Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???


greg24

Rekomendowane odpowiedzi

no moze jak ktoś ma "ajsmroda" :wink4: to i ciekawe rozwiązanie. Ja jednak wolę CD a do tego http://allegro.pl/pendrive-emtec-nano-micro-flash-drive-usb-8gb-fv-i1655603358.html . dużo mp3 można wrzucić a jak nie zabierzesz do domu to tez złodziejowi w oczy sie nie rzuca że coś siedzi w radiu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajsmrod schowany. Nie w skrytce ;) A co do pendrive`a to też dobry pomysł. Kupiłem sobie nawet 32GB do muzy, ale moje radio (nie wiem jak inne) strasznie długo indeksowało z niego pliki po odpaleniu auta. Nie wiem co to za przypadłość. W jabłku nie ma tej wady, bo tam info o całej zawartości jest przechowywane w jednym małym pliku .xml i radio zaczytuje go w kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajsmrod schowany. Nie w skrytce ;) A co do pendrive`a to też dobry pomysł. Kupiłem sobie nawet 32GB do muzy, ale moje radio (nie wiem jak inne) strasznie długo indeksowało z niego pliki po odpaleniu auta. Nie wiem co to za przypadłość. W jabłku nie ma tej wady, bo tam info o całej zawartości jest przechowywane w jednym małym pliku .xml i radio zaczytuje go w kilka sekund.

u mnie z pena niema takiego problemu. Tylko jak jst dużo danych na penie to za pierwszym razem jak sie włoży długo szuka a potem to szybciej niż zwykła CD. A jakie masz radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo :)

dzieki Pastaldo radio jak najbardziej mi odpowiada :)

troszke nie ogarniam tych wszystkich jego wyjsc z tyłu :P

jednym kablem pojdzie sygnal do wzmacniacza czy dwoma? tzn osobno sub osobno przod?

czy razem jednym kablem a reszte ustawiam na wzmacniaczu jak wczesniej pisaliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo :)

dzieki Pastaldo radio jak najbardziej mi odpowiada :)

troszke nie ogarniam tych wszystkich jego wyjsc z tyłu :P

jednym kablem pojdzie sygnal do wzmacniacza czy dwoma? tzn osobno sub osobno przod?

czy razem jednym kablem a reszte ustawiam na wzmacniaczu jak wczesniej pisaliscie?

jeżeli radio ma jedno wyjście to wtedy może pójść jednym przewodem (1 para chinch) a jeśli więcej to na kazde wyjście czyli przód i tył oddzielnie żeby radio mogło poprawnie tym sterować.

ale jeśli teraz będziesz miał jedno wyjście a radio z większa ilością wyjśc będziesz kupował później to lepiej póść sobie 2 żeby nie pierniczyc sie z prowadzeniem drugiego kapla później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze ma 2 wyjscia te radio co mi pokazales

na dodatek fajny bajer z tym kablem usb z tylu :P

puszcze sobie do schowka i bede mial usb ukryte :D[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2011, 11:47_________________________________________________o tu mam opis z jednej ze stron prezentujacych radio

"4-kanałowe wyjście z przedwzmacniacza(przód + tył/sub) oraz możliwość sterowania poziomem i częstotliwością odcięcia subwoofera (80Hz, 120Hz, 160Hz) to ukłon w kierunku użytkowników rozbudowujących swoje systemy o dodatkowe wzmacniacze i głośniki nisko-tonowe."

to znaczy ze bede mogl radiem sobie sterowac wszystkim :P ?

jesli tak to jestem mega zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie będziesz miał sterowanie z radia jesli puścisz 2 kable na przód i tył oddzielnie.

Wyżej napisałem w taki sposób bo mysląłem że jednak radio odpuścisz na drugi plan i będziesz kupował później ale jesli teraz od razu to oczywiście je zakłądasz, puszczasz 2 przewody po 2 chinch i sterujesz 4 kanałowym wzmakiem bez problemu. Tzn wstepne ustawienia i tak musisz poczynić na wzmacniaczu a potem z radia już tylko sterujesz sygnałem który dochodzi do wzmaka i jestes szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

jeszcze wazne pytanie :P

kabel z sygnalem puszcze srodkiem

prad puszcze lewa strona <kierowcy>

i teraz pytanie

czy moge puscic obok niego kabel do glosnikow z przodu? a dokladniej do lewych drzwi? czy bedzie to powodowac jakies zaklucenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o półożeniu kabla "remote" który będzie podawał na wzmacniacz sygnał 12V z radia i włączał wzmacniacz. Zwykle samochodwe kable chinch mają taką żyłę pomiędzy sobą, jak tu: http://img20.allegroimg.pl/photos/oryginal/15/14/05/14/1514051407 Gdybyś jej nie miał w chinchach moża po prostu położyć dodatkową jedną żyłę pomiędzy wzmakiem i radiem.[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2011, 12:24_________________________________________________Są zboki które mówią że będa zakłócenia głosników od zasilającego :D

Ja twierdzę że możesz położyć zasilanie razem z gośnikowym i gwarantuję że nic nie stracisz na jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu kolejna czarna magia dla mnie haha :P

ale spoko bede pamietal czyli 2x chinche z sygnalem do wzmacniacza + kabel remote

ten kabel tez od radia idzie?[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2011, 12:26_________________________________________________ok dzieki :) to sprawa kabla od glosikow z przodu juz jasna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prąd i sygnał po przeciwnych stronach auta, kable min 3krotnie ekranowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

jeszcze wazne pytanie :P

kabel z sygnalem puszcze srodkiem

prad puszcze lewa strona <kierowcy>

i teraz pytanie

czy moge puscic obok niego kabel do glosnikow z przodu? a dokladniej do lewych drzwi? czy bedzie to powodowac jakies zaklucenia?

powiem tak. jesli nie jestes popieprzonym melomanem :naughty: to nie zauwazysz równicy jednak dobrze jest puszczać innym miejscem (drugim progiem) i mieć spokojna głowe.

Tak jak mówisz prąd do wzmaka jednym progiem, do głośników przednich drugim a sygnał środkiem i będzie wszystko porzadku. No ale musisz sie liczyć z wyjęciem foteli i puszczeniem tego pod wykładziną więc troche roboty jest, ale raczej przyjemna robota.

tak kabel remote idzie równolegle do kabli sygnałowych od samego radia do samego wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do kostki w radio. Włączając radio podaje ono sygnał 12V na tą żyłę remote, która z kolei włącza wzmak. W przeciwnym razie wzmacniacz musiałbyś jakoś inaczej pobudzić do działania, bo przecież nie chcesz żeby był non-top włączony? Przy kilkudniowym postoju mógłby Ci skutecznie wydoić aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ze nie chce zeby chodzilo dzien i noc :)

to o wlaczaniu radia i jednoczesnym wlaczeniu sie wzmacniacza to wiem :P

ale nie wiedzialem ze trzeba taki kabel miec :P

rozumiem ze ten kabel to do tej kostki musze wpiac co idzie prad do radia tak? pod jakis konkretny kabelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak. jesli nie jestes popieprzonym melomanem :naughty: to nie zauwazysz równicy jednak dobrze jest puszczać innym miejscem (drugim progiem) i mieć spokojna głowe.

Moim zdaniem puszczanie kabli głośnikowych jednym progiem wyrządza więcej szkody niż pożytku. Przy takim ułożeniu jeden z kabli jest niemal dwa razy dłuższy niż drugi. Ma to niepomijalny wpływ na rezystancję tego kabla. O ile ktoś kładzie 6mm2 to można sobie to pominąć, ale przy kabelkach 1,5mm2 może mieć to jakiś tam wpływ na zachwianie balansu sceny stereo. Nie jestem dźwiękowym zboczeńcem, ale to akurat jest po prostu mierzalne. Jeśli boimy się takich rzeczy jak oddziaływanie zasilającego na głośnikowy to prowadziłbym kable glośnikowe środkiem, zasilające jedną, a sygnałowe druga stroną. Zaznaczam - jeśli się boimy i chcemy mieć spokojniejsze sumienie, bo jestem przekonany że nikt tego nie wysłyszy. Ja puszczam zasilanie razem z jednym glośnikowym jednym progiem, a drugi głośnikowy drugim progiem.

Jeśli chodzi o takie oddziaływania to większą szkodę może wg mnie wyrządzić nie puszczenie masy osobnym kablem tylko wzięcie jaj z karoserii, po której pływają wszystkie prądy jakie mamy w aucie. Także nie przesadząłbym naprawdę z tym głośnikowym.[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2011, 12:39_________________________________________________

rozumiem ze ten kabel to do tej kostki musze wpiac co idzie prad do radia tak? pod jakis konkretny kabelek?

Pod konkretny kabelek kóry będzie wyprowadzony z kostki radia i opisany jako remote (lub po prostu opisany jako sterowanie zewnętrznym sprzętem). W instrukcji lub na samym kablu nalepka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem wszystko :)

to z kad proponujesz brac mase na wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klemy (-) aku :)

Ale jest to kosztowne i pracochłonne. Ja na razie odpuściłem. Jak mi będzie coś gwiżdżeć w głośnikach to położę.

To teraz ja się Ciebie dopytam: z korej śruby planujesz wziąć masę? Pytam bo mam moją A4 od kilkunastu dni ;) Przedtem męczyłem Golfa. W nim miałem oba bieguny z aku do bagażnika, ale teraz nie chce mi się wydawać kolejnych 200 zł na kabel masowy i robię jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem gdzies tu na forum jak znajde to podesle linka, ze mozna zabrac z tej klamry metalowej co trzyma ci wykladzine z tylu w bagazniku

jest ich 4 :P

sruba jest konkretna i mysle ze powinno byc ok

co wy sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...