Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

antonio czytałem opis malika, ale myślałem że może mając moduł w B6 który obsługuje MF to i kiera od B7 podejdzie ale widzę że nie,niestety.

przyciski podobno by działały ale rolki nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zapiety modul Q a lewa rolka i tak nie dziala :wallbash:

ja mam MUFU od B7 + moduł Q i obie rolki działają, ale za to nie działają przyciski i nie będą działać bo nie mam BT i SDS więc po naciśnięciu jednego lub drugiego na FIS pojawia się komunikat NO FUNCTION. Jeśli u Ciebie nie działa lewa to może masz skopane kodowanie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytanka odnośnie MF, potrzebna jest kiera z układem elektronicznym do podłączenia przycisków - to już wiem. Widziałem na zdjęciu, ża da się to ustrojstwo wyjąć więc moje pytanie brzmi czy można dokupić dowolną kierę od B6 z tym modułem i wziąć ten moduł i włożyć do starej kiery co mam? trudno będzie upolować kierę MF w dobrym kolorze i niezajechaną, a tak kupię nawet zajechany szrot byle wyjąć elektronikę.

Druga sprawa dotyczy samych przycisków; widziałem już takie które mają w dolnym rzędzie oznaczenia "<" oraz ">" ale również były takie przyciski z ikoną telefonu. I teraz co? które wybrać, i czy ta różnica w funkcjach ma wływ na wymagany moduł kiery czy też cokolwiek innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich bojach udało się ustalić dlaczego tempo nie chciał działać. Przyczyną okazał się sterownik silnika, którego oprogramowanie nie obsługiwało funkcji tempomatu. W zasadzie to jestem zdziwiony, że taka sytuacja w ogóle była możliwa :mysli:

W każdym razie update softu pomógł i tempomat nareszcie działa! :radocha:

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich bojach udało się ustalić dlaczego tempo nie chciał działać. Przyczyną okazał się sterownik silnika, którego oprogramowanie nie obsługiwało funkcji tempomatu. W zasadzie to jestem zdziwiony, że taka sytuacja w ogóle była możliwa :mysli:

W każdym razie update softu pomógł i tempomat nareszcie działa! :radocha:

Pozdrawiam! :)

gdzie i kto to uruchomił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że "znajomy znajomego". Nie poznałem go osobiście bo podstawiłem samochód do zrobienia poleconemu elektrykowi, który sam również nie mógł sobie z tym poradzić więc poprosił o pomoc swojego znajomego magika od elektroniki, który wgrał nowy soft do sterownika.

Natomiast o robocie wykonanej przez Panów: elektryka i elektronika mogę tylko powiedzieć, że jestem naprawdę bardzo zadowolony i biję w ich kierunku pokłony :notworthy:

Tak swoją drogą to będę musiał zawitać w końcu na jakiegoś spota :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich bojach udało się ustalić dlaczego tempo nie chciał działać. Przyczyną okazał się sterownik silnika, którego oprogramowanie nie obsługiwało funkcji tempomatu. W zasadzie to jestem zdziwiony, że taka sytuacja w ogóle była możliwa :mysli:

W każdym razie update softu pomógł i tempomat nareszcie działa! :radocha:

Pozdrawiam! :)

A moze wystarczylo uzyc innego VAG'a i zakodowac :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonio próbował mi to zakodować swoim VAG-iem ale niestety to również nie pomagało.

Jak się z resztą okazało to całe kodowanie zrobione było poprawnie od samego początku. Cały problem leżał w oprogramowaniu sterownika silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zamontowac sobie tempomat no i niestety modul z koncowka F mi sie trafil :wallbash: A kierownica sportowa trójramienna czyli niby z opisu w 1 poscie powinno byc ok ;( Teraz widze ze nie tylko ja tak mam wiec moze nalezy dopisac dla potomnych w 1 poscie ze "sportowa kierownica trójramienna nie zonacza wersji Midline, Highline na 100%"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zamontowac sobie tempomat no i niestety modul z koncowka F mi sie trafil :wallbash: A kierownica sportowa trójramienna czyli niby z opisu w 1 poscie powinno byc ok ;( Teraz widze ze nie tylko ja tak mam wiec moze nalezy dopisac dla potomnych w 1 poscie ze "sportowa kierownica trójramienna nie zonacza wersji Midline, Highline na 100%"

ja też mam trójramienną i miałem moduł F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zamontowac sobie tempomat no i niestety modul z koncowka F mi sie trafil :wallbash: A kierownica sportowa trójramienna czyli niby z opisu w 1 poscie powinno byc ok ;( Teraz widze ze nie tylko ja tak mam wiec moze nalezy dopisac dla potomnych w 1 poscie ze "sportowa kierownica trójramienna nie zonacza wersji Midline, Highline na 100%"

ja też mam trójramienną i miałem moduł F

u mnie było to samo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonio próbował mi to zakodować swoim VAG-iem ale niestety to również nie pomagało.

Jak się z resztą okazało to całe kodowanie zrobione było poprawnie od samego początku. Cały problem leżał w oprogramowaniu sterownika silnika.

Czyżby więc została znaleziona kolejna zmienna warunkująca możliwość zainstalowania tempomatu? Jak narazie wydaje się to być odosobniony przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafsus jak nie masz multifunkcji w kierownicy ani tempomatu to wiadomo, że nie będzie modułu N

jakbyś miał zamontowaną multikiere lub tempo to by był

podobno zdarzały się "prezenty" od audi, że golasy miały moduły N-ki ale bardzo sporadycznie

[br]Dopisany: 19 Sierpień 2010, 12:11_________________________________________________

Antonio próbował mi to zakodować swoim VAG-iem ale niestety to również nie pomagało.

Jak się z resztą okazało to całe kodowanie zrobione było poprawnie od samego początku. Cały problem leżał w oprogramowaniu sterownika silnika.

Czyżby więc została znaleziona kolejna zmienna warunkująca możliwość zainstalowania tempomatu? Jak narazie wydaje się to być odosobniony przypadek.

naprawdę dziwny przypadek, posiedziałem z godzinke przy tym i nie rozkminiłem

przebiegu z ECU u kolegi też nie szło wyciągnąć (może ktoś coś namieszał) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebiegu z ECU u kolegi też nie szło wyciągnąć (może ktoś coś namieszał)

Też wydaje mi się to bardzo prawdopodobne. Jednak z drugiej strony spec od elektroniki stwierdził, że spotkał przypadki sterowników silnika, które nie wspierały tempomatu... Jednocześnie zaznaczył, iż są to bardzo rzadkie przypadki więc można powiedzieć, że miałem "szczęście" :disgust: To by chyba wyjaśniało błąd na VAG-u "brak komunikacji ze sterownikiem silnika"... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakieś rozwiązanie na nie działającą lewą rolkę?

a jakie masz radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno zdarzały się "prezenty" od audi, że golasy miały moduły N-ki ale bardzo sporadycznie

U mnie tak było. Kiera trójramienna, ale bez MF i moduł z N :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...