Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak mówicie osłone kolumny kierownicy warto ciąć pod tempomat czy lepiej kupić oryginalnie z miejscem na tempomat ? Jeżeli ciąć to czym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówicie osłone kolumny kierownicy warto ciąć pod tempomat czy lepiej kupić oryginalnie z miejscem na tempomat ? Jeżeli ciąć to czym ?

U siebie kupiłem.

Kumplowi wycinałem małym frezem.

Raczej mega zdolności manualnych nie mam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówicie osłone kolumny kierownicy warto ciąć pod tempomat czy lepiej kupić oryginalnie z miejscem na tempomat ? Jeżeli ciąć to czym ?

U siebie kupiłem.

Kumplowi wycinałem małym frezem.

Raczej mega zdolności manualnych nie mam :decayed:

No właśnie ja też sie obawiam o swoje zdolności :/ nie wiem czy ryzykować. Nie mam za bardzo czym tego zrobić ... może lutownicą heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób dremelem lub czymś takim.

Ja robiłem lutownicą, bo nie miałem dremela i wyszła kupa... Trochę przesadziłem z otworem :gwizdanie:

Teraz mam dremel i podejrzewam, że dużo łatwiej się tym zrobi.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wycinania otworu na tempomat, czy od wewnętrznej strony obudowy jest zarys wycięcia ? Jeżeli nie ma to czy ktoś ma jakiś szablon w wersji elektronicznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wycinania otworu na tempomat, czy od wewnętrznej strony obudowy jest zarys wycięcia ? Jeżeli nie ma to czy ktoś ma jakiś szablon w wersji elektronicznej ?

nie ma tam żadnych podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam! Właśnie sprawdzałem na obudowie, którą zdemontowałem podczas dokładania tempomatu i faktycznie jest zaznaczone od środka jak powinien wyglądać otwór pod manetkę. Jednak ślad ten jest bardzo ale to bardzo niewidoczny. Dopiero pod światło jestem go w stanie zauważyć.

http://yfrog.com/5z20101103024j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Czy to mi wystarczy do montażu tempomatu czy potrzebuje jeszcze jakieś taśmy itp

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-a6-c6-manetka-tempomatu-tempomat-i1313251927.html

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jestem po montazu. sam montaz nie stanowil problemu. natomiast nie dziala mi ani fis ani tempomat.

mialem golasa bez fisa tempo i MF. jest to multitronic. był modul z literką S. zmienilem na modul z literką M, MF od B6, całe manetki (od A6) oraz tasme (tez od A6).

po kodowaniu nie ma bledów ale nie dziala mi ani FIS ani tempo. nie wiem jak FIS ma dzialac ale jak naciskam przyciski na koncu dzwigni to nic sie nie dzieje, jak nacisne RESET na wyswietlaczu widac tylko na dole jaki bieg jest wrzucony (bo to automat). nie ma nic wiecej wiec cos nie tak chyba. moze trzeba zakodowac jeszcze cos z wyswietlaczem? moze to być zwiazane z tym ze to manetki od A6? z tego co pamietam sprawdzalem nr katalogowe i numery kazdej manetki zgadzaly sie z tymi od A4 (da sie jakos sprawdzic VAGiem nr manetek)

tempomat tez nie działa. zakodowałem tak jak jest w instrukcji, aktywowalem tez w ENGINE i d..a. jakby manetki w ogole nie było. czujnika sprzegla nie mam bo to automat wiec co moze byc?

co wiecej. kiera MF jest od B6 i jest grzana. jest kabelek ktory wpinac mam w taśmę ale niestety w tym złączu na tasmie nie ma pinów i nei ma chyba przez to grzania. tasma to z tego co pamietam z końcówką D. jaka ma byc do grzania? moze da sie to jakos wyrezac zeby podlaczyc samo grzanie. to chyba tylko 2 przewody. mam zdjecia zdjetej poduchy wiec jak trzeba dołącze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Czy to mi wystarczy do montażu tempomatu czy potrzebuje jeszcze jakieś taśmy itp

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-a6-c6-manetka-tempomatu-tempomat-i1313251927.html

Pozdro

to moduł i manetka od A6 C6 - trudno powiedzieć czy podejdzie to pod względem elektryki :mysli:

nie dziala mi ani FIS ani tempo. nie wiem jak FIS ma dzialac ale jak naciskam przyciski na koncu dzwigni to nic sie nie dzieje, jak nacisne RESET na wyswietlaczu widac tylko na dole jaki bieg jest wrzucony (bo to automat). nie ma nic wiecej wiec cos nie tak chyba. moze trzeba zakodowac jeszcze cos z wyswietlaczem?

wejdź w 17 (Licznik) ---> Adaptacja ---> kanał 19 i wpisz tam 11001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Dziala. Dziekuje bardzo za pomoc.

FIS - faktycznie nie był zakodowany licznik. mialem 30100 teraz wpisałem 31011 i zadziałało. moze ktoś wyjaśnić dokładniej te opcje kodowania licznika?

tempomat - tutaj muszę sie ukorzyć :( po prostu nie wiedzialem jak to obslugiwać. nie wiedzialem ze trzeba nacisnąć set zanim cos sie bedzie mieszać. wyczytałem na forum i działa :good: - taka moja uwaga, biedny ten tempomat, nie widac jaka predkosc jest ustawiona tylko jest kontrolka ze działa. no ale nic super ze sie udało

podsumowując - założyłem manetki od A6 - działają. założyłem multikiere, grzaną od B6 ale od manuala - nie ma tam łopatek zmiany biegów a ja mam multitronica. trudno, z recznej zmiany biegów w zasadzie i tak nie korzystam. można jednak potwierdzić iż po zamontowaniu kiery od manuala do automatu i zakodowaniu jej jako tylko sterowanie radiem (bez telefonu i sterowania głosem) działa ok. przyciski na dole mam z ikonami od telefonu ale w taki sposób zakodowane przełączają po prostu kolejne stacje w radiu. tak patrząc przydałby się przycisk mute'a radia, dziwne ze nie ma ale to takie moje tylko przemyślenia ;)

ogolnie temat jest super i dziekuje bardzo za trud jego tworzenia wszystkim :)

co dalej - potrzebuje nr taśmy obsługującej multi i grzaną kiere. moze mi ktoś pomóc? tylko to mi zostało z tego rezania. potem... acha no i jeszcze czujnik poziomu płynu ale to juz sie zrobi jak inne działa. z innych pomysłów do nast modów:

prawdopodobne:

- liczniki kolor

- navi w liczniku

mniej prawdopodobne:

- navi RNS?

- ksenon

- felgi 17

- pólskóra

wiecej to juz nie wiem co ja mógłbym chcieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...