Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Włącznik świateł auto...


Piorun81

Rekomendowane odpowiedzi

Penseta żony albo spinka do włosów zeszlifowana do odpowiedniej grubości i lekko na końcach podgięta. Jak będziesz ją wsuwał w szczelinę wokól konektora to oba zabezpieczenia zostaną ściśnięte i wyjmiesz wsówkę. Na wtyczce jest jeszcze od góry plastikowy zatrzask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Poradziłem sobie z przepięciem pinów i wszystko chodzi OK, ale wczoraj skanowałem auto pod kątem błędów i mam błąd 01800 - Light Switch (E1) 27-00 - Implausible Signal. Nie da rady go wykasować. Dodam, że miałem włącznik A zmieniłem na D z B7 i zmieniłem piny z 11 na 13. Wie ktoś o co kaman? Może coś jeszcze poprzepinać. Dodam że dioda od auto nie podświetla mi się na żółto tak jak w B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak czujnikja światła i dlatego tak wyje błędem , ale nie przejmuj sie nim zbytnio:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym posiadaczem a4 b6 i nie do końca jeszcze ogarniam te wszystkie numery przełącznikow itp, w swojej mam normalny włącznik nie znam numeru, chciałem uaktywnić samoczynne włączanie swiateł po właczeniu silnika/zapłonu , aktualnie jest tak że jeżeli zostawie przełącznik w pozycji świateł włączonych i zgasze silnik to światła wyłączają sie ale tylko mijania, postojówki swieca sie dalej i dalej, gdy wyjme kluczyk i otworze drzwi to piszczy :) chcialbym zrobic tak zeby zostawic przelacznik w jednej pozycji i nie martwic sie wlaczaniem swiatel :) co musze zrobic, wystarczy przelozyc przelacznik na taki z funkcja auto i pozmienaic piny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz to zrobić kodowaniem MCE ,kodujesz ostatni bit na 2 i światła świecą po stacyjce gdy włacznik jest w pozycji zero:wink:

Kodowanie modułu MCE w nadwoziu B6

0?xxx: Czujnik światła

0 – brak

1 – zainstalowany

0x?xx: Moduł haka

0 – brak

1 – zainstalowany

0xx?x: Reflektory

0 – Halogenowe

1 – Ksenonowe

0xxx?: Kraj

1 – Reszta Świata

2 – Kraje skandynawskie (automatyczne włączanie świateł po zapłonie)

3 – USA

4 – Canada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mam najbidniejsza wersje MCE, bez zadnej literki na koncu.

też zdajesie zadziala:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zadziała. W wersji LOW światła mijania idą bezpośrednio przez włącznik a nie MCE. Jeśli nie chcesz bawić się w wielkie rezanie MCE High to dołóż sobie np. moduł SD-2 lub taki do automatycznego zapalania świateł po uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zadziała. W wersji LOW światła mijania idą bezpośrednio przez włącznik a nie MCE. Jeśli nie chcesz bawić się w wielkie rezanie MCE High to dołóż sobie np. moduł SD-2 lub taki do automatycznego zapalania świateł po uruchomieniu.

fakt nie lecą , ale zasilanie świateł (włącznika ) idzie z MCE , jak znajde chwile to sprawdze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MCE leci jedynie informacja zwrotna że światła są włączone. W takim wypadku kodowanie MCE nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MCE leci jedynie informacja zwrotna że światła są włączone. W takim wypadku kodowanie MCE nie pomoże.

z tego co pamietam to przed swapem MCE mi to działało a miałem C:wink: będzie chwila to sprawdze:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, trzeba by to sprawdzić w takim razie, rzeczywiście to połączenie mogłoby działać w tą stronę, chociaż to by było dziwne bo idący do MCE przewód ma grubość 0,22 a z wyłącznika wychodzą i idą do świateł półtoraki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To idź od razu w MCE od B7, roboty jest tak samo dużo... Przerabiałem to, jest sporo zabawy ale da się ogarnąć. Masz na forum wątek poświęcony temu modowi. Nie kupuj MCE z literką L na końcu bo wywala błędy tylnych świateł. Najlepiej znajdź z N. Do wymiany będziesz miał również wyłącznik. Polecam zakupić tanio wiązkę z anglika, tym bardziej jeśli masz w planach jeszcze inne mody wymagające kabelków i pinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwość dołożenia czujnika zmierzchu i wycieraczek, ewentualnie CLH, w B6 masz tylko czujnik światła i bardzo ciężko go dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze okazje i chciał bym napisać że mam xenon i w ogóle mam coś popaprane bo jeśli daj na "0" to (a mam też auto) i tak mi się automatycznie włączają xenony a to już może zimą rozładować akumulator :/
Sprawdź kodowanie MCE, jeśli będziesz miał zakodowany tryb skandynawski to po przekręceniu na zapłon będą świeciły się światła na ustawieniu 0, AUTO i na mijania też, jedynie na pozycjach będą się świeciły tylko pozycyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...