Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Dym z wlewu oleju


gadzet87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem od niedawna posiadaczem A4 B7 z silnikiem BPW i zauważyłem że podczas pracy jak odkręcę korek wlewu oleju albo wyciągnę bagnet wydobywa się biały dym czy to normalne w tych silnikach czy to może oznaka jakiejś poważniejszej awarii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno padła mi turbina i niepotrzebnie przejechałem 1km i spaliło mi prawie cały olej i właśnie nie wiem czy od tamtego czasu coś się nie dzieje z silnikiem bo nie wiem czy wcześniej też tak kopciło. Chciałem się tylko dowiedzieć czy jest to normalne czy mogą to być objawy początku jakiejś awarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposób sprawdzania do niczego nie prowadzi w autach zasilanych PD,a ponadto pompowtryski są smarowane ciśnieniowo olejem także nie polecam takich praktyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w PD nic sie nie wydobywa zaden dymek

pewnie patrzyłeś na zimnym silniku, rozgrzej go dobrze to zobaczysz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w PD nic sie nie wydobywa zaden dymek

pewnie patrzyłeś na zimnym silniku, rozgrzej go dobrze to zobaczysz :decayed

Dokładnie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,zgadza się jak jest dobrze rozgrzany silnik to po odkręceniu korka wydobywa się dymek.Sam miałem taki przypadek.Wracałem do domu FIS pokazał min oil odrazu się zatrzymałem zgasiłem silnik po odkręceniu korka wydobywał się dymek przez chwilę.Dolałem 0,5litra oliwki do stanu i jest git.Normalka.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ponadto pompowtryski są smarowane ciśnieniowo olejem

a co ma wspolnego cisnienie oleju wytworzone przez pompe oleju z odkreceniem korka wlewu oleju...?? :mysli:

w którym miejscu pompowtrysk ma kanał olejowy...?? bo według mnie pompowtrysk jest samrowany olejem ale napedowym a cisnienie jest ale paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkręceniu korka wlewu oleju zawsze będzie wyziew gazów ale przezroczystych, jeśli wyziew ma barwę białą to już nie jest OK. Miałem biały wyziew u siebie kiedy miałem przymkniętą klapę gaszącą i silnik był zdławiony z braku powietrza. Proponuję sprawdzić korekcje na cylindrach gdyż może to być wina wypracowanych oringów uszczelniających pompowtryskiwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba jeszcze dodać ze nie wolno otwierać pracującego silnika na PD podczas pracy.

Pozdro

ZC

Ze tak się spytam, dlaczego nie wolno? Rozumiem, ze chodzim tu o maskę silnika. Moze mi ktos to wyjaśnić bo juz pare razy spotkałem się z takim stwierdzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba jeszcze dodać ze nie wolno otwierać pracującego silnika na PD podczas pracy.

Pozdro

ZC

Ze tak się spytam, dlaczego nie wolno? Rozumiem, ze chodzim tu o maskę silnika. Moze mi ktos to wyjaśnić bo juz pare razy spotkałem się z takim stwierdzeniem.

Czy ja cos napisałem o pracującym całym aucie czy o silniku. Chyba jasno okresliłem ze chodzi o silnik. A dlaczego bo pompki smarowane są pod duzym cisnieniem oleju i jak otwierasz mu korek to wtedy zaczyna chlapac i kazdy mysli ze silnik złom. A to taka cecha tych silników. I bardzo dobrze ze chlapie. To znaczy ze ma dobre smarowanie. Dlatego nie wolno otwierać silników na pompkach w czasie pracy. Bardzo tego nie lubią. No i będziesz pózniej musiał czyścić olej który wychlapie.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne :) dzięki za wyjaśnienie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...