Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Da sie naprawić FIS'a?


Lu-Gi

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać, doszły mnie słuchy ze da sie naprawić wyswietlacz FIS, wystarczy pasta termo przewodząca ta do procesorów.. wie ktoś coś na ten temat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze pasta pomaga a w większości przypadków nie pomaga i zostaje tylko wymiana na nowy. Nowy kosztuje około 300zł z wymianą i roczną gwarancją. Kiedyś ktoś się na allegro ogłaszał. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać, doszły mnie słuchy ze da sie naprawić wyswietlacz FIS, wystarczy pasta termo przewodząca ta do procesorów.. wie ktoś coś na ten temat??

da się wystarczy :gwizdanie: :wink4::szukaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=108974.0;highlight=naprawa+fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać, doszły mnie słuchy ze da sie naprawić wyswietlacz FIS, wystarczy pasta termo przewodząca ta do procesorów.. wie ktoś coś na ten temat??

Mam sprawdzonego kolesia w Łodzi który wymienia wyświetlacze.Sam u niego niedawno robiłem swój.Koszt 300 za VDO i 350 za Jaggera.Do tego koszt wysyłki kurierem.Ja ze względu na to że nie mogłem pozwolić na uziemienie samochodu na kilka dni wybrałem się do niego osobiście.Koleś daje wlepkę na tył licznika która jest gwarancją na 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szogun0 od nas z forum naprawiał, ale coś jego ogłoszenie nie chce mi się wyświetlić

oto link: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=200746.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma pasta termoprzewodząca do naprawy fis. Pasta termoprzewodząca jak sama nazwa wskazuje przewodzi ciepło a nie prąd. Problem w wyświetlaczach leży po stronie taśmy łączącej wyświetlacz. Taśma ta jest klejona i z czasem klej traci swoje właściwości i połączenia pomiędzy taśmami się rozwarstwiają co objawia się zanikaniem linii. Jedyna pewna naprawa to wymiana wyświetlacza na nowy lub z innego sprawnego licznika(niekoniecznie takiego samego) przelutowanie samego wyświetlacza ale jedynie przez dobrego elektronika(serwisy telefonów komórkowych, RTV) posiadającego stację lutowniczą na gorące powietrze gdyż z tego co pamiętam jest tam kilkadziesiąt połączeń na długości ok. 5cm. Myślę że naprawa(wymiana wyświetlacza) za kwotę 300-350 jest jak najbardziej uzasadniona tym bardziej że dają na nią gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmajomy ostatnio naprawiał FIS w a6 c5 i koszt naprawy był 100zł + wysyłka zegarów 25zł

jak cos to na priv moge dac namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...