Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za spota

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

no nie wiem, czy takie zbedne.

ja akurat ta opcje specjalnie wlaczylem, jezdze w dzien na swiatlach do jazdy dziennej niezaleznie od tego czy pada deszcz, czy jest mgla.

no to nie fachowo

"Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu"

To raczej logiczne, ja zawsze kiedy pada deszcz włączam mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, czy takie zbedne.

ja akurat ta opcje specjalnie wlaczylem, jezdze w dzien na swiatlach do jazdy dziennej niezaleznie od tego czy pada deszcz, czy jest mgla.

no to nie fachowo

"Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu"

To raczej logiczne, ja zawsze kiedy pada deszcz włączam mijania

nom... troche nie fachowo, to prawda...

generalnie wiecej przepisow staram sie nie lamac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że tx-didi był, No tego by się nie spodziewał hehe, milo Że po latach wracasz, pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzućcie jakimś telefonem do experta od VAG'owania bo kolega wymyślił sobie w Turanie że chce mieć światła do jazdy dziennej

a chce dolozyc, czy zakodowac?

Zakodować, a konkretnie to ma już zakodowane ale świecą mu razem z pozycją tył i tablicą co jest akurat zbędne i trzeba się tego pozbyć

Z tego co wiem to się nie da tak zakodować. Kiedyś próbowałem. Mało tego, doczytaj sobie dobrze przepisy dotyczące świateł do jazdy dziennej, bo wydaje mi się że jeśli nie były fabrycznie zamontowane (od jakiegoś rocznika) to muszą świecić dodatkowo z tyłu. Np tak jak ma Dante jest niezgodnie z przepisami i za to można dostać mandacik jak za jazdę bez świateł :)

---------- Post dopisany at 00:07 ---------- Poprzedni post napisany at 00:07 ----------

słyszałem że tx-didi był, No tego by się nie spodziewał hehe, milo Że po latach wracasz, pozdrowienia

Był i to jaką furą. Coupe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LENNOX w pl prawie jest tak ze musisz miec światła do jazdy dziennej tylko z przodu, tył nie jest obowiązkowy. DANTE ma niezgodnie z przepisami bo ma za nisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem, czy takie zbedne.

ja akurat ta opcje specjalnie wlaczylem, jezdze w dzien na swiatlach do jazdy dziennej niezaleznie od tego czy pada deszcz, czy jest mgla.

da sie to wykodowac.

swiatla dzienne byly fabrycznie?

Zbędne, światłą dzienne używa się tylko w warunkach normalnej przejrzystości powietrza gdzie istotne jest aby była spora różnica przy włączeniu świateł hamowania stąd wg warunków technicznych jest wzmianka że: "przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej."

Przy czym:

"W pojazdach zarejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się następujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne."

Fabrycznie nie miał tych świateł ale ktoś mu to zakodował i już są tylko że właśnie pozostaje świecąca tablica

---------- Post dopisany at 06:52 ---------- Poprzedni post napisany at 06:45 ----------

Rzućcie jakimś telefonem do experta od VAG'owania bo kolega wymyślił sobie w Turanie że chce mieć światła do jazdy dziennej

a chce dolozyc, czy zakodowac?

Zakodować, a konkretnie to ma już zakodowane ale świecą mu razem z pozycją tył i tablicą co jest akurat zbędne i trzeba się tego pozbyć

Z tego co wiem to się nie da tak zakodować. Kiedyś próbowałem. Mało tego, doczytaj sobie dobrze przepisy dotyczące świateł do jazdy dziennej, bo wydaje mi się że jeśli nie były fabrycznie zamontowane (od jakiegoś rocznika) to muszą świecić dodatkowo z tyłu. Np tak jak ma Dante jest niezgodnie z przepisami i za to można dostać mandacik jak za jazdę bez świateł :)

Spokojnie Lennox, coś tam o tych przepisach wiem :wink: Qmpel też jest instruktorem więc też powinien się orientować :decayed: Powyżej wrzuciłem cytat i jest napisane "dopuszcza się" świecenie z tablicą i pozycją tył więc luzik

---------- Post dopisany at 07:02 ---------- Poprzedni post napisany at 06:52 ----------

LENNOX w pl prawie jest tak ze musisz miec światła do jazdy dziennej tylko z przodu, tył nie jest obowiązkowy. DANTE ma niezgodnie z przepisami bo ma za nisko...

A to jak już jadę z przepisami to hop:

na szerokości nie dalej niż 400 mm od bocznego obrysu pojazdu; wzajemna odległość nie może być mniejsza niż 600 mm7)

na wysokości: 250÷1500

Z ciekawości muszę zmierzyć te kratki u siebie bo też bym założył dzienne a w sumie większość B6, które mają założone takie światła mają w tą kratkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to się nie da tak zakodować. Kiedyś próbowałem. Mało tego, doczytaj sobie dobrze przepisy dotyczące świateł do jazdy dziennej, bo wydaje mi się że jeśli nie były fabrycznie zamontowane (od jakiegoś rocznika) to muszą świecić dodatkowo z tyłu. Np tak jak ma Dante jest niezgodnie z przepisami i za to można dostać mandacik jak za jazdę bez świateł :)

Spokojnie Lennox, coś tam o tych przepisach wiem :wink: Qmpel też jest instruktorem więc też powinien się orientować :decayed: Powyżej wrzuciłem cytat i jest napisane "dopuszcza się" świecenie z tablicą i pozycją tył więc luzik

Spokojnie przecież napisałem że mi się wydaje. Kiedyś, dość dawno oglądałem na TVN Turbo "Uwaga pirat", jak koleś miał dokładane dzienne włączone i wlepili mu mandat. Tak jak pisałem "wydaje mi się"... co nie znaczy że się nie mogę mylić :wink:

---------- Post dopisany at 08:42 ---------- Poprzedni post napisany at 08:39 ----------

A jeśli były zakodowane to pewnie większego problemu nie będzie żeby przegrzebać i ustawić jak chce.

Niech przyjedzie na spota. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że tx-didi był, No tego by się nie spodziewał hehe, milo Że po latach wracasz, pozdrowienia

Pewnie 3/4 ludzi nie zna teraz :decayed:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy to Dante ma światła dzienne bo już dawno nie ma, poza tym miał jak najbardziej zgodnie z przepisami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nie miał tych świateł ale ktoś mu to zakodował i już są tylko że właśnie pozostaje świecąca tablica

no to ktos mu zakodowal tzw "tryb skandynawski"

trzeba wylaczyc tyl i bedzie gralo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać

a od kiedy to Dante ma światła dzienne bo już dawno nie ma, poza tym miał jak najbardziej zgodnie z przepisami

Prawdę mówi, polać mu :decayed:

DANTE ma niezgodnie z przepisami bo ma za nisko...

wg. mnie za nisko nie było... minnimum 25 cm od ziemi miały być zamontowane i 60 cm odstępu pomiędzy nimi

SNC00948.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze zamontowane światełka, wręcz wzorowo :wink:

---------- Post dopisany at 12:07 ---------- Poprzedni post napisany at 12:04 ----------

Panowie, potrzebuje kupić setke lakieru do auta, gdzie w krk dobrze mieszają?? tzn chce gotową mieszankę już rozcieńczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

file.php?name=EE5F2B3F16FFFCDC706AC00E005EFF70

Po dwóch B8kach i A5 pewien kierowca od nas właśnie nabył nową 4kę z tego roku 420 xd M-pakiet, trza przetestować na spocie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dropbox.pl/file.php?name=EE5F2B3F16FFFCDC706AC00E005EFF70

Po dwóch B8kach i A5 pewien kierowca od nas właśnie nabył nową 4kę z tego roku 420 xd M-pakiet, trza przetestować na spocie :decayed:

ale kocur :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze zamontowane światełka, wręcz wzorowo :wink:

---------- Post dopisany at 12:07 ---------- Poprzedni post napisany at 12:04 ----------

Panowie, potrzebuje kupić setke lakieru do auta, gdzie w krk dobrze mieszają?? tzn chce gotową mieszankę już rozcieńczoną.

zadzwoń do Wąskiego to Ci powie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...