Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie glosniczki do radia pioneer


waldi198

Rekomendowane odpowiedzi

Kup DLS Nobelium 5.2 / 100W. Ja takie mam i sa super ! ;)

to jest zart czy piszez powaznie?

bo jak powaznie to dziekuje za takie komentarze[br]Dopisany: 13 Styczeń 2008, 22:13 _________________________________________________

kup pionniera 170W ja takie mam i sa super

moze bys napisal jaki masz dokladnie model

dodam jeszcze ze na przod tez przyjdzie czas ale nie teraz bo z kasa cienko a z tylu cisza bo nic nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiles o propozycje glosnikow w rozsadnej cenie i swoja propozycje przedstawilem a nie skomentowalem. Ten zestaw ma naprawde rozsadna cene jak na jakosc wykonania, jakosc komponentow z jakich sie sklada/jest wykonany, jakosc brzmienia jaka soba reprezentuje. Moze gdybys poczytal archiwum , uzyl opcji "szukaj" okazaloby sie ze nie musisz zadawac takiego pytania ? :)

ps.proponuje bardziej skupic sie na przednim zestawie glosnikow bo to kierowca jest najczestszym uzytkownikiem samochodu a dzwiek dociera do niego w wiekszym zakresie czestotliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup DLS Nobelium 5.2 / 100W. Ja takie mam i sa super ! ;)

to żeś dowalił..

waldi198 ile masz kasy na te głośniki? Zrób przód a tył zostaw w spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup DLS Nobelium 5.2 / 100W. Ja takie mam i sa super ! ;)

to żeś dowalił..

waldi198 ile masz kasy na te głośniki? Zrób przód a tył zostaw w spokoju

kolega troche przesadzil albo dla niego rozsadna cena zaczyna sie dopiero od 3tys

a na wydanie bede mial max 300-400zl

i czemu tyl zostawic w spokoju a inwestowac w przod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czemu tyl zostawic w spokoju a inwestowac w przod

Siedzisz z przodu czy z tyłu przeważnie? :decayed: to jest właśnie odpowiedź na Twoje pytanie..

Głośniki z tyłu psują tylko scenę jeśli chce umilić słuchanie muzyki pasażerom zostaw seryjne głośniki i ścisz je trochę by tylko delikatnie grały. Na przód nawet tanim kosztem kup adapter z allegro do głośników 13cm, i zestaw głośników Powerbass es5C w tej cenie lepszych nie widzę. Co prawda całośc będzie siedzieć na tapicerce ale to już coś. Poszukaj na forum było mówione o tym jak profesjonalnie zamontować 13stkę na konstrukcji drzwi. Ja sam tak robiłem. A jeśłi nie masz czasu i chęci to zrób na tapicerce tak jak wyżej mówiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zalozeniu tego kompletu Powerbass es5C duza bedzie roznica miedzy nimi a tymi orginalnymi co mam teraz bo moze lepiej kupic jakies 16stki

rozumiem ze taki komplecik http://www.bestsound.pl/index.php?p304,glosniki-powerbass-es-5c to to bylo by wszystko czy cos jeszcze do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wsadzić 16stkę musisz przerabiać tapicerkę lub kupować panele za około 300zł a na to nie masz funduszy więc wybór należy do Ciebie.

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178&kid=179&pid=944 tu masz ten zestawik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rozsadna cena to pojecie bardzo wzgledne podobnie jak dzwiek dobrej jakosci ale jezeli koniecznie bedziesz chcial zamontowac zestaw 13cm to glosniki firmy Powerbass nie sa lekiem na cale zlo.W swoim przedziale cenowym sa oferta warta grzechu z wzgledu na stosunek cena/jakosc ale mozna pokusic sie o rozwiazanie mniej popularne i wcale nie gorsze.Przy takim budzecie moglbys zainteresowac sie zestawami firm DLS K5 lub przekraczajacym budzet DLS B5, firma Helix i jej zestawami z glosnikiem 13cm i najtrudniejsze do zdobycia zestawy Phase Linear.Nie zawsze najbardziej popularne i najlatwiej dostepne komponenty sa najlepsze.

Po prawidlowym zamontowaniu jakiegokolwiek z wymienionych zestawow roznica w dzwieku bedzie napewno (oczywiscie in plus) ale wazniejsze jest chyba czy bedzie to dla Ciebie roznica na tyle slyszalna, by warta byla wydanej kwoty.Roznica jest slyszalna tym wyrazniej im bardziej zaawansowany jest system car audio bo nie tylko glosniki wplywaja na jakosc brzmienia.

To tyle jezeli chodzi o zestawy odseparowane z glosnikiem 13 cm , podobne zestawy z glosnikiem 16cm to w przypadku A4 zupelnia inna historia - jak wspomnial froger34 przekraczajaca Twoj zakladany budzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej to zalezy mi na tym zeby byl jakis wiekszy bas bo orginaly nie maja go wcale i jak podglosnie troche wiecej to zeby mi glosniki nie charczaly

dodam jeszcze ze nie jestem audiofilem wiec nie musze miec jakis wypasionych glosnikow za kilka tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA podchodze do tego tematu troszkę inaczej, wiadomo że im lepsze głosniki tym lepszy i cieplejszy dzwiek, ale ja uznaje inną zasadę, przy dobrym wzmacniaczu nawet kiepskie głosniki będa dobrze grać, a dobre głośniki przy kiepskim wzmacniaczu będą pierdzieć. Więc radze ci żebyś wydał 3/4 sumy na jakis wzmacniacz a 1/4 tej sumy na jakieś głośniki, ważne żeby były o dość dużej mocy żeby się niespaliły, na allegro jest tego pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze sie z kolega Adecneo jak masz dobry wzmacniacz i kiepskie glosniki to bedzie nawet dobrze i glosno grac a w przeciwnym razie bedizesz mial pierdzenie a nie granie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te głosniki dają radę-ma ktoś je. http://www.allegro.pl/item299002181_blaupunkt_gtx_542_hp_duza_moc_wymiar_130_mm.html

Wzmacniacz mam ori Nokia-teraz mi to wszystko trzeszczy , chyba głosniki juz padły. Radio Pioneer DEH-P6800MP.

Nie mam pojecia o audio więc proste posty proszę. Aha i głosniki do 100 zł za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli powodem "trzeszczenia" sa faktycznie aktualne glosniki to po zamianie na te proponowane w linku napewno uslyszysz roznice ;). Jezeli przyczyna jest cos innego to roznica w jakosc dzwieku bedzie minimalna. Propozycja z linku, jak i zdecydowana wiekszosc glosnikow o srednicy 13cm, to glosniki wspolosiowe czyli z wbudowanym tweeterem i z tego powodu bedziesz mial przewage tonow wysokich nad reszta pasma.

W tej cenie mozna jeszcze zorientowac sie w ofercie firm Helix i JBL. Warto przedtem ich posluchac bo to sa dwie odmienne szkoly dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że sprzęt powinno się dobierać mniej więcej według klasy, żeby uzysakć optymany efekt.. Głośniki radio i wzmacniacz z mniej więcej jednej półki.. Widać, muszę się jeszcze podszkolić i poczytać troche o CA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolic mozna sie zawsze a wrecz trzeba ale z tym czytaniem to bym uwazal bo czasami teoria mija sie praktyka a teorie tworzone i rozpowszechniane przez niektorych uzytkownikow for (nawet car audio) mijaja sie ze zdrowym rozsadkiem :>. Czasami trzeba tez dostosowac sie do potrzeb i wymagan klienta - w tym przypadku autora watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...