Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zmienna geometria jak jeździcie?


Duch^

Rekomendowane odpowiedzi

Więc mam pytanie jak często czyścicie turbinę i przy jakich obrotach zmieniacie biegi w swoich autach i jak ze spalaniem przy jeździe na określonych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem paroma TDI z vnt i nie czyściłem nigdy, jeżdżę tak normalnie na zimnym tak do 2200 obr a potem zazwyczaj przeciągam do 3tys. Czasem przegonie auto tak 170-180 dłuższą chwile, problemów z Turbiną nie stwierdzam :) Jak nie będziesz mulić cały czas to ci Vnt może się przyciąć. Wszystko z głową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Smigam normalnie bez jakiegokolwiek katowania bo to mało daje. Od 2 lat nie mam problemu z VNT ale pod 2 war. Wywaliłem kata i idealne spalanie. Mozna powiedziec ze po tym czasie geometria smiga jak mazenie. Kompletne 0 zacięć.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny Chirurgu jesteś kolejnym dowodem na to że kat to zło hehe :>

ja u siebie tez wycialem dzis to dziadostwo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi jak duch wyczyscil to juz prawie 5 miechow smiga jak ta lala ja na zimnym do 2000 tys obr a jak nagrzeje sie to od 2500 do 3000 tys;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zimny do 2000 tyś ciepły do 3-3.5 kata nie mam wydłubałem turbine czyściłem z pół roku temu sam i teraz zrobiłem czip także myślę że będę miał spokój na dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 520 tys, podejrzewam, że jeszcze turbo nie było czyszczone.Zrobiłem teraz 1140 km i średnie spalanie z tej trasy wyszło mi 4,8 litra. Maksymalną prędkość jaką pamiętam na liczniku to coś koło 160 km/h. Jeżdżę dosyć dynamicznie, ale jak się spieszę to 2, 3 do końca, a 5 przy 160 km/h pakuję dopiero. Ja to lubię i mój AFN też. Zimą notlaufy się zdarzają. Wiadomo, że paliwo ciut inne i nie ma jak pogonić, ale jak przychodzi wiosna to sadze z dymnika wyganiam i znowu do zimy spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nigdy notlaufow spalanie po chipie 5.1-5.3 fele 215/45/17.Wydaje mi sie ze nie pali duzo.Biegi zazwyczaj przy 2.2 nieraz przy 3 a nie raz do 4 na 4 biegu.I 5 do konca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AWX jak zimny to tradycyjnie jak koledzy wyżej,ale jak się już pogrzeje,a temperature 90 stopni motor łapie błyskawicznie,to uwielbiam pokatać-toż to sama przyjemność mieć pod paską 131 kucyków.A po czymś takim przed zgaszeniem obowiazkowa minuta na wolnych obrotach dla turbawki.Do tego odpowiedni olej i wszystko kreci się błogo :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nawet nie wiedzą że mają już przycinającą się zmienną geometrie. Jak odrazu po wciśnięciu pedału gazu nie ma dobrego przyśpieszenia to i przedmuchanie nie pomoże czasem. Przerabiany temat :gwizdanie: Efekt można dopiero porównać jak sztanga chodzi idealnie lekko. Ja np. nie miałem notlauf a sztanga się cięła i nie pomagało przegonienie :no: Miałem tak w dwóch audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jeździsz i przy jakich obrotach zmieniasz biegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szykuje się do wywalenia kata, raz miałem czyszczenie turbo z 2 razy pomogło rozruszanie sztangi.. jakoś mega dynamicznie nie jeżdżę specjalnie też nie zamulam a jednak się zdarza. Mam nadzieje że wywalenie kata da spokój na zawsze :wink4: Zresztą nie po to kupowałem diesla żeby go ciągle cisnąć i przeganiać.. bezsens :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał spokoju jeżdżąc samochodem z zmienną geometrią śmigając powoli :gwizdanie: Chcesz powoli kup 90-cio konny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał spokoju jeżdżąc samochodem z zmienną geometrią śmigając powoli :gwizdanie: Chcesz powoli kup 90-cio konny silnik.

:wallbash: to co mam ciągle go piłować ? kiedy trzeba wyprzedzić to się ciśnie ale sorry jak będę chciał poszaleć cały czas i będzie mnie na to stać to kupie bene. proste.. a mija się z celem modlenie żeby tylko mi nie zamulil jak wyprzedzam np 2 tiry ...

Dodam że moja mama śmiga paskiem b5 fl 130 koni zamula go praktycznie non top... i problem miala tylko raz przez 3 lata użytkowania a tak jest ok.. a moja jazda w porównaniu do niej to jest mega dynamiczna. Wiec bez przesady panowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...