Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strefa biegaczy, triathlon


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wczoraj zakupiłem sobie Trailowe Asicsy Fuji Attack i niestety są takie w sam raz a ja wolę ciut większe, generalnie zrobiłem mega gafę bo te które przymierzałem były ok, ja natomiast wziąłem inną parę tego samego rozmiaru z całkowicie nietkniętego pudełka.

Niestety na swoje nieszczęście ich nie przymierzyłem bo pomyślałem że wszystko będzie tak samo, ku mojemu zdziwieniu te niestety są tak na styk, a że kupowałem je w sklepie Asicsa w Ashford w UK dokąd mam 200km to chce je sprzedać "praktycznie po kosztach", bo nie opłaca mi się tam jechać.

Rozmiar to 43.5 nasz/Eur, 8.5 UK, 9.5 US, chciałbym za nie 150 zł plus koszty wysyłki, buty są nówka sztuka praktycznie z 4-5 razy je przymierzałem, może z 10 min miałem je na stopach(w domu), całość z paragonem pudełkiem.

Gwarancja jest chyba na rok, buty sa identyczne jak te z linku poniżej

Asics running shoes gel-fuji attack size 8 uk | eBay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak oni to liczą? od przekroczenia czujnika na starcie, i na mecie?

masz netto i brutto, netto to od czujnika do czujnika a brutto od startu ogólnego do czujnika na mecie

---------- Post dopisany at 10:31 ---------- Poprzedni post napisany at 10:30 ----------

więc czas swój traktuje sie netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegłem cały czas tempem poniżej 4:15.

Po 30km troszkę uciekło mi po 10 sekund na 6 kilometrach.

Endomondo pokazało 2:59:32

Ale oficjalnie mam 3:01:17

Jest co poprawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie widze :kwasny: mam brak dostępu :decayed: bo chyba nie jesteśmy friendsami na endo :grin::grin: Tak czy siak gratuje 3godz :thumbup1::thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak oni to liczą? od przekroczenia czujnika na starcie, i na mecie?

masz netto i brutto, netto to od czujnika do czujnika a brutto od startu ogólnego do czujnika na mecie

no właśnie od czujnika na starcie, do czujnika na mecie powinno być liczone, jak biegłem we wrześniu "połówkę", to amatorzy za elita wystartowali sporo po czasie, a ja to w ogóle 50 minut za nimi, więc oni kończyli, a ja nawet 5-ki jeszcze nie zrobiłem:grin:

---------- Post dopisany at 17:30 ---------- Poprzedni post napisany at 16:44 ----------

Panowie miał ktos z Was styczność z czymś takim? http://www.amazon.co.uk/Garmin-Foot-Forerunner-Sports-Watch/dp/B00264GKVQ/ref=sr_1_26?s=electronics&ie=UTF8&qid=1398356968&sr=1-26&keywords=Garmin

jakie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyszukałem, to "sparować" można z Garminem i używać na bieżni, albo w terenie, gdzie ciężko o sygnał z GPSu- kalibracja jest wtedy prosta, tylko czy warto i czy to kolejny gadżet, nie mający wielkiego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, ja chodziem z garminem 305 po tatrach i zasięg gps był wszędzie nawet na świnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do was :) widzę że na forum jest sporo biegaczy. Ostatnio mam więcej wolnego czasu robi się cieplej i chciałem od czasu do czasu sobie pobiegać dla polepszenia kondycji i samopoczucia :) pomyślałem że przydałyby się jakieś buty specjalne do tego celu. Jednak zupełnie nie wiem na co mam zwrócić uwagę przy kupnie i w ogóle ile kasy przeznaczyć na taki cel. Biegał będę głownie po utwardzonych drogach leśnych + trochę asfaltu :) Nie wiem czy dla mnie będzie różnica jak kupię jakieś buty za 100zł czy za 300zł tak na szybko dzisiaj przeglądałem allegro i spodobały mi się te.

*DO BIEGANIA* BUTY REEBOK Z RUN ~ rozm. 44,5 (4175549875) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

nie wiem czy warto tyle kasy wydawać ?

ewentualnie te

Buty do biegania Adidas BREEZE D67056 r.42 (4186283481) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Poradźcie coś :) nie jestem sportowcem nie będę biegał na czas itd zwykłe biegi powiedzmy 2-3 razy w tyg o ile będzie czas :) Pamiętam tylko że kiedyś biegałem w zwykłych butach dokładnie Adidas ZX trainer coś jak halówka i strasznie miałem tak jakby potłuczone stopy na podbiciu chyba za twarda podeszwa była w nich nie wspominając że każdy kamień czułem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde, ja chodziem z garminem 305 po tatrach i zasięg gps był wszędzie nawet na świnicy :)

jak zaczniesz biegać we mgle, zachmurzonym niebie i w dodatku pomiędzy wysokimi budynkami, lub gęstym lesie- zmienisz zdanie:grin: mój 310 czasem zanim złapie dobry sygnał-walnie mnie na jakieś 50 metrów w obwodzie:wink4: a tak na poważnie - pytałem, żeby się przekonać, czy to tylko dodatkowy gadżet, czy rzeczywiście pomocna pierdółka:grin:

Poradźcie coś :) nie jestem sportowcem nie będę biegał na czas itd zwykłe biegi powiedzmy 2-3 razy w tyg o ile będzie czas :)

jeśli chcesz pobiegać w różnorodnym terenie, to kup sobie jakieś buty do Triala, są lekkie, przydatne i na bezdrożach i na asfalcie- dodatkowo ich budowa jest przyjazna i zapobiegnie niechcianym skręceniom kostki, czy poślizgu na mokrych liściach, dodatkowo są na dosyć grubej i miękkiej podeszwie, co pomaga uniknąć kontuzji na początku biegania:wink: "terenówki" charakteryzuje agresywna podeszwa, cena- pojęcie względne, ale na pewno nie kupuj butów do biegania w supermarkecie za najniższą cenę- lepiej podejdź do jakiegoś sklepu, niech ktoś, kto ma o tym pojęcie doradzi na przykładowych butach:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale ja pytam bardziej o model i czy zda się do tego co potrzebuję i ogólnie czy to dobry but czy można coś lepszego w tej kasie dorwać. Jasne że pojadę i do sklepu przymierzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty z linka to typowe "szosówki", na pewno są lekkie i mają elastyczną podeszwę, co utrudnia biegi w leśnym, czy kamienistym terenie:wink:

jeśli wcześniej nie biegałeś sporo, to szukaj czegoś o miękkiej podeszwie- amortyzującej, bo ciężar ciała będzie doskwierał na dole- pięta, ścięgno Achillesa, łydki, może nawet kolana- na pewno na początku, potem ciało się dostosuje:wink4:

ja zaczynałem od takich- maraton w nich przebiegłem i półmaraton Traila

Nike Air Icarus Plus Mens Running Shoes - SportsDirect.com

teraz biegam w takich i bardzo sobie chwalę na ulicy

Nike Air Pegasus 30 Mens Running Shoes - SportsDirect.com

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reebok puma to nie jest dobry wybór akurat w papciach biegowych. Jak kolega mówi jedz Do sklepu jakiś decathlon chociaż i niech Cię ktoś pokieruje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik miałem ten krokomierz. Na szosie i bieżni dobrze działał po skalibrowaniu z GPS na asfalcie. W terenie się nie nadaje bo źle mierzy. Trochę bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik miałem ten krokomierz. Na szosie i bieżni dobrze działał po skalibrowaniu z GPS na asfalcie. W terenie się nie nadaje bo źle mierzy. Trochę bez sensu

uznałem , że to jakiś dodatkowy gadżet, a pieniądze warto wydać na nową koszulkę i spodnie, czy coś innego:wink4: ten czujnik i tak byłby używany więcej na bieżni, a z uwagi na to, że jest coraz cieplej- to biegam więcej na zewnątrz, niż na bieżni:wink:

zauważyłem, że ostatnio występuje problem z garminem- nie wgrywa bezpośrednio na stronę GTC, tylko na Gconect i muszę eksportować pliki do endomondo- w sumie nic takiego, tylko na Gconnect pokazuje mi śr. tempo 5,29, a po wgraniu na endo- ta sama trasa już jest 6 coś i komu teraz wierzyć:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...