Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałeś tu:

http://allegro.pl/listing/listing.php?description=1&order=p&string=8E0953549n&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y&bmatch=seng-v6-p-2-mt-1029

Drogo stoją.Ja kupiłem za 70zł.Gość chyba nie wiedział że ten moduł jest droższy niż F

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

* 0?xxx: Kierownica

o 0 = standardowa (bez multifunkcji)

o 1 = kierownica trójramienna (sportowa)

o 2 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia

o 3 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu

o 4 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu/głosem

o 5 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/głosem

**** W naszym przypadku : Audi A4, hamulce FN3 15", diesel, manual, loginem jest : 09555

Od razu po zalogowaniu się przechodzimy do RECODE (pierwsza kratka) i kodujemy :

Układamy CODE z poniższych informacji

* 0?xxx: Rodzaj nadwozia (model)

o 4 = Audi A4

* 0x?xx: Hamulce

o 1 = C54 (PR-1LZ)

o 2 = FN3 15" (PR-1LB/1LE)

o 3 = HP2 16" (PR-1LX)

o 3 = FNR 16" (PR-1LG)

o 4 = FN3 16" (PR-1LT/1LF)

o 5 = Brembo 17" (PR-1LJ)

* 0xx?x: Silnik

o 5 = 4/6 Cyl. Diesel

o 7 = 4/5 Cyl. Benzyna

o 9 = 6/8 Cyl. Benzyna

* 0xxx?: Skrzynia biegów

o 5 = Manulana

o 7 = Automatyczna (5HP19, 5HP24, AG4, AG5)

o 9 = Multitronic

**** W naszym przypadku do zakodowania potrzebowaliśmy : 04255

Niedługo będę zakładał multifunkcje z b8. Moje pytania wobec tego,

1. Mam zakodować kiere

- o 2 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia

czy

- o 5 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/głosem

Bo telefonu nie mam.

2.Login w ABS ori jest 09555. Po zmianie modułu powinienem zakodować 04255 czy 04555 bo mam hamulce 345mm z S4.

Edytowane przez Patryś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam w swoim Audi a4 B7 Kierownice trójramienna bez multifunkcji, ale z tempomatem.

Moduł kierownicy mam kończący się na literkę Q więc multifunkcja będzie kompatybilna.

Mam kierownice którą chciałbym założyć też trójramienna z multifunkcją i kabelkiem który połączy się poduszka, klakson i do kolumny ten 12 pinowy.

Poduchę wezmę ze swojej kierownicy.

Zakoduje Vagiem, czy coś jeszcze potrzeba ? jak czytam różne tematy to piszą coś o jakiejś wtyczcę 4 Pin - 4E0-972-133 i jakaś taśma poduszki 4E0-953-541, jest ktoś w stanie mi wyjaśnić po co to i czy ja potrzebuje tego żeby zamontować u siebie kierownice?

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Edytowane przez Loneliness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taśma poduszki musi być 12pinowa

taśma czyli to co masz wpięte na moduł i w taśme wpinasz kabel od poduchy

czyli to

616c317b0c3a93c6c534904fe9610133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam moduł o oznaczeniu Q to taśma powinna być 12 pinowa, czy nie ma to znaczenia?

Do uruchomienia MF potrzebujesz tasmy z 12 PINAMI inaczej nie bedzie działac .

Wszystko opisane w pierwszym poście .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie.

Ściągnąłem poduszkę i odpisałem żółta kostkę z tego wrzuciłem na fotce i ukazało mi się tylko 6 pinów.

Żeby działała multifunkcja musi być 12 pinowy ten ślizg, jak już go kupie to musze coś mieć konkretnego jeszcze żeby go podpiąć, czy od tyłu będzie pasowała kostka ze starego ślizgu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tutaj temat, tylko u Ciebie sa inne kierownice ( trojramienna )

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/123904-all-b7-wymiana-kierownicy-czteroramiennej-na-czteroramienna-multifunkcyjna/?hl=+kierownica%20+multi

:mysli:Okablowanie poduszki 12 Pinowe nr.4F0 971 589A chyba podejdzie do poduszki od kierownicy trojramiennej?

niech sie Grzesiek wypowie...

Edytowane przez niestandardowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jeżeli kupie moduł wszystkie manetki i taśme np od avanta bedzie pasowalo do sedana? fis tempomat itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tutaj temat, tylko u Ciebie sa inne kierownice ( trojramienna )

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/123904-all-b7-wymiana-kierownicy-czteroramiennej-na-czteroramienna-multifunkcyjna/?hl=+kierownica%20+multi

:mysli:Okablowanie poduszki 12 Pinowe nr.4F0 971 589A chyba podejdzie do poduszki od kierownicy trojramiennej?

niech sie Grzesiek wypowie...

W tamtym temcie jest wszystko opisane :) taka tasma pasuje , pozniej była zmiana na .4F0 971 589K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ze jest opisane. Tylio tam sa cztery ramiona a kolega pytal o trzy ramienna kierownice. Wiem ze sie poduszki roznia a wiazki? Juz pisales ze nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć multifunkcję nie trzeba kupować nowego kabelka. Można ten obecnie posiadany przerobić. Wystarczy kupić wtyczkę i dołożyć trzy przewody. Dwa łączą wtyczkę multi z żółtą wtyczką do taśmy a trzeci łączy wtyczkę multi i kabelek z klaksonu.

Robiłem to już w Octavii 2 i dwa razy w Audi. B6 i B7.

Jeśli kierownica ma być z łopatkami do zmiany biegów to też się da ale kabelków jest więcej.

Mogę pomóc jeśli ktoś jest zainteresowany takim rozwiązaniem .Koszt nie przekracza 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam audi a4b7 chce wymienic kierownice na multifunkcje tempomat mam orginal czy musze wymienic modul zeby miec multi czy pokodach wyposazenia idzie rozpoznac czy modul pasuje pod multi sorry za pytanie ale na tym forum jest za duzo inf

Aby mieć multifunkcję nie trzeba kupować nowego kabelka. Można ten obecnie posiadany przerobić. Wystarczy kupić wtyczkę i dołożyć trzy przewody. Dwa łączą wtyczkę multi z żółtą wtyczką do taśmy a trzeci łączy wtyczkę multi i kabelek z klaksonu.

Robiłem to już w Octavii 2 i dwa razy w Audi. B6 i B7.

Jeśli kierownica ma być z łopatkami do zmiany biegów to też się da ale kabelków jest więcej.

Mogę pomóc jeśli ktoś jest zainteresowany takim rozwiązaniem .Koszt nie przekracza 20 zł.

Witam kolege wlasnie mysle o multi w b7 co musze przerobic i co potrzebuje

-kiera mult

-modul??????

-tasme???????

Dodam ze mam w mojej b7 tempomat to moze wystarczy tylko kiere kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, jaki masz moduł. Jeśli Q lub R, to modułu nie potrzebujesz nowego, ale wydaje mi się, że taśmę też trzeba zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy do b7 mam 4 ramienną bez multi, podejdzie kiera z b8 też 4 ramienna - coś jak ta np http://allegro.pl/audi-a4-b8-kierownica-skora-multifunkcja-2010-rok-i4941459203.html

fajna bo ma ona wstawki chromowane.

poduszka będzie pasować i kostka od multi.

Edytowane przez piogorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...