Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaka jest żywotność silnika 1600cm3


sisi1977

Rekomendowane odpowiedzi

Cieżko określic żywotność silnika,gdyz nie każdy wymienia olej filtry itp.na czas a to w szczególnosci zalezy od tego ile kilometrów przejedzie silnik,orientacyjnie to na benzyne przypada ok.300-350 tyś,Diesel to ok.500 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowi bolek ;) albo kup sobie 2,6 lub 2,8 i bedziesz mial gwarancje producenta ze przy stalym serwisowaniu silnik przejedzie 500tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieżko określic żywotność silnika,gdyz nie każdy wymienia olej filtry itp.na czas

...masz racje ziom,jak niedbasz o motor to lipa,

Ja jak kupiłem auto,miało przejechane niecałe 260tys km,teraz mam przejechane grubo ponad 270tys km i silnik chodzi jak pszczółka :mrgreen:

Ciężko mi powiedziedziec czy mój motor dociągnie do pół milionowego przebiegu,ale te 350/400tys powinien zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz ciekawostka co do zywotnosci silnika :) moj kolega ma VW Transportera T4 2.5TDi z przebiegiem 1 800 000 km, bez generalnego remontu, widzialem przebieg na cyferblacie i nie moglem uwierzyc auto ma 6 lat :) to potrafia dobrze eksploatowane diesle. jak dbasz tak masz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie przypominam ze w któryms programie motoryzacyjnym pokazywali Toledo 1.9 D które przejechało 1mln km bez zadnego remontu,koles chyba w nagrode dostał od Seata 50% upustu na nowe AutoEmotion -Warto serwisowac a ASO jesli takie niespodzianki nas moga spotkać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechało 1mln km bez zadnego remontu

Remontu silnika nie bylo, ale kilka uszcelek pod glowica i jeszcze jakies tam naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam aktualnie 280 tyś. km

To duzo duzo, ale jak jezdzi jeszcze, to extra, moj ma jeszcze duzy zapas :razz: Od lutego zrobilem okolo 7 tys km :mrgreen: aktualny stan licznika - 164500 , mysle ze w moich rekach nie dojdzie do 200 tys :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy Audi 80 ktora kupil tez nie nowa zrobil 400 000 km ale teraz mu 3l pomiedzy zmianami oleju bierze wiec generalka jak nic. Ale pytanie co do tego ile kosztuje generalka i czy oplaca sie robic?A drugie to czy silniki oo innych rocznikowo modeli A4 bede do siebie pasowac tzn czy silnik z 2000 bedzie pasowal do audi z roku 1995? Czy silnik diesel bedzie pasowal w miejsce benzyny? Czy sa znaczace roznice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Hutto że mamy takie same silniczki a na dodatek niedaleko od siebie mieszkamy Moja prawdopodobnie ma już ponad 400tyś tak wynika z papierów celnych bo na liczniku dużo mniej Możesz zajechać do meblowego w Tomaszowicach to pogadamy :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Widze Hutto że mamy takie same silniczki a na dodatek niedaleko od siebie mieszkamy Moja prawdopodobnie ma już ponad 400tyś tak wynika z papierów celnych bo na liczniku dużo mniej Możesz zajechać do meblowego w Tomaszowicach to pogadamy :smile:

i jak ci się sprawuje silnik z takim przebiegiem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie bierze, przyśpieszenie w miarę, zero wycieków, tylko ciekawe czy nie jest po jakimś remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałemw B2 przebieg bliski 350tyś. km a od 150 tyś km już jeździła na LPG (sprzedawana była m.in. z powodu końca atestu na butle - 8 lat LPG) - zatem 200 tys na LPG. Silniczek się cały czas ładnie spisywał a że to było 1.8 to do tego lekkiego auta idalnie pasował. Moim zdaniem wszystko zależy od właściciela i tego co lejemy do silnika (olej, paliwo itp itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...