Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Naprawa podgrzewania w fotelach przednich


czaki22

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktos ma opis wyprowadzeń kostki ( pod fotelem)od grzania siedzeń, chodzi o to ze chce sobie zrobic podgrzewane tylne siedzenia i chce sie wpiac w kostki pod siedzeniami przednimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko. W moim b6 w fotelu pasażera jest wypalona dziurka na siedzisku z tym ze na boku. rozebrałem fotel i drucik nie był przepalony lecz pianka i obicie od wewnątrz były nadpalone. Zaizolowałem drucik na całej długości w miejscu wypalenia pianki, poskładałem wszystko w całość i po podłączeniu dalej parzy w tym samym miejscu czyli w miejscu wypalenia pianki.Wie ktoś może co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytał ktoś ile w ASO mata ? Może nie ma takiego kosmosu i nie opłaca sie kombinować z używkami, zresztą śliski temat żeby maty używane zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej naprawiaj, bo cena moze poawlic na kolana..... do b5 mata oparcia w zeszlym roku jak sie pytalem w aso grubo ponad 400zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze drucik byl przepalony tylko izolacja byla w calosci i nie widziales ze nie ma przejscia

Ja mam dokładnie taki sam problem i mam zamiar się za to zabrać. Mam wypaloną dziurkę i strasznie parzy w tym miejscu. Rozwiązałeś może twój problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej naprawiaj, bo cena moze poawlic na kolana..... do b5 mata oparcia w zeszlym roku jak sie pytalem w aso grubo ponad 400zl

400 zł to nie aż taki pieniądz w porównaniu ze spalonym autem, a było tego troche na allegro. Przeciez to jest poważna sprawa i grozi zapaleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do ASO - mata siedziska pasażera do B5 kosztuje 360 zł ;(

Chyba trochę drogo. Najlepiej było by poszukać fotel grzany od anglika chyba w stanie obojętnym.

Ciekawe czy maty grzewcze do passata są takie same ? Fotel do passata grzany moża kupić już za 100 zł:

http://allegro.pl/item1186563506_vw_passat_b5_fl_fotel_prawy_lewy_grzany_air_bag.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie to mata z siedzenia pasazera jest taka same jak z siedzenia kierowcy, szukaj foteli podgrzewanych uszkodzonych, ja tak robilem i dalem 50 zl za fotel ktory byl przetarty z boku, a co do pasata to napewno ma inna wtyczke, i przeszycia sa w innych miejscach, takze moze nie podejsc bez rezania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem fotel uszkodzony z podgrzewaniem ale nie chce go kupować w ciemno bo nie wiadomo czy podgrzewanie działa. Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić miernikiem czy obwód nie jest przerwany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem fotel uszkodzony z podgrzewaniem ale nie chce go kupować w ciemno bo nie wiadomo czy podgrzewanie działa. Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić miernikiem czy obwód nie jest przerwany ?

no bez jaj! ja rozumie ze sa tematy ktore maja po paredziesiat czy pareset stron i ktos czegos nie moze znalesc i pyta jeszcze raz, ale ten ma tylko 3, na pierwszej stronie masz fotki i jakis tam opis jak te maty posprawdzac :gwizdanie: jak bys czegos nie rozumial to pisz, postaram sie pomuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem fotel uszkodzony z podgrzewaniem ale nie chce go kupować w ciemno bo nie wiadomo czy podgrzewanie działa. Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić miernikiem czy obwód nie jest przerwany ?

Sorki znalazłem jak już napisałem, nie denerwuj się kolego.

no bez jaj! ja rozumie ze sa tematy ktore maja po paredziesiat czy pareset stron i ktos czegos nie moze znalesc i pyta jeszcze raz, ale ten ma tylko 3, na pierwszej stronie masz fotki i jakis tam opis jak te maty posprawdzac :gwizdanie: jak bys czegos nie rozumial to pisz, postaram sie pomuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że nie związane z grzaniem foteli ale:

Jak ściągnąć plastik co jest z tyłu oparcia? Mam padniętą regulacje lędźwi i dzisiaj 2h starałem się to rozebrać ale nie chciałem nic urwać i odpuściłem na razie... Są tam jakieś śrubki czy tylko wciski? Może trzeba jakoś przesunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 95 od spodu sa dwie srubki na krzyzowy srubokret, takie z duzymi plaskimi lebkami, po odkreceniu samo schodzi, ale gdzies czytalem ze (i teraz nie pamietam czy to bylo tez w b5 czy juz w b6) ze sa jakos wciskane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od spodu nic nie ma przy tym plastiku, jak go odciągam, to coś trzyma wyżej, jakieś 10cm od spodu, ale nic tam nie widać, jutro szarpnę mocniej i albo puści albo coś urwę - wtedy opiszę jak się do tego zabrać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od spodu nic nie ma przy tym plastiku, jak go odciągam, to coś trzyma wyżej, jakieś 10cm od spodu, ale nic tam nie widać, jutro szarpnę mocniej i albo puści albo coś urwę - wtedy opiszę jak się do tego zabrać :P

Co prawda opis dotyczy B6, ale w B5 jest chyba tak samo:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=37582.msg489813#msg489813

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@steve69 - dzięki, czyli wychodzi na to że trzeba ciągnąć od góry i później delikatnie w górę i powinno bez problemu wyjść :)

Może jednak nic nie połamię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał:

przyczyna uszkodzenia w moim przypadku był sterownik/przełacznik/włacznik po wyłaczeniu zapłonu podawał cały czas napięcie dwukrotnie wyższe od nomalnalnego powodawało to zbyt szybkie nagrzewanie się siedzenia do zbyt wysokiej temperatury po czym nastąpowawało w najbardziej czyłych miejscach i przerywanie obwodu.

po złożeniu i zamontowaniu siedziska w samochodzie należy wymienić przełącznik na sprawny, na wszelki wypadek sprawdzić jego podawanie napięcia

Sytuacja dosc niebezpieczna gdyż taka awaria grozi pożarem, naszczęcie w moim przypadku do tego niedoszło.

Może ktoś napisać gdzie jest ten sterownik i jakie napięcie powinno być w B5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...