Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Dziwne basowe bicie na wolnych obrotach i tykanie w silniku BRB


AUDI-ziomal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z moim AUDI 1,9 TDI 116 KM przebieg 133 TKM,jak jest silnik zimny idzie ja pszczółka jak sie zagrzeje zaczyna tak dziwnie basowo chodzić i tak dziwnie tykać.Sprawdziłem juz regulatory olejowe,walek rozrządu, wszystkie węzy powietrza, wymienilem takze jeden wtrysk PD bo juz chodzil bardzo duzo w + i wszystko OK,NIEMA ZADNYCH BLEDOW SILNIKA a basuje dalej proszę o jakieś rady co może to być bo juz niewiem gdzie patrzec zgory dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej w tym silniku - popychacze hydrauliczne, na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten typ tak ma, ja to przerabiałem, zmieniłem popychacze i to niewiele pomogło, moim zdaniem basuje poczatkowa część wydechu - tam gdzie jest dpf. Teraz ten bas to mi sie nawet podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to mam to samo ja wymieliłem szklanki, troche ciszej ale to jeszcze nie to, potem się dowiedziałem że to nie wina szklanek tylko felernej partii wałków rozrządu więc powinienem wymienić i wałek ale to koszt ponad 2 klocki wię odpuściłem, a to bardzo łatwo sprawdzić tylko musisz się do szklanek dostać (powinna być porysowana )i wtedy zobaczysz czy też masz taki ciulaty wałek

przedostatnia krzywka podpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to moze byc wiele rzeczy .

Ja mam AVF i wymienilem juz sporo rzeczy i to na oryginaly i dalej walcze .

Ale z doswiadczenia na wlasnej skorze wiem ze zanim nie bedziesz pewien co to jest na 101% to lepiej nic nie wymieniaj i tak jezdzij bo tak jak ja dostaniesz swira .

Ja wymienilem

dwumas ze sprzeglem

egr

n18

puche filtra powietrza

poduchy silnika i skrzyni

laczke elastyczna na tlumiku

zawieszenie tlumikow

szklanki

walek rozrzadu z panewkami

odme

intercooler i sam juz nawet nie pamietam

Wiec jak widzisz to nie jest takie chop z tym basowaniem i buczeniem wiec sie dobrze zastanow

To moze byc tez glowica przedmuch

Turbo

jakas obracajaca sie masa

Doslownie wiele rzeczy wiec znajdz dobrego mechanika i zaczynaj diagnoze od logow rozrzadu przez wszystkie pomiary itd itd ...

Dobrze Ci radze kolego wiem bo sam ztym walcze i wpakowalem juz fortune bez rezultatu a auto jak basowalo tak i basuje ...

Wszystkie logi w moim przypadku OK

Brak bledow i auto dobrze chodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam podobny przypadek silnik na wolnych obrotach buczy tzn. jakby dudniło z okolicy filtra powietrza. Sprawdzałem wizualnie wałek rozrządu i szklanki niby ok. Samochód ma przejechane 216 tys. km.

Co ciekawe. Po zmianie oleju na Motul Specyfic przez jakiś okres około 8 tys km była cisza. Ani razu nie słyszałem tego odgłosu, ale ostatnio znowu zaczął dudnić.

Co może być przyczyną tego stanu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam takie same objawy co koledzy silnik BRB czy ktoś się uporał z tym problemem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie problem z dudnieniem rozwiązany. Dudnienie spowodowane było wypadnięciem tzw. broków (temat poruszany na forum). Po ponownym zaślepieniu praca silnika ucichła, dudnienie nie występuje i oczywiście samochód lepiej się zbiera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy właśnie zwrócić uwagę na broki i zaleca się zawsze wymianę kompletu szklanki i wałek wymiana tylko jednej częsci na długo nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam takie same objawy co koledzy silnik BRB czy ktoś się uporał z tym problemem???

potwierdzam problemem dudnienia i głośnej pracy było wypadnięcie broka z ośki dżwigienek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie gdzie mogę dostać tego jednego broka - pewnie któryś wcześniejszy mechanior wywalił jak zobaczył pod pokrywą taki kołeczek. Od strony pompy wakum nie mam broka i nigdzie nie widać, pozostałe 3 są na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie gdzie mogę dostać tego jednego broka - pewnie któryś wcześniejszy mechanior wywalił jak zobaczył pod pokrywą taki kołeczek. Od strony pompy wakum nie mam broka i nigdzie nie widać, pozostałe 3 są na miejscu.

niech macher dotoczy pod wymiar i tyle,bo samego broku nie kupisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...