Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Protesty w Hiszpanii i Portugalii, a w Polsce jest raj na ziemi?


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

http://biznes.onet.pl/masowe-protesty-w-hiszpanii,18493,4335308,3219970,199,1,news-detal

http://biznes.onet.pl/portugalia-manifestacje-przeciwko-pomocy-z-zewnatr,18493,4336567,3219970,199,1,news-detal

W innych krajach UE ludzie potrafią wyrazić swoje niezadowolenie, potrafią przeciwstawić się rządowi, a co Polacy są tak tępi i zaślepieni, że uważają, że w PL jest normalnie?

Podam swój przykład. Obecnie studiuje Informatykę już II rok. Chciałem iść na staż lub praktyki jako grafik komputerowy, ale nikt nie odpowiedział pozytywnie na moją aplikacje o prace. Nie dawno miałem ofertę z Urzędu Pracy jako ślusarz (wcześniej pracowałem na tym stanowisku ponad rok, tylko nie przydłużyli ze mną umowy z powodu braku pracy) i jak dzwoniłem w sprawie tej oferty to babka mi powiedziała, że powinienem mieć ukończoną zawodówkę..., a doświadczenie mam... Poje any kraj :wallbash::kwasny::disgust::angry:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie życie taki świat

Nie... raczej tacy ludzie taki kraj. Dużo w swoim życiu widziałem i już nawet w tej Libii mieli lepiej.

Ostatnio podawali, że w Europie Polska ma najgorsze drogi... 50% nie nadaje się do użytkowania, które stwarzają zagrożenie... 25% z dziurami i koleinami... Nawet jest problem, ze znalezieniem roboty. Jak ja mam zdobyć doświadczenie jak nie chcą mnie przyjąć na praktyki czy staż... :wallbash:... Można pisać i pisać... i jeszcze zamykanie stadionów, bo tak najłatwiej... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poje any kraj :wallbash::kwasny::disgust::angry:.

To wyjedź :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że kraj jest w nędzy od lat non stop podwyżki wszystkiego ludzie narzekają i nic z tym nie robią za granicą protesty są na wielką skale ludzie dają o sobie znać -jedżmy na warszawe !!! Niedługo będziemy oddawać całe wypłaty na opłaty i podatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylibyscie troche starsi, to wiedzielibyście co to jest syf, kartki i jedynie musztarda na polkach, a za tak otwarte wyrażanie niepochlebnych władzy opinii wyleciał byś z pracy, lub ze szkoły.To prawda że jest lipa, ale pamiętajcie, że jak na zachodzie przez 40lat budowali kapitalizm, drogi, dobrobyt, to w Polsce budowali socjalizm i przyjazn z ZSRR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylibyscie troche starsi, to wiedzielibyście co to jest syf, kartki i jedynie musztarda na polkach, a za tak otwarte wyrażanie niepochlebnych władzy opinii wyleciał byś z pracy, lub ze szkoły.To prawda że jest lipa, ale pamiętajcie, że jak na zachodzie przez 40lat budowali kapitalizm, drogi, dobrobyt, to w Polsce budowali socjalizm i przyjazn z ZSRR.

zapomniałeś dodac o occie,zakupach dla młodych małżeństw i gigantycznych kolejkach po sprzęt AGD,lub RTv :wink4:

co do kryzysu w Hiszpani,Portugalii,czy Grecji-te Kraje w większości żyły z turystyki,więc kryzys uderzył w te kraje,gdzie ludzie przestali przyjeżdżać,bo nie mają pieniędzy-co takiego produkują te Kraje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylibyscie troche starsi, to wiedzielibyście co to jest syf, kartki i jedynie musztarda na polkach, a za tak otwarte wyrażanie niepochlebnych władzy opinii wyleciał byś z pracy, lub ze szkoły.To prawda że jest lipa, ale pamiętajcie, że jak na zachodzie przez 40lat budowali kapitalizm, drogi, dobrobyt, to w Polsce budowali socjalizm i przyjazn z ZSRR.

zapomniałeś dodac o occie,zakupach dla młodych małżeństw i gigantycznych kolejkach po sprzęt AGD,lub RTv :wink4:

co do kryzysu w Hiszpani,Portugalii,czy Grecji-te Kraje w większości żyły z turystyki,więc kryzys uderzył w te kraje,gdzie ludzie przestali przyjeżdżać,bo nie mają pieniędzy-co takiego produkują te Kraje?

i tutaj jest cała filozofia ale nikt o tym nie mówi bo takimi informacjami kreuje się świadomość całego narodu. zwykły szary człowiek dostaje info że właśnie rozwalają jakieś miasto, pokazują w TV straszne sceny ale prawdziwych przyczyn nie podadza. Od tego sa wielogodzinne debaty w tv

socjotechniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podawali, że w Europie Polska ma najgorsze drogi...

Mówią też, że Polska najlepiej w Europie radzi sobie z kryzysem.

Dużo w swoim życiu widziałem

:kox: Widzę, że masz tyle samo lat, co ustrój III RP i to co było wcześniej znasz pewnie tylko ze szkoły i z opowiadań. Ciesz się z tego co jest, a to że z pracą kłopot, to tak już jest w kapitaliźmie. Jak Ci się nie podoba, zawsze możesz po sąsiedzku na Białoruś wyjechać. Tam się przekonasz co to znaczy mieć dyktatora u władzy i nie pisz bzdur, że w Libii mieli lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za tak otwarte wyrażanie niepochlebnych władzy opinii wyleciał byś z pracy, lub ze szkoły.

Prosze :gwizdanie:

Dziś myślałem że wybuchnę. Na ostatnim meczu Floty Świnoujście z Kolejarzem Stróże, krzyczeliśmy "Donald matole - twój rząd obalą kibole", a dziś rano policja chodziła po mieszkaniach chłopaków z mandatami za "wulgaryzmy" (obrazę rządu)... Czy za rządów Kaczyńskiego, jak wszyscy wyzywali go od kaczorów, buraków, debilów, po ziemniaków, ktokolwiek dostał taki mandat? Przecież taki Niesiołowski to by się chyba zadłużył, nie mówiąc o Palikocie. Kuźwa, czasem taka bezsilność w człowieku siedzi... Policja polityczna >

co do kryzysu w Hiszpani,Portugalii,czy Grecji-te Kraje w większości żyły z turystyki,więc kryzys uderzył w te kraje,gdzie ludzie przestali przyjeżdżać,bo nie mają pieniędzy-co takiego produkują te Kraje?

Hiszpania to nie tylko turystyka, to również ogródek europy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy potrafią walczyć .... o krzyż

a o "swoje" nie

za wyjątkiem stoczniowców,górników i pielęgniarek :gwizdanie:

dokładnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chce mi się wypowiadać na temat tego naszego WSPANIAŁEGO kraju... w którym jest tak pięknie i cudownie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poje any kraj :wallbash::kwasny::disgust::angry:.

To wyjedź :gwizdanie:

Planuje wyjechać.

Ostatnio podawali, że w Europie Polska ma najgorsze drogi...

Mówią też, że Polska najlepiej w Europie radzi sobie z kryzysem.

Dużo w swoim życiu widziałem

:kox: Widzę, że masz tyle samo lat, co ustrój III RP i to co było wcześniej znasz pewnie tylko ze szkoły i z opowiadań. Ciesz się z tego co jest, a to że z pracą kłopot, to tak już jest w kapitaliźmie. Jak Ci się nie podoba, zawsze możesz po sąsiedzku na Białoruś wyjechać. Tam się przekonasz co to znaczy mieć dyktatora u władzy i nie pisz bzdur, że w Libii mieli lepiej.

Chodziło mi o to, że byłem w różnych krajach takich jak Austria, Kaliningrad, Indie (4 lata), Libia (2 lata), Tajlandia, Sri Lanka, Egipt i mam porównanie co do Polski...

Łatwo powiedzieć. Wyjedź z kraju...

Widzę, że Wam się powodzi w Polsce. Przecież mamy piękne drogi, płace są na wysokim poziomie, mamy wspaniały rząd. Żyć nie umierać :kox:. Taniutkie paliwo za 5,15... Elegancko...

Ludzie w Białorusi walczą o swoje, ale ich protesty są skutecznie tłumione przez dyktatora Łukaszenke. Dlaczego UE i USA nie pomogą? Mają ich po prostu w d upie... nie ma ropy...

W pomarańczowej rewolucji Polska pomogła Ukrainie jako jedyny kraj Europejski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w różnych krajach takich jak Austria, Kaliningrad, Indie (4 lata), Libia (2 lata), Tajlandia, Sri Lanka, Egipt i mam porównanie co do Polski...

mając 22 lata-4 lata w Indiach i 2 w Libii-kiedy miałeś czas,żeby zwiedzać inne Kraje w poszukiwaniu pracy,lub mieć jakiekolwiek odnośniki do porównań? będąc na wakacjach? gdzie z góry masz wszystko opłacone i nie interesuje cię to,że następnego dnia pójdziesz do sklepu po mleko,a ta grupa ludzi,którą spotkasz-właśnie będzie się zastanawiać,co zrobić,żeby kupić to samo ,co ty ?masz 22 lata i jeździsz autem,na które większość w Pl niestety nie może sobie pozwolić,zwiedzasz Kraje egzotyczne-co też kosztuje :gwizdanie:...studiujesz-i dobrze-inwestujesz w siebie,skąd możesz wiedzieć,co będzie za rok,czy dwa? może akurat będą potrzebować informatyków w kopalniach gazu łupkowego i się załapiesz,wtedy Polska będzie potentatem gazowym w Europie i przez najbliższe dwieście lat nie będzie problemów z paliwem,bo konwersje gazowe będą schodzić jak ciepłe bułki-problem drogiego paliwa zniknie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu 1999 roku wyjechałem z rodzicami do Indii na 4 lata czyli do 2003 roku. Oni tam do pracy, ja do szkoły. W okresie pobytu zwiedziliśmy Tajlandie, Sri Lanke i Austrie. Później w 2005 roku wyjechaliśmy do Libii. Rok później odwiedziliśmy Egipt. Ja w 2007 roku wróciłem do Polski, a rodzice w 2009 roku, a to wszystko zaczęło się od Kaliningradu.

Może coś się zmieni w Polsce, ale na razie czarno to widzę. Zresztą nie tylko ja mam problem, ze znalezieniem pracy.

Co do gazu łupkowego. Znając Nasz wspaniały rząd sprzedadzą go za marne grosze zagranicznemu inwestorowi i zero korzyści dla Polski..., a dlaczego tak uważam, bo ostatnio co chwilę słuchać o prywatyzacji... Mieliśmy mieć w Polsce fabrykę Hyundaia, ale przegraliśmy ze Słowacją...

Mieli zbudować 5 lat temu obwodnice w moim mieście i jej nie ma i przez to robią się gigantyczne korki... :hi:.

Mogliśmy mieć swoją markę samochodów... FSO już praktycznie zbankrutowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...