Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Piszczące hamulce w Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
4 godziny temu, Langista napisał(a):

Tarcze kotwiczne krzywe, podziękować temu co piasty wymieniał i pokrzywił te osłony.

Wymieniałem wszystko sam, nic nie jest pokrzywione.

Opublikowano

Nic innego tam piszczeć nie może, zdejmij tarcze a zobaczysz, że te kotwiczne haczą.

Opublikowano

W audi nie ma tarcz kotwicznych

Opublikowano

Źle nazwałem osłonę tarczy ?

Opublikowano
4 godziny temu, Dev napisał(a):

W audi nie ma tarcz kotwicznych

U mnie są osłony za tarczami.
Problemem prawdopodobnie są te druty które trzymają klocek, są zbyt miękkie i luźne, w poniedziałek wymienię i dam znać czy pomogło.

Opublikowano

Niestety , wymiana tych blaszek nic nie dała , co prawda stare były strasznie luźne , a te nowe siedzą idealnie . Zaciski nowe , tarcze nowe , klocki nowe , łożyska i piasty nowe, komplet wahaczy nowy . Co może być problemem , problem pojawia się tylko przy jeździe po łuku w prawo i na prostej, po kilku wciśnięciach hamulca problem na chwilę ustępuje , nie mogę się tego pozbyć od 2 lat , ratunku , dodam jeszcze , że np. podczas parkowania tyłem , zatrzymaniu się i podjechaniu do przodu parę cm i wcisnę pedał hamulca to słychać jakieś pukanie .

 

ps : do wymiany zostały jeszcze drążki kierownicze i tuleje wózka przód.

Edytowane przez mastus

Opublikowano

A co z hamulcami z tyłu?

Opublikowano
14 minut temu, Langista napisał(a):

A co z hamulcami z tyłu?

Jeszcze są ok, aczkolwiek też będę wymieniał, piszczenie jest z przodu.
Zapomniałem dodać, że jeszcze zostały mi do wymiany drążki kierownicze i tuleje wózka, czy to może być przyczyna ?

Opublikowano

Drążki nie ale tuleje już tak, przynajmniej jeżeli o stuki chodzi. Co do piszczenia.. jakie konkretnie to są hamulce? Zimmermann robi takie tarcze, że piszczą nie zależnie od tego co się zrobi.

Opublikowano
6 godzin temu, Langista napisał(a):

Drążki nie ale tuleje już tak, przynajmniej jeżeli o stuki chodzi. Co do piszczenia.. jakie konkretnie to są hamulce? Zimmermann robi takie tarcze, że piszczą nie zależnie od tego co się zrobi.

Były ATE i problem był też , teraz są Mikody nacinano nawiercane. 

Chciałbym jeszcze tylko uściślić, bo to dzieje się nie podczas hamowania tylko podczas normalnej jazdy .

Edytowane przez mastus

Opublikowano

@mastus Trzpienie prowadzące w gumowych tulejach w dobrym stanie i pracują z lekkim oporem? Może smaru tam napaćkałeś i teraz tulejka zamiast pracować to się ślizga i nie utrzymuje zacisku i klocka w odpowiedniej odległości od tarczy.

Opublikowano

Nie wiem skąd macie te pomysły ze ślizganiem się po trzpieniach. Ja mam je nasmarowane od 4 lat, nic mi się nie ślizga. Po co są nasmarowane? Żeby nie rdzewiały.

Opublikowano
55 minut temu, Langista napisał(a):

Nie wiem skąd macie te pomysły ze ślizganiem się po trzpieniach

Z zaleceń serwisowych producenta zacisku ATE.

Opublikowano
2 godziny temu, afroo. napisał(a):

Z zaleceń serwisowych producenta zacisku ATE.

Wiem że takie mają zalecenia, ale są to takie same zalecenia jak wymiana oleju w interwale Longlife, czy brak zaleceń producenta odnośnie wymiany oleju w skrzyni.

Opublikowano

Wszystko jest zrobione jak należy , szału dostaje już z tym , przez pierwszy kilometr jazdy jest ok, potem zaczyna się piszczenie . Najczęściej na łukach na skręconych kołach , ale od niedawna nawet na prostej , pukanie które opisywałem wcześniej, dochodzi typowo z okolic hamulców , podjadę troszkę do tyłu i zaraz do przodu, wcisnę hamulec i jest stuknięcie , taki typowy dźwięk jakby klocki były luźne, coś w ten deseń , ale nie są luźne . Jarzm nie wymieniałem , sam już nie wiem co robić , ale naprawdę można z tym dostać p....

Piszczenie dobiega z lewego koła bo podczas jazdy niestety z prawej strony nie słyszę ze względu na hałas , stukanie z obu stron . Z lewej strony zaczął się odzywać przegub.

Dodatkowo, bo zupełnie zapomniałem dodać , że po każdym odpaleniu i zaraz po ruszeniu załącza się ABS na dosłownie pół sekundy .

Edytowane przez mastus

Opublikowano
11 godzin temu, Langista napisał(a):

Po co są nasmarowane? Żeby nie rdzewiały.

 

nierdzewne ? ha ha ha ha

Opublikowano

Oryginalne tak, zamienniki już nie raz mnie zaskoczyły rdzą.

Opublikowano
14 godzin temu, Langista napisał(a):

Nie wiem skąd macie te pomysły ze ślizganiem się po trzpieniach. Ja mam je nasmarowane od 4 lat, nic mi się nie ślizga. Po co są nasmarowane? Żeby nie rdzewiały.

Dobra rada ze smarowaniem, ktoś się naczyta posmaruje olejem lub jakimś smarem nieodpowiednim i "gumy spuchną". Przecież gumy od układu hamulcowego nie są odporne na np oleje silnikowe, ropopochodne.

Opublikowano
20 godzin temu, mastus napisał(a):

Były ATE i problem był też , teraz są Mikody nacinano nawiercane. 

Chciałbym jeszcze tylko uściślić, bo to dzieje się nie podczas hamowania tylko podczas normalnej jazdy .

Masz po prostu c**jowe klocki. Słabo dopasowane będą wibrować i piszczeć. 

Opublikowano
2 godziny temu, tass napisał(a):

Dobra rada ze smarowaniem, ktoś się naczyta posmaruje olejem lub jakimś smarem nieodpowiednim i "gumy spuchną". Przecież gumy od układu hamulcowego nie są odporne na np oleje silnikowe, ropopochodne.

A pisałem gdzieś o smarowaniu olejem? Jak ktoś nie ma na tyle oleju w głowie (hehe) żeby ogarnąć, że chodzi tu o smar do hamulców, to nie powinien się zabierać za taką robotę 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.