Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!


Cuber

Rekomendowane odpowiedzi

Ogrze, widziałem ten link. Dotyczy on pralek :D

Sitko sprawdzałem i nie jest brudne. Sprawdzę dopływ ale kamień jakoś mi nie pasuje bo mam miękka wodę (jak na Kraków) a zmywarka chodziła 3lata więc stosunkowo krótko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • PABLO

    11320

  • Cuber

    10897

  • KERCZI

    8573

  • Wąski

    6617

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem, widziałem że to do pralek ale wąż doprowadzający i pompa odpływowa podobne ;-)

Tam pod sitkiem jest jeszcze taki zatrzask pompy i tam czasami też lubi się coś dostać. Sprawdź węża i sitko na nim i pod nim. Może zwyczajnie padł Ci elektrozawór ale wtedy miałbyś też problemy z napełnianiem przed myciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrze, widziałem ten link. Dotyczy on pralek [emoji3]
Sitko sprawdzałem i nie jest brudne. Sprawdzę dopływ ale kamień jakoś mi nie pasuje bo mam miękka wodę (jak na Kraków) a zmywarka chodziła 3lata więc stosunkowo krótko. 



A ja to miałem w zmywarce AEG i skończyło się ostatecznie na wymianie pompy za 700zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham te naprawy za połowę wartości sprzętu :facepalm: 

Zawartość dodana 4 minutes later

Miesiąc temu do kompletu padł ekspres do kawy (tez siemensa) z naprawą za 700PLN.  Mam wrażenie że teraz idąc do sklepu po metalową kulke można mieć obawy o jej trwałość :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ariston i ciekła woda na programator , tak uszczelnilem ze od pol roku mam nowa zmywarkę :/

Fanta wiem ze latasz superbem teraz ale sezon letni wiec kupiłem dwa kolka :)
6c16b6b5b4fdf20ecea9309022b75c5f.jpge8bf1919adc376bd86dfbd4bdd02686a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, edraven napisał:

Jak ja kocham te naprawy za połowę wartości sprzętu :facepalm: 

Zawartość dodana 4 minutes later

Miesiąc temu do kompletu padł ekspres do kawy (tez siemensa) z naprawą za 700PLN.  Mam wrażenie że teraz idąc do sklepu po metalową kulke można mieć obawy o jej trwałość :D 

Ja pompę do boscha kupiłem za 400 zł, tyle że wymianę zrobiłem sobie sam. 

Co Ci w expresie padło że kosztowało aż 700 zł ? 

Dorzucę Wam ciekawostkę po rozebraniu starej pompy. W pompie którą wymieniałem producemnt zastosowal tuleje z gumy. Tuleja po latach uzytkowania wyrobila sie i silnik wchodzac na obroty zaczynal pobierac wiecej pradu aby wkrecic pompe. Z racji ze wszystko jest teraz eko, producent zastosowal tez pomiar pradu i jezeli tenze prad przekroczy ustawiona wartosc to sprzet przestaje pracowac. Dla tulei ktora pewnie w serwisie koszotwalaby 2 zl z zarobkiem dla producenta wymienia sie pompe za 400 zł. Rzecz jasna gdyby producent zastosowal tuleje metalowa to zapewne nigdy by sie nie zuzyla ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, boseron napisał:

Ja miałem ariston i ciekła woda na programator , tak uszczelnilem ze od pol roku mam nowa zmywarkę :/

Fanta wiem ze latasz superbem teraz ale sezon letni wiec kupiłem dwa kolka :)
 

Fancie raczej nie chodzilo o Superba a o jego zarabista pomaranczke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ekspresie padła przepływomierz, przy okazji do wymiany pompa (bo się kończy ) , uszczelnienia, regulacja i czyszczenie młynka. Części 400, reszta usługa. Oczywiście nie wydałem tyle. Wziąłem wycene i tyle. Dałem innemu typowi na wycenę zobaczymy co powie.  

Dużą część procesu projektowania sprzętów stanowi "optymalizowanie" zużycia. 7 lat max, inaczej się nie opłaca. 

 

Ile chodziła Ci zmywarka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, edraven napisał:

W ekspresie padła przepływomierz, przy okazji do wymiany pompa (bo się kończy ) , uszczelnienia, regulacja i czyszczenie młynka. Części 400, reszta usługa. Oczywiście nie wydałem tyle. Wziąłem wycene i tyle. Dałem innemu typowi na wycenę zobaczymy co powie.  

Dużą część procesu projektowania sprzętów stanowi "optymalizowanie" zużycia. 7 lat max, inaczej się nie opłaca. 

 

Ile chodziła Ci zmywarka? 

W przepływce ekspresu chyba wystarczy wymiana środka ale może jest nierozbieralny. Co to masz za model ?

 

A zmywarka chodziła własnie te 7 lat bez awarii, a od wymiany pompy juz dwa miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemens EQ5 Machciato plus, czekam na nową wycenę. jak będzie poniżej 500PLN to robię jak nie to na części sprzedam. ekspresy moim zdaniem to najbardziej przewartościowane produkty jakość/cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy ekspres do kawy za 500 zł do pracy , gwarancja 2 lata a po 3 sie zepsuł . Oddaliśmy go do serwisu gość wycenił naprawa plus części na 400 zł :) wiec to chyba tak jest ze jak sie zepsuje to klient ma kupić nowy . Podobnie jest z nowymi autami po gwarancji ma sie zacząć rozsypywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no widzę ze trzeba załozyc temat odnosnei zagadnienia AGD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś kogoś bardzo dobrego do pomalowania zacisków oraz ewentualnej regeneracji  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy ekspres do kawy za 500 zł do pracy , gwarancja 2 lata a po 3 sie zepsuł . Oddaliśmy go do serwisu gość wycenił naprawa plus części na 400 zł [emoji4] wiec to chyba tak jest ze jak sie zepsuje to klient ma kupić nowy . Podobnie jest z nowymi autami po gwarancji ma sie zacząć rozsypywać



Za 500zl BOSERON to możesz sobie conajwyzej kupić ekspres przelewowy i to niekoniecznie...chyba ze masz na mysli garnek utrzymujący ciepła wodę i zalewający kubek wrzątkiem...:-)

Ja ostatnio dałem właśnie 620zl za serwis ekspresu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, arek_cccp napisał:

Poleci ktoś kogoś bardzo dobrego do pomalowania zacisków oraz ewentualnej regeneracji  ? 

http://regeneracja-zaciski.pl/

Gosc od nas z forum - Dev

Ale nie pisz na PW bo ma wylaczone wiadomosci prywatne, jak cos to tylko tel.

O heblach wie wszystko i nie robi fuszery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, edraven napisał:

Siema

 

Ktoś ma jakiegoś sprawdzonego serwisanta AGD, konkretnie od zmywarek. Zmywarka poł roku po gwarancji i ..uj ją strzelił.

podepnij VAG-a i zrób logi bo bez tego nikt ci tutaj nic nie zdjagnozuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym EDRAVEN jak już robisz filtry i pompę to zrób jeszcze rozrząd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cuber napisał:

Nie no widzę ze trzeba załozyc temat odnosnei zagadnienia AGD 

co tam u Pałki dogodził twojej skrzyneczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem bo nie ma błędu wiec po co jechać :D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...