Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Acera też nie kupię i Sony.

Sony Vaio hmmmm nie zgodze sie z opinią by nie kupować :whistling: Sam stałem przed dylematem i słuchajac bardziej oragnietych ode mnie w tym temacie jednoznacznie wskazano by kupić właśnie Sony ( przedział cenowy 3,5-4 tyś )

HP jest dobry ale na 3 lata później moze grafika paść hehehe :wink: lub inne pierdółki ale jakos specialnie drogie naprawy nie są , wcześniej miałem dwa HP Paviliony i problemy zaczeły się dopiero po 3 latach ( tylko to nie były te z tych najtańszych hehehe) problem polegał na karcie graficznej i drugi problem to zawiasy padły mi dwukrotnie. Ale to drobne naprawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Cuber, a nie przegrzewały Ci się?? przecież to jak tu rozwiązane jest chłodzenie to dramat, pod laptopem. W temp pokoju w lecie 25 stopni 10 min oglądanie yt gdzie laptop jest bez podkładki z wiatrakami i zawias totalny, wiatrak na full i nie ogarnia. Ja używam Hp teraz, ale muszę mieć pod nim coś podłożone albo włączony zewnetrzny wiatrak inaczej nie da się go obciążać bo przegrzanie. Format nic nie daje, rozbierałem go i czyściłem z kurzu wentylator - było tylko troszkę kurzu - ma niecałe 2 lata, po przeczyszczeniu z tydzień w miarę się nie przegrzewał, teraz znowu nie da się laptopa używać jak leży na biurku, dla mnie tragedia :facepalm:, szwagierka kupiła MSI i laptop przy pełnych obciążeniach zimny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm powiem Ci tak że jasne ze się nagrzewał ale żeby przegrzewał ? hmmmm nie bardzo , ostatni mój Pavilion DV9000 chodził srednio od 10 do 19-stej , później jeszcze w domu kilka godzin i czy aby się tak grzał to nie , fakt że jak grałem czasem w COD to był cieplutki ale bez przesady :decayed: do dzisiaj chodzi jako komp w firmie :)

ps. fakt że chłodzenie miał pod spodem a nie z boku jak ma Vaio teraz ;)

ps. i zapomniałęm dodać ze Vaio 17-stka czarny mat delikatnie się obudowa jakos tak dziwnie zachowuje i czyżby się wycierała ? moze mam pH potu ujowe :wink::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boseron, mogę się przejechać z Tobą :naughty::naughty:

---------- Post dopisany at 20:46 ---------- Poprzedni post napisany at 20:45 ----------

electrofinger

, unikać HP bo grzeją się jak stare ..... :grin:, ja już nigdy nie kupił bym laptopa HP.

Acera też nie kupię i Sony.

Jakoś tak pasuje mi Toshiba albo Lenovo...

Ja mam laptopa Lenovo już bodajże 5 albo 6 lat i powiem Ci że jest niezniszczalny... Jak najbardziej polecam :good:

Tu masz kilka linków do Lenovo, Della i Szajsunga (do tego ostatniego jakoś nie mam zaufania):

Laptop Lenovo IdeaPad - Okazje Allegro - CITEAM - Zakupy grupowe

Laptop DELL Inspiron - Okazje Allegro - CITEAM - Zakupy grupowe

Samsung NP310E5C z Windowsem 8 - Okazje Allegro - CITEAM

Ale niech się może wypowie lepszy specjalista ode mnie w tej dziedzinie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjdzie Ogr to Ci doradzi co do laptopa :wink:

---------- Post dopisany at 23:36 ---------- Poprzedni post napisany at 23:33 ----------

trzeba Hugo dopytać czemu ten użytkownik ze straży wiejskiej jeszcze nie ma bana :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór :naughty:

dobry, a jakże :naughty:

---------- Post dopisany at 01:40 ---------- Poprzedni post napisany at 01:39 ----------

dobranoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasniesz Boseron? :-)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

no coś Ty :naughty: po takim dniu ciężko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boseron gratulacje nowego WOZU :oklasky::oklasky:

Karol gratulacje że sprzedałeś wóz :oklasky::oklasky:

to kiedy stawiacie :whistling: tylko nie oczy w słup :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Panowie ma ktoś jakieś gry na PS3 pożyczyć lub sprzedać ?:wink:

http://a4-klub.pl/sprzedam-22/call-of-duty-3-call-of-duty-4-modern-warfare-ps3-253232/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Graty Boseron a myślałem ze juz Fantowski nabył Kercziwoza :)

ps. Bry Elita :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boseron gratulacje nowego WOZU :oklasky::oklasky:

Karol gratulacje że sprzedałeś wóz :oklasky::oklasky:

to kiedy stawiacie :whistling: tylko nie oczy w słup :naughty:

Robert dziękuje, widocznie tak miało być , znalazł sie kupiec na Moją więc na co było czekać :wink: myśle ze kazdy na moim miejscu zrobiłby to samo

oczywiście trzeba to opić :naughty: ugadamy sie

p.s. przynajmniej w avatarze nic nie musze ruszać bo wszystko tak samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boseron gratulacje nowego WOZU :oklasky::oklasky:

Karol gratulacje że sprzedałeś wóz :oklasky::oklasky:

to kiedy stawiacie :whistling: tylko nie oczy w słup :naughty:

Robert dziękuje, widocznie tak miało być , znalazł sie kupiec na Moją więc na co było czekać :wink: myśle ze kazdy na moim miejscu zrobiłby to samo

oczywiście trzeba to opić :naughty: ugadamy sie

p.s. przynajmniej w avatarze nic nie musze ruszać bo wszystko tak samo :wink:

:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boseron gratulacje nowego WOZU :oklasky::oklasky:

Karol gratulacje że sprzedałeś wóz :oklasky::oklasky:

to kiedy stawiacie :whistling: tylko nie oczy w słup :naughty:

Robert dziękuje, widocznie tak miało być , znalazł sie kupiec na Moją więc na co było czekać :wink: myśle ze kazdy na moim miejscu zrobiłby to samo

oczywiście trzeba to opić :naughty: ugadamy sie

p.s. przynajmniej w avatarze nic nie musze ruszać bo wszystko tak samo :wink:

Hoho... sie porobiło :decayed:

Teraz czeka Cie rezanie relingów i ramek chromowych wokół szyb :naughty:

Gratki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, pytanko mieszka ktoś z Was dobrzy koledzy w dzielnicy Zablocie w Krakowie?

Konkretnie to mam leona 2 do obejrzenia na ulicy Przemyslowej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuber, a nie przegrzewały Ci się?? przecież to jak tu rozwiązane jest chłodzenie to dramat, pod laptopem. W temp pokoju w lecie 25 stopni 10 min oglądanie yt gdzie laptop jest bez podkładki z wiatrakami i zawias totalny, wiatrak na full i nie ogarnia. Ja używam Hp teraz, ale muszę mieć pod nim coś podłożone albo włączony zewnetrzny wiatrak inaczej nie da się go obciążać bo przegrzanie. Format nic nie daje, rozbierałem go i czyściłem z kurzu wentylator - było tylko troszkę kurzu - ma niecałe 2 lata, po przeczyszczeniu z tydzień w miarę się nie przegrzewał, teraz znowu nie da się laptopa używać jak leży na biurku, dla mnie tragedia :facepalm:, szwagierka kupiła MSI i laptop przy pełnych obciążeniach zimny

Tak jak Cuber mam od 2008 roku HP paviliona (obecnie od dwóch lat jest już żony) i nigdy nie miałem żadnych problemów z przegrzewaniem często używałem go na "kolanach" gdzie praktycznie przytykałem kratkę wentylatora i nic się nie działo owszem czuć było ze jest ciepły ale bez przesady żadnych zawiasów z tego powodu nigdy nie było zresztą jak do tej pory nic z nim nie było z wyjątkiem wiatraczka który zaczął trochę "rzęzić" więc go wymieniłem (65zł) wymieniłem też kompletna nową klawiaturę (45zł) bo klawisze się powyświecały jak i zrobiłem aprgrejd procka (z 1,8 na 2,4Mhz) i chłodzenie bez problemu daje radę i komp dalej pięknie hula więc nie wiem NEX co jest z tym twoim ale raczej to nie jest problem tej marki radzę sprawdzić thermopad pod rdzeniem radiatora bo może coś nie dolega i stąd łapie temp.

Ja kupiłem dwa lata temu Samsunga i jestem bardzo zadowolony. Miałem Kupować Sony vaio ale jak porównałem wypas to ja za swojego dałem 2,6koła z prockiem I5 HD500M Radeonem tym samym co vaio itp. a za vaio trzeba było dać 3,4 i miałbym tylko i3.

W/g. mnie laptoki to ogólnie "składaki" jak każdy pecet więc nie patrz na markę tylko bebechy chyba że zależy ci na metce lub wyglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz do niego telefon jakiś ? radim jak pamiętasz chłopa z wyglądu to zaparaszam ze mną zeby sie nie wywinął.....

powiedzmy do końca tygodnia , jak nic sie nie zmieni daj znać.

szczególnie mu się nie przyglądałem, ale myśle że go rozpoznam :wink:

co do lapków, ja mam HP i grzeje się jak skurw**n, po roku spaliła się kość RAM, i gdybym miał jeszcze raz kupić, to od HP trzymałbym się daleko, no chyba że coś poprawili w tym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lapków, ja mam HP i grzeje się jak skurw**n, po roku spaliła się kość RAM, i gdybym miał jeszcze raz kupić, to od HP trzymałbym się daleko, no chyba że coś poprawili w tym zakresie

A ja Wam powiem że jeśli chodzi o klasę laptopów konsumenckich (HP Pavilion, Dell Inspirion, Lenovo G, Szajsung to chyba każdy, Sony Vaio najgorszych serii) to wszystko zależy IMHO od przypadku.

Z mojego doświadczenia wynika że HP właśnie Paviliony psują się na umór (wiatraki, płyty, baterie po roku klękają na maxa, klawiatury), ale jak widać na przykładzie Fantiego i Cubra to nie reguła. Ja osobiście HP Paviliona nie kupię nigdy!

Natomiast w pracy od 7 lat użytkuje HP z serii biznesowej Compaq z leciwym procem Centrino Duo ;) i nie miałem żadnych, ale to żadnych z nim problemów.

Tak więc kupując budżetowego lapka można kupić "bądź co" z dobrymi bebechami, ale jednak wystrzegałbym się firm Acer, Samsung, Toshiba.

---------- Post dopisany at 12:10 ---------- Poprzedni post napisany at 12:06 ----------

W/g. mnie laptoki to ogólnie "składaki" jak każdy pecet więc nie patrz na markę tylko bebechy chyba że zależy ci na metce lub wyglądzie.

Nie do końca. Laptopa można bardziej przyrównać do serwerów ponieważ tam są płyty główne i inne komponenty dedykowane do konkretnego urządzenia, marki laptopa. W składakach masz standardy ATX mATX itp, w lapkach nie. Fakt że w wielu płyta jest de facto ta sama tylko inaczej "ułożona" w obudowie, ma inne rozmieszczenie gniazd itp.

Ale fakt faktem, że im bardziej doświadczona firma w tym temacie tym większe prawdopodobieństwo że się kupi dobrze "zgraną" całość. Bo w lapku jako że wszystko w jednym kawałku jest, musi współdziałać bardzo dobrze. (a np taki szajsung to nawet TV dobrego nie potrafi zrobić :naughty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz do niego telefon jakiś ? radim jak pamiętasz chłopa z wyglądu to zaparaszam ze mną zeby sie nie wywinął.....

powiedzmy do końca tygodnia , jak nic sie nie zmieni daj znać.

szczególnie mu się nie przyglądałem, ale myśle że go rozpoznam :wink:

co do lapków, ja mam HP i grzeje się jak skurw**n, po roku spaliła się kość RAM, i gdybym miał jeszcze raz kupić, to od HP trzymałbym się daleko, no chyba że coś poprawili w tym zakresie

Ja mam Paviliona dv6 dałem niecałe 2 lata temu 3kzł i muszę stawiać go na 4 klockach po rogach bo inaczej przy 5 minutowym oglądaniu yt jak leży na biurku to jest zawias i komunikat przegrzania 90C po czym się wyłącza. Szwagier ma też Paviliona i dopiero po roku mu się tak stało i też musi coś podkładać albo włączać wiatrak pokojowy kierując na lapka w okolice wentylatorka. Rozwiązanie chłodzenia od dołu to jakaś porażka, przecież logiczne że każdy kładzie laptopa a nie trzyma w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...