Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Pranie tapicerki


BADU

Rekomendowane odpowiedzi

Wtrącając się w temat powiem Panowie wam tak, pranie na własną rękę jest możliwe tylkow przypadku gdy pobrudziła nam się delikatnie tapicerka i robimy to na świeżo, ja miałem przypadek że wylano mi farbę emulsyjną na całe wnętrze auta (dosłownie wszystko) w żadnym zakładzie nie chcieli mi tego przyjąć lecz znalazł się jeden śmiałek w Bydgoszczy , powiem tak 2 dni pracy od cholery chemii i zeszło, nie tyle ważne jest pranie, lecz wysuszenie i nie wierzcie w suszenie na świeżym powietrzu, muszą byś do tego specjalne suszarki poukładane w aucie na siedzeniach itp. Polecam w Bydgoszczy pranie a4 b5 kombi 180zł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącając się w temat powiem Panowie wam tak, pranie na własną rękę jest możliwe tylkow przypadku gdy pobrudziła nam się delikatnie tapicerka i robimy to na świeżo, ja miałem przypadek że wylano mi farbę emulsyjną na całe wnętrze auta (dosłownie wszystko) w żadnym zakładzie nie chcieli mi tego przyjąć lecz znalazł się jeden śmiałek w Bydgoszczy , powiem tak 2 dni pracy od cholery chemii i zeszło, nie tyle ważne jest pranie, lecz wysuszenie i nie wierzcie w suszenie na świeżym powietrzu, muszą byś do tego specjalne suszarki poukładane w aucie na siedzeniach itp. Polecam w Bydgoszczy pranie a4 b5 kombi 180zł:)

Wszystko się zgadza tylko ty mówisz o max. extremalnych sytuacjach. Mi przy obecnych upałach tapicera wyschła na wiór po 2-3 godz.Ale gdyby było powiedzmy z 15 stopni to fatycznie pewnie by prędzej zgniło niż wyschło.

A swoją drogą to ładny remont w autku zrobiłeś:) Wnętrze odmalowane, jeszcze trzeba było przed malowanie środek cekolem wyszpachlować i panele strzelić na podłodze:)

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował samemu wyprać tapicerkę. Kup jakiegoś Vanisha do prania dywanów i efekt będzie naprawdę :good: Wiem bo sam robiłem tak już kilka razy.Poza tym dużo mniejszy koszt.Oczywiście zrobisz co zechcesz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował samemu wyprać tapicerkę. Kup jakiegoś Vanisha do prania dywanów i efekt będzie naprawdę :good: Wiem bo sam robiłem tak już kilka razy.Poza tym dużo mniejszy koszt.Oczywiście zrobisz co zechcesz :wink4:

dokładnie środki do dywanów są super :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek odebrałem od nich auto po praniu tapicerki i myciu całego auta. Usługa warta swojej ceny, więc polecam wszystkim. Sprawdzałem jeszcze s plus w Piasecznie, ale 350 za samo mycie tapicerki to trochę przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was takie pytanie, mam ściągnięte całe poszycia z foteli czy macie pomysły jak to można skutecznie i bezpiecznie dla stanu materiału wyprać ? Mam odkurzacz piorący ale trochę obawiam się go użyć. Możne normalnie proszek do prania i w wannie wyprać :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie używaj Vanihsa (nie wiem jak to się pisze) bo to jest najgorsze co może być. Po użyciu go, później wychodzą plamy nawet jak spadnie kropla deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam ściągnięte całe poszycia z foteli czy macie pomysły jak to można skutecznie i bezpiecznie dla stanu materiału wyprać ?

Skoro poszycie masz ściągnięte, to wal je do pralki, temperatura na 30°C i będzie OK.

Ja mam w aucie jasną tapicerkę (beż) i raz w roku piorę to odkurzaczem za pomocą środka Kärcher RM 760. Nic złego się nie dzieje :wink:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam ściągnięte całe poszycia z foteli czy macie pomysły jak to można skutecznie i bezpiecznie dla stanu materiału wyprać ?

Skoro poszycie masz ściągnięte, to wal je do pralki, temperatura na 30°C i będzie OK.

Ja mam w aucie jasną tapicerkę (beż) i raz w roku piorę to odkurzaczem za pomocą środka Kärcher RM 760. Nic złego się nie dzieje :wink:

--

Pozdrawiam.

Sławek

No właśnie tak się zastanawiałem nad tym ale tam od spodu jest taka pianka dziwna i boje się że z nią może się coś stać w pralce ? Jak myślisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...