Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Przegrzanie silnika?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej, dzisiaj stałem w gigantycznym korku, temp. na zew. 30 C i wlaczona klima pewnie mam uszkodzony czujnik temp. bo pokazywal ok. 77C i jak sie rozluznilo wcisnalem pedal do dechy auto nie mialo mocy jakby sie turbo wylaczylo...odpalilem ponownie samochod i to samo...po pewnym czasie zauwazylem ze auto mi dymi walilo jakby bialym dymem szybko zaparkowalem auto :confused4: sprawdzilem stan plynu chlodzacego...jest ok nie bulgotal. Czy jesli to przegrzanie to gdy raz sie go zagotowalo to silnik juz kaplica? Teraz chce dac mu kilka godzin odpoczynku zanim go odpale i sprawdze jakie sa skutki ;(

Opublikowano

może uszczelka pod głowicą poszła?

no przegrzany diesel to już raczej silnik na wagę, albo będą wychodziły Ci niespodzianki

Opublikowano

Mój rok temu miał przez chwile 115 stopni aż mrugał płyn i nic się nie dzieje.

Opublikowano
  • Autor

Mój rok temu miał przez chwile 115 stopni aż mrugał płyn i nic się nie dzieje.

dzięki za odpowiedz :) wlasnie kolega mowi, ze moze odpial sie jakis przewod dolotu i auto lapie lewe powietrze dlatego nie chcialo jechac (mam nadizeje, ze ma racje).
Opublikowano

Wtedy by miał kłęby czarnego dymu gdyby był to dolot.

Mi kiedys podczas jazdy urwał sie całkowicie króciec wodny od głowicy, odrazu temp skoczyła, dym z pod maski, postałem chwile czasu, zalałem po 10min wodą i dotooczyłem sie pod bloko do siebie jakieś 20m, króciec wymieniłem, auto do dzisiaj ma sie dobrze(tfu, tfu)

Opublikowano
  • Autor

Chyba, że to turbo polecialo :rolleyes:

Opublikowano

Kolego nie martw się na zapas diesla przegrzac to nie takie proste :cool1:

najlepiej Vaga zapnij bedziesz wiedzial bo pewnie coś z dolotem.

pozdr

Opublikowano

Z moich doświadczeń wynika, że diesla bardzo łatwo przegrzać a potem silnik się nadaje na złom.

Chociaż w tym przypadku, problemem raczej nie jest zajechany silnik, podepnij Vaga może coś pokaże :wink4:

Opublikowano
:vaglogi:
Opublikowano

najprawdopodobniej olej silnikowy miał za dużą temperaturę co spowodowało podwieszenie sie hydrosztosa któregos.

czy problem wciąż wraca??

Opublikowano
  • Autor

Odpalilem go przejechalem sie...dymi jak lokomotywa ale tylko podczas dodawania gazu, dzwiek pracy silnika nie ulegl zmianie, podczas przejazdzki zachowuje sie jakby mial noraufa i przewody dolotowe na laczeniach pod opaskami sa w oleju. Na wyswietlaczu (mam 1/2 fisa) pojawil sie symbol hamulcy (zólte kółeczko). Wielu moich znajomych obstawia zabite turbo. Mam znajomego z polskim Vagiem...warto go fatygowac(mowil, ze logow nie zrobi)?

Opublikowano

sprawdź ile masz oleju w dolocie i przede wszystkim stan oleju

Opublikowano
  • Autor

Oleju wlasciwie nie ubylo (zgasilem samochod praktycznie od razu jak tylko zauwazylem ze cos sie dzieje). Znalazłem filmik na YT, ktore wlasciwie dokladnie pasuje do mojego uszkodzenia:

Tylko zastanawia mnie ten symbol hamulca na 1/2 fisie. Znalazłem wypowiedz na YT odnosnie dziwnego dzwieku pracy turbo: "Proponuje sprawdzic kruciec na pompie vacum, czasami sie luzuje i uklad traci podcisnienie ma to wplyw na prace turbosprezarki i hamulcow". Czy walniecie u mnie turbo moze spowodowac wlasnie problem z hamulcami czy to juz odrebna historia?

Opublikowano

Kolego mnie w czwartek spotkało coś takiego :(

turbina wyciągnięta luzy na wirnikach że szkoda gadać .Zjadł prawie cały olej z silnika no zostawił na deser tak z 1.5 - 2.0 l

Szukam gdzie mi ją w krakowie naprawią .[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2011, 21:37_________________________________________________Byłem dziś u speca od turbosprężarek i powiedział że cały korpus z wirnikami do wymiany cena 950 zł :(

Opublikowano

Kolego mnie w czwartek spotkało coś takiego :(

turbina wyciągnięta luzy na wirnikach że szkoda gadać .Zjadł prawie cały olej z silnika no zostawił na deser tak z 1.5 - 2.0 l

Szukam gdzie mi ją w krakowie naprawią .[br]Dopisany: 26 Czerwiec 2011, 21:37_________________________________________________Byłem dziś u speca od turbosprężarek i powiedział że cały korpus z wirnikami do wymiany cena 950 zł :(

ładuj AWX, awaria matką tunningu :decayed:

Opublikowano

http://turbo-krak.nazwa.pl/kontakt.html

zna ktoś tą firmę ? robił ktoś u nich turbosprężarkę ?[br]Dopisany: 27 Czerwiec 2011, 11:26_________________________________________________ładuj AWX, awaria matką tunningu :decayed:

Trzeba jakąś nakładkę ponoć i mapy wgrywać a jak się człowiek nie zna to idzie na łatwiznę :)

Opublikowano

Nie nakładka a przejściówke dostępna na forum :wink4: a programik rzecz oczywista :wink4:

Opublikowano

A co zyskuję 15 KM ?

Opublikowano

A co zyskuję 15 KM ?

To mało chyba czytałeś o władowaniu turbo AWX :)

A co do problemu też stawiałbym na turbinę...

Opublikowano

A co zyskuję 15 KM ?

150 lekką ręką, po samym włozeniu AWX nie oczczujesz przyrostu, auto bedzie jeżdziło podobnie do serii, cena turbinki jest porównywalna do tej naprawianej, no chyba że nie chce Ci sie modyfikować pod wzgledem mocy(choc masz okazje) to wkładaj regenerowaną :wink4:

W sumie wtedy trzeba 2tys szykować(turbo+program), a regenerowana to tez historia nie pewna tyle że masz gwarancje o ile spełnisz ich warunki

A co do wątku 99% że to tubina, mi jak pusciła olej to tak samo zrobiłem biała zadyme na drodze :wallbash:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.