Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podłączenie przycisków poliftowych w przedlifcie, bez użycia isostatów (jak ori)


MaxsteRR

Rekomendowane odpowiedzi

I jak to wpiac bo rozumiem ze do bezpiecznikow.O co chodzi z pinem 5?

Gdzie kabli szukac?.Opisz cos wiecej bo szukac po kolei kabli poszczegolnej zarowki to moze byc klopot

Wsio poza stopem wepniesz w bezpieczniki, a raczej za nimi. Stopu nie podłączałem jak na razie, bo nie mogłem znaleźć przewodów, które rozgałęziają się gdzieś pod wykładziną. Pin 5 to oba światła stop tylnych lamp. Lewe + prawe podpina się pod jeden pin, dodatkowy stop pod drugi. Stopu nie podłączysz zaraz na wyjściu z czujnika, bo tam idzie jeden przewód, który dopiero później się rozgałęzia. Bierzesz rozpiskę bezpieczników i szukasz, gdzie jakie światło masz. Przecinasz przewód już za bezpiecznikiem. Końcówka wychodząca z bezpiecznika idzie do przekaźnika na "wejście" a do "wyjścia" podłączasz przewód idący do danej żarówki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaxsteRR a ktorym kablem do wtyczki od fisa?? 16 i 6?? do jednego pinu w wtyczce fis? czy masa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na zdjęciu nr 3 przekaźnik numer 8D0 907 701 ma końcówkę "A"

bo teraz się zastanawiam jaki kupić i czy może być z "A" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na zdjęciu nr 3 przekaźnik numer 8D0 907 701 ma końcówkę "A"

bo teraz się zastanawiam jaki kupić i czy może być z "A" ???

Może być :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tym silniczkiem od klimatronika który wybiera powietrze z kabiny chyba, który jest przy tunelu? Jak się go podłącza pod nowy klimatronik? :wallbash: Właśnie rezam konsole z polifta i to mnie zatrzymało :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z tym silniczkiem od klimatronika który wybiera powietrze z kabiny chyba, który jest przy tunelu? Jak się go podłącza pod nowy klimatronik? :wallbash: Właśnie rezam konsole z polifta i to mnie zatrzymało :wallbash:

W nowym jest on wbudowany na stale :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go wywaliłem.A prąd z tego wiatraczka poszedł do klimatronika pod któryś pin(nie pamiętam już który). Jest to na pewno w opisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buncio masz na pewno :wink4: Tylko z tego co pamiętam, to są w różnych miejscach... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem gdzie tego szukać. Oto fotki mich przekaźników

DSC02579.jpg

DSC02575.jpg

a tak swoją drogą to podpowiedzcie do czego poszczególne przekaźniki mogą być bo z instrukcją obsługi to różni się troszkę na 1 fotce przekaźnik 382 to chyba od lampek w drzwiach a pozostałe 370 i 373 nie wiem do czego mogą być. Na 2 fotce to nie wiem tylko do czego jest czerwony przekaźnik 267. Może ktoś coś podpowie? może jeden z tych co nie wiem jest do halogenów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

377 wycieraczki

372 bodajże pompa paliwa

370 to może wentylatrory

267 to sprzęgło magnetyczne pompy kliny

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 2 fotce 370 to odciążenie styku X a 53 to sygnał dźwiękowy. Pompa paliwa 372 i wycieraczki 377 to się zgadza i jesli twierdzisz że to czerwone 267 to od klimy to wsio jasne. A pomożesz co na fotce nr1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

382 to od lampek w drzwiach a z resztą przekaźników to chyba je wymontuję i zobaczymy co przestanie działać.[br]Dopisany: 21 Luty 2012, 15:49_________________________________________________A przy okazji... ciekawostka. Wg instrukcji w miejscu gdzie są gniazda przekaźników koloru białego i zielonego (fotka 2) jest napisane ze tam są przekaźniki świateł drogowych i mijania. jak widzicie na fotce mam tylko podstawki przekaźników brak a światła działają. kable jakieś od spodu dochodzą ale nie wiem do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bo długich 17 godzinnych bojach powróciłem z lutownica i pełną głowa myśli i doświadczeń

konsola podłączona :banan:

przycisk halogenów przód świecą się i halo działa :banan:

przycisk przeciwmgielnych tył świeci się i lampiony działają :banan:

przekaźnik 397 zamontowany w miejsce koło innych

Sub Nokia podłączony pod nie ori radio ale podłączony jak ori pod bezpiecznik :kox:

podgrzewane pupy podłączone nie ori instalka podłączona jak ori (grzeją się skóry:naughty:

Dzięki MAX:friends::thumbup1:

napotkałem wiele problemów i porobiłem istną pajęczynę:shock3: ale teraz wszystko mam jak (ori) pochowane uporządkowane

i najważniejsze że działa :kox:

mam tylko problem z podłączeniem podświetlania klimatronica ale wiem gdzie zrobiłem byka :wallbash: i na pewno jutro to opanuje :wink:

a tu coś dla tych co chcą coś takiego zrobić sobie :grin:

4f4698f7497ca897m.jpg

---------- Post dopisany 22-04-2012 at 10:10 ---------- Poprzedni post napisany 21-04-2012 at 22:58 ----------

podświetlanie klima... działa wpięty dodatkowy kabelek oświetlenia pod pin 1 od lewej kostka mała

jeszcze raz dzięki MAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mogę znaleźć kostki świateł mijania.czy ktoś z was mógłby mi podpowiedzieć jakiego koloru i w jakiej wtyczce przy nogach kierowcy mogę go znaleźć??

Nie mam miernika i nie wiem jak go znaleźć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumię, skoro przekaźnik 397 jest w aucie to po co kupować jeszcze jeden ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumię, skoro przekaźnik 397 jest w aucie to po co kupować jeszcze jeden ?

w przed lifcie go nie masz .... czytac ze zrozumieniem ;) bo masz 96 r a ten przekaznik masz w poliftach ;)

Ja mam za to inne pytanko .....

z tego schematu schemat.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

pin 14 z przekaznika ?gdzie idzie o co tu chodzi ....

i czy dobrze rozumiem ze przycisk z przeciw mglowych pin 2( z niego leci ws/gn czyli bialy z zielonym i on laczy sie z takim samym kolorem w kostce czerwonej w nogach kierowcy i potem polaczone ida do tego przekaznika 397 pin5 ???

Te ori 3 przewody brazowy szaro-zielony i szaro-niebieski ida z kostek z wlacznikowprzedliftowych do... ?

rozumiem ze braz idzie do masy szaro niebieski zostawiam i podpinam wg schamtu w pin 1 wtyczek od halo polift

- natomiast szaro zielony oprocz tego ze podlaczam pod wtyczki poliftowe pin 4 to jeszcze pod ten kabel wpinam kabelek i daje go do przekaznika na Pin8 ? dobrze rozumiem ? czy laik zemnie ze rece opadaja ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego schematu schemat.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

pin 14 z przekaznika ?gdzie idzie o co tu chodzi ....

Chodzi o to, że przeciwmgłowe można włączyć tylko po włączeniu świateł mijania. Jest on chyba w żółtej kostce, nie pamiętam który pin i która kostka dokładnie, ale jestem pewien, że Witek pamięta, więc jego pytać :decayed:

i czy dobrze rozumiem ze przycisk z przeciw mglowych pin 2( z niego leci ws/gn czyli bialy z zielonym i on laczy sie z takim samym kolorem w kostce czerwonej w nogach kierowcy i potem polaczone ida do tego przekaznika 397 pin5 ???

Tak. dokładnie. Pin 2 w przycisku to dioda informująca, że przycisk jest włączony. Aha i ten znak zapytania na schemacie to pin 3.

Te ori 3 przewody brazowy szaro-zielony i szaro-niebieski ida z kostek z wlacznikowprzedliftowych do... ?

rozumiem ze braz idzie do masy szaro niebieski zostawiam i podpinam wg schamtu w pin 1 wtyczek od halo polift

- natomiast szaro zielony oprocz tego ze podlaczam pod wtyczki poliftowe pin 4 to jeszcze pod ten kabel wpinam kabelek i daje go do przekaznika na Pin8 ? dobrze rozumiem ? czy laik zemnie ze rece opadaja ? :D

Również dobrze rozumiesz. Przewód szary z zielonym idzie dalej do bezpiecznika i dalej gdzieś tam.. :whistling:

Najprościej po prostu z przekaźnika pin 8 puścić z innymi przewodami, które idą z przekaźnika do przycisków, przewód i wlutować się do przewodów, które pozostały po starych przyciskach (powinien być grubszy, więc do tego z przekaźnika można wlutować oba pozostałe) lub jeśli trochę zdejmiesz izolację materiałową, to te dwa szaro zielone co zostały z przycisków połączą się w jeden (tak samo zresztą jest z podświetleniem, szaro-niebieskim) jednak ze zdzieraniem taśmy jest trochę zabawy). Oczywiście jak nie będziesz zdzierał taśmy to wlutuj się w odpowiedniej odległości od przycisków, żeby było wystarczające rozgałęzienie do samych przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...