in South Korea. Its major domestic competitors are Hankook Tire and Kumho Tires

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nexen Tire is a tire manufacturer, headquartered in Yangsan, South Gyeongsang Province, and Seoul, both in South Korea. Its major domestic competitors are Hankook Tire and Kumho Tires

no brzmi wypaśnie i bardzo profesjonalnie :decayed:

Dlaczego rozmiar 215/45 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... a jaka felga ? O szerokość pytam.

sądzę, że na zawias gorszy wpływ będzie mieć 215/45

Na dodatek jest to strasznie egzotyczny rozmiar, stąd te ceny kosmiczne.

Za rozmiar 225/45 oponki Dunlopa Sport Maxxa zapłacisz 1600zł komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy 7,5" z oponą 225/45 miałem praktycznie na wprost , oczywiście mowa o 17kach.

a co do opon ja moge polecić z czystym sumieniem opone nankang ns-2 :thumbup:[br]Dopisany: 14 Styczeń 2008, 11:15 _________________________________________________http://ssl.delti.com/cgi-bin/reifenbestellen.pl?typ=R-106008&dsco=32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak 225/45?! a dystanse będą potrzebne? koła przy pełnym skrencie nie będa ocierać o nadkola?

Dystanse śa zbędne, nic nie będzie obcierać.

Mam opony 235 na feldze o takich samych parametrach i zawias 60/40 i jest :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś jeździł na oponkach TOYO ( PROXES T1R ), jeśli tak to co o nich sądzicie, jak zachowują się na mokrej nawierzchni itp. Thx za info.

Acha a przy okazji co polecacie do mojego pocisku na lato ?? Felga 17" rozmiar oponki 225/45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse śa zbędne, nic nie będzie obcierać.

Mam opony 235 na feldze o takich samych parametrach i zawias 60/40 i jest :th:

A u mnie przy gwintowanym zawieszeniu przy profilu 235 w prawym nadkolu z przodu poprzecierała mi opona oplot przewodu paliwowego :D Zawias nie był spuszczony na glebę :confused4:

Teraz na zimowych 225/45 jest luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych czterech opon moge polecic fulde bo naniej latalem zeszlego lata. Kapitalnie sie trzyma drogi a po mokrej nawierzchni w zakretach dlamnie bomba :th:

Co do rozmiaru to tez sie zastanawialem nad 215 bo 225 to mi zabardzo w koleinach rzucalo.

No bo na 17" felge 205 :mysli: to chyba nie za dobrze by wogladalo?? Jak myslicie? :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob a jak Toyo na deszczu, bo jedni mówią że dają radę, inni że jak na łyżwach.

A co do ścierania szybkiego to raczej nie ma co liczyć że starczą na dwa sezony ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz jeżdżę na 225/45/17 Toyo Snowprox i na wodzie zachowują się dużo lepiej niż Continentale :) T1R jeździłem w 15" tylko ale wrażenia bardzo pozytywne. Co do ścieralności wszystko zależy jakie trzaskasz przebiegi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...