Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Protesty w Hiszpanii i Portugalii, a w Polsce jest raj na ziemi?


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

Może w tym ze każesz komuś wyjeżdżać,bo jak widzisz nie ma na to ochoty tak jak i ja takie gadanie jak polityka nie podoba ci się to do widzenia.

Nikomu nic nie każę tylko podpowiadam... Narzekaniem, biadoleniem i strajkowaniem kraju ot takie nie zmienisz...

Skoro tam jest tak cudownie, to w czym problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w tym ze nie jest się w swojej ojczyźnie? :cool1:

Moze w tym ze jest się z daleka od rodziny?Jeszcze znalazło by się parę powodów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc Twoim tokiem myślenia to trzeba by księży wywalić bo na nich też się płaci :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idąc Twoim tokiem myślenia to trzeba by księży wywalić bo na nich też się płaci :gwizdanie:

pewnie :decayed:

niech sie darmozjady same utrzymują. Mają tace i inne ciekawe przychody więc po co jeszcze doinwestowywać z państwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuny tez nam nikt nie narzucił ale Polacy jak zwykle dziwki sprzedali się ruskim kto nie czytał polecam zagłębić się kronikę polski gdyby nie zabili Sikorskiego w Polsce byłaby demokracja jak przed wojna.

Nie masz pojęcia o czym piszesz, za takie głupoty powinni karać,

troszkę poczytaj zanim cokolwiek palniesz, z takimi dywagacjami udaj się na dyskusję na Onecie, tam będziesz pieprzył do woli

:facepalm: :facepalm: :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuny tez nam nikt nie narzucił ale Polacy jak zwykle dziwki sprzedali się ruskim kto nie czytał polecam zagłębić się kronikę polski gdyby nie zabili Sikorskiego w Polsce byłaby demokracja jak przed wojna.

Kolejna kwesta to utrzymywanie polskiej armii i wysyłanie jej na każdą wojenkę USA,za roczne utrzymywanie kontyngentu można zbudować autostradę Chelm - Warszawa obliczył Palikot.Zakładając ze dzisiaj znowu napadają na nas Niemcy którzy maja najnowocześniejszą armie w EU podbicie polski nie trwa dłużej niż podczas 2 wojny światowej,wiec po co tych bandę nierobów utrzymywać ?Sa kraje bez wojska i maja się dobrze.

Polacy nie sprzedali się Rosjanom lecz za ich plecami naszym kosztem dobili targu zachodni rzekomi przyjaciele oszukujący do końca legalny rząd z Sikorskim, Mikołajczykiem czy Arciszewskim na czele. Generalnie wybuch wojny przyniósł dla naszego kraju katastrofę w każdym wymiarze a ludzie którzy mieli jakiś autorytet zostali skutecznie odizolowani. Co do wojska to widzę, że uległeś medialnej nagonce na służby mundurowe które za przykład stawiają emeryta agenta Tomka z CBA, służby utworzonej przy współudziale rządzących, którzy to również nadali jej takie a nie inne przywileje emerytalne. Zwykli żołnierze jego emerytury w wysokości 4000 zł nie mają szans zobaczyć. Służbę wojskowa zaczynałem na początku lat 90-tych i wówczas każdy żołnierz zawodowy odchodził na emeryturę w chwili gdy wyrzucał go komputer czyli 55 lub 58 lat. Ludzie utożsamiali się z formacja i chcieli służyć jak najdłużej. Dzisiaj tej atmosfery już nie oświadczysz do wojska jak do każdej innej dziedziny weszła polityka i zaczęły się reformy polegające na zwalnianiu wyszkolonych przez państwo ludzi na emerytury. Np w tym czasie reformowała się Bundeswera gdzie nikt żołnierzy zawodowych nie zwalniał a redukcja odbyła się kosztem zmniejszenia poboru. Stan wojska jak i innych branż jaki jest każdy widzi przez 20 lat od wyborów do wyborów kolejne reformy sytuacji nie poprawiają, nie ma żadnej ciągłości lecz każdy ciągnie w swoja stronę można powiedzieć, że historia zatoczyła koło i mamy taka XVII wieczną Rzeczpospolitą Szlachecką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...studiujesz-i dobrze-inwestujesz w siebie,skąd możesz wiedzieć,co będzie za rok,czy dwa? może akurat będą potrzebować informatyków w kopalniach gazu łupkowego i się załapiesz,wtedy Polska będzie potentatem gazowym w Europie i przez najbliższe dwieście lat nie będzie problemów z paliwem,bo konwersje gazowe będą schodzić jak ciepłe bułki-problem drogiego paliwa zniknie...

...Gaz już w Polsce mamy .... :decayed:

Szymon Majewski Show - Gas Inspector Manager

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy nie sprzedali się Rosjanom lecz za ich plecami naszym kosztem dobili targu zachodni rzekomi przyjaciele oszukujący do końca legalny rząd z Sikorskim, Mikołajczykiem czy Arciszewskim na czele.

Tamten rzad nie godził się na granice jakie mamy do dziś,gdyby ich nie pozabijali a sprzedawczyki za władzę nie podpisali by granic jakie mamy do dziś wojna nie skończyła by się w 45.Polska mentalność ja mam a ze ty nie to mnie nie obchodzi.

Sytuacja lubi się powtarzać 2 wojna Niemcy wjeżdżają najnowszym sprzętem czołgami karabinami maszynowymi a Polacy Koniami szablami i jednosztalowcami.Dzisiaj było by dokładnie to samo,czołgi 50letnie jakieś stare ruskie ciężarówki co pod żadna górkę nie wyjada i parę F16 bo amerykanom drożej było je zezłomować niż oddać durnym polakom.Po co wiec komu taka armia?Przecież to wysłanie ludzi na pewna śmierć.Nie łykam tu żadnych nagonek medialnych,po prostu rozumuje logicznie taka armia nie przyda sie nikomu do niczego chyba za napadna na nas rumuni :)Powinni wiec to rozwiązać a pieniądze marnotrawione zainwestować w drogi gospodarkę i inne ważne sprawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja. A może takie rozwiązanie:

"Wiecie jaki jest sposób żeby politycy przywrócili kraj do normalności ?

Okroić sejm i senat, dać im średnią krajową, odczekać rok, dwa i patrzeć jak szybko kraj zaczyna rozkwitać."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym sprzedawaniem jest trochę prawdy , obcy kapitał zalewa Polskę zewsząd , ile w PL jest w 100% polskich firm , wielkie koncerny w budownictwie robią co chcą , a co "nasi" nie potrafią budować , nie mają pieniędzy , nie , wolą wziąć pewny procent z inwestycji i oddać "robotę" i mieć problem z głowy , niech inny się martwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej martwi to ze na wiejskiej za duzo wiesniakow siedzi, ktorzy nawet nie znaja jednego jezyka obcego. I oni sa odpowiedzialni za Polske.... :facepalm:

Klopot w tym ze w polityce wygrywa najlepszy "aktor" a nie czlowiek z kompetencjami. Ale najwiekszym problemem jest to ze ci bezmozgowce sa odpowiedzialni za nas, za nasze zycie, kraj i przyszlosc. Polecam historie tajnych wiezien CIA w Europie. Jedynie Polska i Rumunia sie zgodzily z tym ze Rumunom amerykanie musieli zaplacic grube pieniadze i w dodatku Rumunia po cichu dostosowala prawo tak by w razie "W" ich chronilo, a co zrobili polacy? Za darmo sie zgodzili na te wiezienia i tylko pod warunkiem zeby USA siedziala cicho, a na koncu sami puscili pare podczas dziecinnej klotni w rzadzie i w dodatku prawnie niczego nie uregulowali, czego skutkiem jest ze nikt naszego kraju na arenie miedzynarodowej nie bierze powaznie. Dodatkowo w swietle prawa byli wiezniowie maja prawo sie ubiegac od polski o odszkodowanie i ujawnienie danych wszystkich "zamieszanych" w to.

I ja sie pytam: JAK JA MAM SIE CZUC BEZPIECZNY W TYM KRAJU?! Z KOGO MAM BYC DUMNY?!

Na szczescie byl jeszcze Kopernik, Szopen...

....Kubica :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja. A może takie rozwiązanie:

"Wiecie jaki jest sposób żeby politycy przywrócili kraj do normalności ?

Okroić sejm i senat, dać im średnią krajową, odczekać rok, dwa i patrzeć jak szybko kraj zaczyna rozkwitać."

Sa kraje gdzie żądzą tylko wuksztalceni bogaci ludzie i robią to za darmo ale znając polaków i to nie wypali.

Moja rada to nie dopuszczać tych samych ludzi do władzy,i niech robią to za darmo a nie za 12tys miesięcznie bez obowiązku bycia w sejmie.Senat do likwidacji oczywiście następne darmozjady.

Niestety żyjemy w kraju gdzie zus nie potrafi obracać kosmicznymi pieniądzmi i je marnotrawi,jakieś prywatne firmy sprzedają prąd,autostrady są prywatne przecież to jest kpina to są gałęzie gospodarki na których powinno zarabiać państwo a nie prywatne firmy,to są czyste pieniądze bez zbytniego wysilania się i kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym sprzedawaniem jest trochę prawdy , obcy kapitał zalewa Polskę zewsząd , ile w PL jest w 100% polskich firm , wielkie koncerny w budownictwie robią co chcą , a co "nasi" nie potrafią budować , nie mają pieniędzy , nie , wolą wziąć pewny procent z inwestycji i oddać "robotę" i mieć problem z głowy , niech inny się martwi

Autostradę buduje Chińska firma polskimi rękoma :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie jedno.

Na Zachodzie jest cód , miód i wogóle za***iście.

W Polsce jest syf, brud i ubóstwo...

:wallbash:

Zapomniałem jeszcze dodać, że sam we Włoszech jestem 10 lat, a wcześniej byłem 2 lata w Czechach i 2 lata tułałem się po Niemcowni. Przez ten czas się za***iście dorobiłem, a na wczasy zagraniczne, to nie jeżdże co roku, tylko 2 razy do roku.

No i na koniec dodam, że w Polsce trzeba za***rdalać za marne grosze, a na Zachodzie płacą ludziom wory kasiory za nic nie robienie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 czerwca Era znika z polskiego rynku, a za nią wkracza T-Mobile. Gdyby nie PRL to byśmy mieli swoją markę samochodów. Ilu informatyków, inżynierów w czasach PRLu uciekło z kraju. Jak już zostali w Polsce to nie mieli jak rozwinąć skrzydeł, bo władza ich blokowała.

http://nt.interia.pl/komputery/wiadomosci/news/jak-prl-pograzyla-polskiego-geniusza-komputerowego,1615431,1010

Polskie wspaniałe drogi do raju:

http://www.epiotrkow.pl/news/Raport-NIK-Polskie-drogi-przyczyna-wypadkow,7351

http://moto.onet.pl/1643806,1,raport-nik-niebezpiecznie-na-polskich-drogach,artykul.html?node=15

http://www.polskieradio.pl/5/115/Artykul/197229,Raport-GDDKiA-polskie-drogi-to-dziura-na-dziurze-

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/514049,raport_nik_fatalny_stan_polskich_drog_ginie_dwa_razy_wiecej_osob_niz_w_ue.html[br]Dopisany: 26 Maj 2011, 18:58_________________________________________________

Pamietajcie jedno.

Na Zachodzie jest cód , miód i wogóle za***iście.

W Polsce jest syf, brud i ubóstwo...

:wallbash:

Zapomniałem jeszcze dodać, że sam we Włoszech jestem 10 lat, a wcześniej byłem 2 lata w Czechach i 2 lata tułałem się po Niemcowni. Przez ten czas się za***iście dorobiłem, a na wczasy zagraniczne, to nie jeżdże co roku, tylko 2 razy do roku.

No i na koniec dodam, że w Polsce trzeba zasuwać za marne grosze, a na Zachodzie płacą ludziom wory kasiory za nic nie robienie :gwizdanie:

To była ironia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie jedno.

Na Zachodzie jest cód , miód i wogóle za***iście.

W Polsce jest syf, brud i ubóstwo...

:wallbash:

Zapomniałem jeszcze dodać, że sam we Włoszech jestem 10 lat, a wcześniej byłem 2 lata w Czechach i 2 lata tułałem się po Niemcowni. Przez ten czas się za***iście dorobiłem, a na wczasy zagraniczne, to nie jeżdże co roku, tylko 2 razy do roku.

No i na koniec dodam, że w Polsce trzeba zasuwać za marne grosze, a na Zachodzie płacą ludziom wory kasiory za nic nie robienie :gwizdanie:

To była ironia?

A jak myślisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostradę buduje Chińska firma polskimi rękoma :wink4:

kontrakt jest podpisany z chinolami , mają polskich podwykonawców którzy dysponują swoim sprzętem budowlanym i materiałem , fizycznych mają skośnych :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie jedno.

Na Zachodzie jest cód , miód i wogóle za***iście.

W Polsce jest syf, brud i ubóstwo...

:wallbash:

Zapomniałem jeszcze dodać, że sam we Włoszech jestem 10 lat, a wcześniej byłem 2 lata w Czechach i 2 lata tułałem się po Niemcowni. Przez ten czas się za***iście dorobiłem, a na wczasy zagraniczne, to nie jeżdże co roku, tylko 2 razy do roku.

No i na koniec dodam, że w Polsce trzeba zasuwać za marne grosze, a na Zachodzie płacą ludziom wory kasiory za nic nie robienie :gwizdanie:

To była ironia?

A jak myślisz?

Pewnie tak, ale w Polsce może być lepiej tylko trzeba chcieć zmian. Nie przytakiwać na to co rząd mówi. Walczyć o swoje. Jeśli tylko się chce... :hi:. Zjednoczyć się, ale w Polsce to nie możliwe... Polacy sami sobie dołki kopią, a rząd to wykorzystuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostradę buduje Chińska firma polskimi rękoma :wink4:

kontrakt jest podpisany z chinolami , mają polskich podwykonawców którzy dysponują swoim sprzętem budowlanym i materiałem , fizycznych mają skośnych :decayed:

szczerze to żadnego skośnego tam jeszcze nie widziałem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...