Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz kumam, myślałem, że masz taśmę 12pinową i próbujesz dociec dlaczego :facepalm:

Ja kupowałem taśmę D w zeszłym tygodniu za 49zł tutaj:

TASMA ZWIJACZ AUDI A4 B6 MULTIFUNKCJA 8E0953541D (4067286540) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

tylko zadzwoń i sprawdź dostępność, dopiero klikaj

tu masz trochę taniej, ale trochę negatywów

TASMA AIRBAG VOLKSWAGEN TOUAREG 8E0953541D (4046321924) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie jak sprawdzić vagiem czujnik położenia pedału hamulca i sprzęgła? Bo dołożyłem tempomat ,zakodowałem i d*pa,nie działa :kwasny: Jak wejdę w module w bloki pomiarowe w bodajże kabał 4 i naciskam przyciski tempomatu to działa więc chyba któryś z czujników padł :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w 01 silnik

wybierasz 08 wartości mierzone

kanał 006

w drugim okienku powinny być widoczne (000)

naciskając sprzegło pierwsze zero powinno się zmienić w 1 naciskając hamulec dwa następne powinny zmieniać się na 1

a naciskając sprzęglo i hamulec razem powinny być (111):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś czujniki sprzęgła i hamulca,działają manetka tempomatu reaguje bo gdy wejdę w 16-Steering Wheel- meas Block- group 004 to wszystkie przyciski w manetce reagują,tempomat również zakodowany (kodowanie 04041),a tempomat ani myśli działać :facepalm: czy ktoś wie co może być jeszcze powodem braku tempomatu,dodam że moduł z literką Q na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w 01 silnik

wybierasz 08 wartości mierzone

kanał 006

w drugim okienku powinny być widoczne (000)

naciskając sprzegło pierwsze zero powinno się zmienić w 1 naciskając hamulec dwa następne powinny zmieniać się na 1

a naciskając sprzęglo i hamulec razem powinny być (111):hi:

jeżeli jest trzy ostatnie cyfry w drugim okienku 000 to czujnik jest ok, jeśli natomiast jest wartość 00100 to czujnik jest padnięty, ja musiałem wymienić, koszt to 30 zł firmy EPS na alledrogo. Montaż zajmuje dosłownie 5 min z odkręceniem osłony pod deską i tempomat od razu ruszy.

ewentualnie jak nie jest aktywny w 1 bloku

Engine

[select]

[01 - Engine]

[Login - 11]

Enter 11463 to activate cruise control

[Do It!]

i wtedy jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki masz kabel i czy nie masz szyny CAN, jak masz tą szynę to zwykłym Vag'iem tego nie zrobisz, daj znac na PW opisze co i jak po kolei, bo tez się trochę urobiłem zanim zrozumiałem co i jak :)cztery koła na grilu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 jeszcze wystarcza zwykły kabel i Vag, choć im lepszy tym lepiej - bo niektóre tanie kable są niestabilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie działa :decayed: ,pomogło zalogowanie tempomatu w silniku, dzięki za info Aragon99 :hi:

Widocznie nie czytasz opisów ze zrozumieniem skoro podstawowej (i oczywistej) rzeczy do działania tempomatu nie zrobiłeś.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie działa :decayed: ,pomogło zalogowanie tempomatu w silniku, dzięki za info Aragon99 :hi:

Widocznie nie czytasz opisów ze zrozumieniem skoro podstawowej (i oczywistej) rzeczy do działania tempomatu nie zrobiłeś.:facepalm:

Widocznie za dużo na głowie i rzeczywiście nie doczytałem o tej aktywacji :decayed: , tak czy siak chłopaki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile wynosi całkowity koszt tempomatu części i robocizna ???

Liczył to któryś ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena tempomatu + ewentualnie cena modułu pod tempomat pod warunkiem ze go nie ma u ciebie , szacunkowo 60+120(tu zalezy jaki moduł) bo nawet 180 kosztuja i do tego kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kwasny: I właśnie tak jest z tymi kosztami że zawsze coś wyjdzie niespodziewanego....

czekam na wasze kosztorysy:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po wejściu w 03 ABS nie mogę się zalogować tzn ta funkcja jest niedostępna mogę wejść tylko w 07 kodowanie. Według instrukcji potrzebuje obydwie funkcje aby usunąć błąd G85

Jak aktywować logowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po wejściu w 03 ABS nie mogę się zalogować tzn ta funkcja jest niedostępna mogę wejść tylko w 07 kodowanie. Według instrukcji potrzebuje obydwie funkcje aby usunąć błąd G85

Jak aktywować logowanie ?

A4 B7 czyli szyna CAN, zwykłym VAG'iem nie podłączysz m.in. w 03, oczywiście odpalony silnik, a przynajmniej włączony zapłon

Wchodzimy do grupy 03-ABS Brakes

[Fault Codes - 02] i [Done, Go Back]

Skręcamy kierownicą co najmniej 30° w lewo i z powrotem.

Wchodzimy do : [Meas. Blocks - 08]

Kanał 005 pole 1 (Steering Angle Sensor -G85-)

Specification: 0.0 °

Tolerance (when straight): ±5.0 °

[Done, Go Back]

[Login - 11]

Wpisz 40168

[Do It!]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

[Done, Go Back]

[Fault Codes - 02]

Nie powinno być już żadnych błędów

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

tak jest w pierwszym poście, u mnie kolejność była inna, ale też zadziałało

Wchodzimy do grupy 03-ABS Brakes

[Fault Codes - 02] i [Done, Go Back]

Skręcamy kierownicą co najmniej 30° w lewo i z powrotem.

Wchodzimy do : [Meas. Blocks - 08]

Kanał 005 pole 1 (Steering Angle Sensor -G85-)

Specification: 0.0 °

Tolerance (when straight): ±5.0 °

[Done, Go Back]

[basic Settings - 04]

Group 001

[Go!]

[Done, Go Back]

[Login - 11]

Wpisz 40168

[Do It!]

[Fault Codes - 02]

Nie powinno być już żadnych błędów

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że wszystko zrobiłem zakodowałem nowy moduł dodałem tempomat ( który nie działa ale to prawdopodobnie w związku z tym że nie zrobiłem G85 ) Wchodząc w 03 ABS nie mogę wejść w 11 login gdyż te pole mam nie aktywne czyli kolor szary. reszta jest aktywna. Możliwe że muszę się zalogować przez 16 security acces ale nie wiem jaki tam podać kod. próbowałem 09555 gdyż taki mam typ lub 04255 ale ani jeden ani drugi nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nieaktywny login gdyż masz sterownik ABS - Bosch 8.0, dokładnie robisz to przez security acces, a kod ten sam co w loginie.

Audi A4 (8E) Brake Electronics (Bosch 8.0) - Ross-Tech Wiki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...