Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

FANTOMAS, może i masz rację, ale tu mam wszystko p&p bez zabawy i druciarstwa, każdy moduł do każdej lampki jest dopasowany idealnie. Nie potrzeba mocniejszego światła bo to co mam jest wystarczające :wink:, to ma mocno świecić, a nie razić

Tu masz przykład jak jest to spasowane;

lampka środkowa

lampka2.jpg

lampka drzwi

lampka1.png

Jak po zmierzchu zobaczyłem jak to świeci to byłem w szoku w pozytywnym słowa znaczeniu. Jutro pokażę fotki

lennox, natomiast Ty to już piszesz rzeczy z kosmosu :facepalm:. Moduły, ledy nie są w stanie stopić plastikowych szkiełek lampek. Nie ma tam takiej temperatury, chodź by świeciły się cały dzień, więc jak nie wiesz co to jest, to nie siej propagandy. Moduły nie wytwarzają tyle ciepła, ile zwykła żarówka.

Po drugie : nawet, jeśli zostawisz włączone oświetlenie w aucie(nieważne, czy nie domkniesz drzwi, czy zostawisz włączoną przełącznikiem lampkę), to i tak sterownik(moduł komfortu) po kilkunastu minutach(10 minut ?- nie pamiętam) je wyłączy. Odłączy zasilanie lampek.

---------- Post dopisany at 22:59 ---------- Poprzedni post napisany at 22:57 ----------

widzę, że na hamownie brak chętnych.. :kwasny: ale spoko....

kolego, jak Cię lubię powiedz mi jedno, na ch** Ci kompan na hamownie?? Jedziesz, hamujesz i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

widzę, że na hamownie brak chętnych.. :kwasny: ale spoko....

kolego, jak Cię lubię powiedz mi jedno, na ch** Ci kompan na hamownie?? Jedziesz, hamujesz i tyle.

bo jak mnie pamięć nie myli to ktoś kiedyś pisał o "zorganizowanej akcji" a że chce jechać to ruszyłem temat... na chwilę obecną już to w d..e mam czy ktoś pojedzie w tą sobotę czy nie...

muszę tylko auto pozbierać do kupy i jadę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie zorganizowane akcje są o d**e potłuc, sam się przekonałem. Jednemu pasuje poniedziałek rano, a drugiemu niedziela wieczór. Jak będziesz po, napisz co wypluło :thumbup1:

---------- Post dopisany at 23:18 ---------- Poprzedni post napisany at 23:06 ----------

Jak by kogoś interesowało ile takie moduły pobierają Wat.

"Moduły są energooszczędne.

Dla przykładu :

- 6-ledowy VPAD, zastępujący żarówkę W5W (5-cio watową) pobiera 155mA ( 0.155A) czyli 2.1Watt

Żarówka - 360mA (0.360 A ) 5Watt

Moduł pobiera 2.4 razy mniej energii.

- 9-ledowy moduł VPAG, zastępujący żarówkę C10W (10 watową), 215mA(0.215A), czyli 2.9 Watt

Żarówka 720mA(0.72A) 10 Watt

Moduł pobiera 3.4 razy mniej energii."

Więc z czego ma się brać to niby ciepło które stopi klosze :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantowski ja mam jutro , pojutrze i w piątek wolne 3 dni z rzędu jak Ci pasuje któryś z nich to możemy jechać, na sobote sie pisałem juz dawno ale akurat w tym tygodniu mam dniówke i specjalnie nie będe sie zamieniał :wink: sam jestem ciekawy swojego wyniku jak cholera ,

Barca zagrała na stojąco :facepalm: Real wygrał zasłużenie choć ich nie lubie musze im przyznać wyższość dziś.

nie chce ktos oponek 18 cali bieznik 5-6 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh Barca pięknie zawiodła :kwasny: zagrała jak z Milanem :facepalm: Real pokazał klase w kontratakach :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce ktos oponek 18 cali bieznik 5-6 mm ?

Ile za nie i jaka firma + szerokosc. Mowa o letnich oczywiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lennox, natomiast Ty to już piszesz rzeczy z kosmosu :facepalm:. Moduły, ledy nie są w stanie stopić plastikowych szkiełek lampek. Nie ma tam takiej temperatury, chodź by świeciły się cały dzień, więc jak nie wiesz co to jest, to nie siej propagandy. Moduły nie wytwarzają tyle ciepła, ile zwykła żarówka.

Po drugie : nawet, jeśli zostawisz włączone oświetlenie w aucie(nieważne, czy nie domkniesz drzwi, czy zostawisz włączoną przełącznikiem lampkę), to i tak sterownik(moduł komfortu) po kilkunastu minutach(10 minut ?- nie pamiętam) je wyłączy. Odłączy zasilanie lampek

A Ty widzę że masz wyłączność na wiedzę w każdej dziedzinie. Zwracam honor "miszczu"...

Zauważ tylko że powierzchnia żarówki jest kilkunasto (jak nie kilkudziesięcio razy większa niż diody), więc nie opowiadaj rzeczy z kosmosu że temp LED będzie duużo niższa niż żarówek np 5W. Odprowadzenie ciepła z powierzchni 1mm2 a z 30mm2 to chyba różnica. Poczytaj o prawach fizyki a dopiero później zajmuj głos w temacie.

Owszem istnieja diody LED SMD o niskiej temperaturze pracy ale one za to mają bardzo dużą wydajność i kosztują za sztukę kilkadziesiąt PLN. Stosuje się je m.in. w latarkach. Tyle że tam radiator jest 10 razy większy od samej diody. Temperatura powyżej około 70-80 stopni je zabija.

po 2. nie generalizuje że wszystkie LEDy mają kopcić auto od razu, tylko jakieś garażowo-rzemieślnicze, chińskie "cuda". Jak zapewne wiesz (bo wiesz wszystko) Audi również sprzedaje auta z oryginalnym oświetleniem LED. Jednak jest ono dalece _inne_ niż to z Twojego obrazka.

Pożyjemy zobaczymy....:whistling:

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale lennox, czytaj uważnie, te ledy które posiadam nie grzeją tak, aby mogły stopić plastikowy klosz

Ad 2 - w aucie masz moduł komfortu więc wiesz jak on powinien działać.

Nie wiem po co na koniec to "pożyjemy, zobaczymy" czyżbyś mi źle życzył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by kogoś interesowało ile takie moduły pobierają Wat.

"Moduły są energooszczędne.

Dla przykładu :

- 6-ledowy VPAD, zastępujący żarówkę W5W (5-cio watową) pobiera 155mA ( 0.155A) czyli 2.1Watt

Żarówka - 360mA (0.360 A ) 5Watt

Moduł pobiera 2.4 razy mniej energii.

- 9-ledowy moduł VPAG, zastępujący żarówkę C10W (10 watową), 215mA(0.215A), czyli 2.9 Watt

Żarówka 720mA(0.72A) 10 Watt

Moduł pobiera 3.4 razy mniej energii."

a to 155mA i 215mA to zmierzyłeś miernikiem ? bo w/g. danych to taka dioda znamionowo bierze 60mA (3chipy x 20mA każdy) więc skoro u ciebie 6 diod bierze 155mA to wychodzi że 1 ma pobór 26mA dziwnie mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są dane producenta, cytowałem jak widzisz. Jak kogoś interesuje co i jak to zapraszam pod adres Pana który to produkuje --> Passat forum

Można sobie poczytać.

---------- Post dopisany at 00:25 ---------- Poprzedni post napisany at 00:23 ----------

Nex pokaz jak to swieci...

jutro KERCZI w godz południowych, jak założę wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale lennox, czytaj uważnie, te ledy które posiadam nie grzeją tak, aby mogły stopić plastikowy klosz

Ad 2 - w aucie masz moduł komfortu więc wiesz jak on powinien działać.

Nie wiem po co na koniec to "pożyjemy, zobaczymy" czyżbyś mi źle życzył?

Dlaczego życzył? Nikomu źle nie życzę, tylko boli mnie naiwność i głupota. I oby Ci świeciły do końca, dopuki będziesz auto użytkował. Na serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu źle nie życzę, tylko boli mnie naiwność i głupota.

:facepalm: tylko tak to skomentuję

---------- Post dopisany at 00:31 ---------- Poprzedni post napisany at 00:31 ----------

PABLO, nie wpier... się :decayed::decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po co tu sie spierać każdy montuje to na co ma ochotę, nex chce takie ledy ktoś inny innę a ile one ciągną prądu..... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...