Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pukająca szklanka


a4bydgoszcz

Rekomendowane odpowiedzi

witam slychac u mnie ktoras ze szklanek planuje sie za to wziasc w przyszlym miechu z tego co slyszalem to trza wszystkie wymienic bo nie mozna ustalic ktora puka. jesli ktos z was robil niech napisze jaki koszt czesci miej wiecej bo na allegro same uzywki widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem u siebie wszystkie bo mi jedna pękła, ale to moja wina była :wallbash: Radziłbym ci wszystkie wymienić, bo tak będziesz maił pewność, albo kupić 2 i wymieniać po kolei, odpalić, słuchać i znów wymieniać :polew: Kosztów nie pamiętam, (może 30-50zł za szt), ale musisz wyjąć swoją i iść do sklepu i sam wszystko patrzeć i oglądać czy na pewno będzie pasować. Fakt, różnią się wewnątrz, bo w sklepach mają zamienniki, a one mają taki kieliszek w środku a ori nie. Ja takie kupiłem i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydrosztosy sie sprawdza jak najbardziej. naciskasz czym na hydro i nie moze wejsc miedzy hydro a czop wałka listek szczelinomierza 0,2mm jesli wejdzie hydro do wymianny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chcialem wymieniac wszystkie po co 2 razy robic to samo. chodzilo mi o koszt czesci bo ktos mnie straszyl ze kaplica straszna podobno ale widze nie jest tak zle najpierw chce zaczac od zmiany oleju i zobaczyc czy cos po tym sie zmieni bo zalalem GM i dziwnie chodzi jaki olej polecacie?? jakas specjalna specyfikacja?? chociaz nie wiem czy to cos pomoze bo ta szklanke slyszalem juz przy kupnie. Plotek po wymianie ci sie uspokoilo jakie masz wrazenia??? czemu twierdzisz ze to twoja wina?? siemasz Sotom :decayed: caly czas czekam na zdjecia twojej niuniu :) co polecasz w tej sprawie od czego zaczac olej cos pomoze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz przejechane na tym oleju ?

Koszt szklanek nie jest duży...

Szklanki INA to koszt ok 20zł za sztukę, więc po co bawić się w wymianę pojedyńczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chcialem wymieniac wszystkie po co 2 razy robic to samo. chodzilo mi o koszt czesci bo ktos mnie straszyl ze kaplica straszna podobno ale widze nie jest tak zle najpierw chce zaczac od zmiany oleju i zobaczyc czy cos po tym sie zmieni bo zalalem GM i dziwnie chodzi jaki olej polecacie?? jakas specjalna specyfikacja?? chociaz nie wiem czy to cos pomoze bo ta szklanke slyszalem juz przy kupnie. Plotek po wymianie ci sie uspokoilo jakie masz wrazenia??? czemu twierdzisz ze to twoja wina?? siemasz Sotom :decayed: caly czas czekam na zdjecia twojej niuniu :) co polecasz w tej sprawie od czego zaczac olej cos pomoze??

Wszystko jest na forum zamknijcie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam slychac u mnie ktoras ze szklanek planuje sie za to wziasc w przyszlym miechu z tego co slyszalem to trza wszystkie wymienic bo nie mozna ustalic ktora puka. jesli ktos z was robil niech napisze jaki koszt czesci miej wiecej bo na allegro same uzywki widze

Robiłem w zeszłym tygodniu. Za szkalnki INA wyszło coś około 170zł + uszczelka pod dekiel i coś tam jeszcze było no i robocizna kosztowało mnie 370zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sprzedaje INA po 18zł/szt ??? Daj no mi namiar raz dwa :decayed: jestem na kupnie.

zapomnialem dodac ze to bylo po znizkach :tongue4: bez znizek 21zl za szt

a kupowane u znajomych w sklepie motoryzacyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sprzedaje INA po 18zł/szt ??? Daj no mi namiar raz dwa :decayed: jestem na kupnie.

zapomnialem dodac ze to bylo po znizkach :tongue4: bez znizek 21zl za szt

a kupowane u znajomych w sklepie motoryzacyjnym

dziwne bo znany forumowy co sprzedaje czesci spiewa se 60 pln za sztuke ina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sprzedaje INA po 18zł/szt ??? Daj no mi namiar raz dwa :decayed: jestem na kupnie.

zapomnialem dodac ze to bylo po znizkach :tongue4: bez znizek 21zl za szt

a kupowane u znajomych w sklepie motoryzacyjnym

dziwne bo znany forumowy co sprzedaje czesci spiewa se 60 pln za sztuke ina

kto taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje na poczatek zmienic olej. osobiscie polecam oleje Valvoline. do zwykłej sieczkarni 4L valvoline 10W40 MaxLive diesel kosztuje 100zł.

przerobiłem nie raz temat hydro -jak miałem golfa 3 to przedewszystkim - hydro klepało i sie podwieszało - jezdziłem wtedy na oleju BP 10W40 i przeszedłem na valvoline- efekt słyszalny pozytywnie. taka sama opcje zastosowałem w innych autach i takze pomagało.

w mojej Landarze nie miałem problemu z hydro ale jak robilem czapke to robiłem komplet i bez zastanawiania zmianiałem hudro. ogolnie motor zalewam olejem valvoline Syn-power 5W40.

w ksiedze sam naprawiam jest podana "instrukcja sprawdzenia hydro bez rozbierania"

-doprowadzic silnik do temperatury 90stp - przejechac jeszcze co najmniej 5km aby zapewnic odpowiednia temp.oleju

-po zatrzymaniu - pozostawic silnik na biegu jalowym az właczy sie wentylator

- zwiekszyc obr silnika do 2500rpm na co najmniej 2 min

-jesli nadal słychsc hydrosztos to wtedy nalezy zdjac pokrywe wałka rozrzadu i przystapic do sprawdzenia hydro ręcznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sprzedaje INA po 18zł/szt ??? Daj no mi namiar raz dwa :decayed: jestem na kupnie.

zapomnialem dodac ze to bylo po znizkach :tongue4: bez znizek 21zl za szt

a kupowane u znajomych w sklepie motoryzacyjnym

dziwne bo znany forumowy co sprzedaje czesci spiewa se 60 pln za sztuke ina

Bo to jest raczej realna cena za szklankę ale jak ktoś szuka tanio to możne wsadzić się na minę gdyż słabej jakości szklanki mogą doprowadzić do uszkodzenia wałka a koszty wówczas są większe. Przy tego typu częściach ważny jest materiał z którego została taka szklanka wykonana, sposób hartowania i tolerancja pasowania a to z niską ceną nie idzie w parze. Wystarczy się zastanowić nad cena sztuki jest niższa niż świeca żarowa Beru a to, ze są sygnowane literami "INA" o ich oryginalności nie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam wiesz że jedną rzecz kupisz powiedzmy u pana X za 5zł gdzie ta sama rzecz y pana Y kosztuje np 9zł. Przedmiot ten sam, tego samego producenta z tych samych materiałów wykonany a cena o prawie 100% wyższa tylko dlatego że pan Y chce się szybciej dorobić. Dzisiaj nie cena wyznacza że część jest ori tylko opinia kupujących i ilość sprzedanych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...