Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Spadają obroty przy włączaniu świateł, ruchu kierownicą, otwieraniu okna


itor

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, odczuwalnie i wizualnie na obrotomierzu spadaj obroty jak wlaczam/wylaczam swiatla, otwieram/zamykam okno, ruszam na postoju kierownica - nie zauwaylem wczesniej tego objawu, co tam sie moglo wydarzyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to o ile Ci spadają te obroty? o 500 obrotów? tysiąc? Czy leciutko wskazówka drgnie? Jak lekko drgnie to raczej normalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 obrotów? To chyba normalka, u mnie też się tak dzieje

pytam bo wczesniej tego nie zauwazylem... jak sprawdzic ten regulator napiecia, woy kosztuje 500 zl to jakas paranoja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłóż miernik do słupków akumulatora i zobacz ile ładuje alternator 13,8 - 14,4 V. Tyle powinno być. Lub za pomocą VAGa sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłóż miernik do słupków akumulatora i zobacz ile ładuje alternator 13,8 - 14,4 V. Tyle powinno być. Lub za pomocą VAGa sprawdź.

wychodzi 13.3 na jalowym, po wlaczeniu swiatel 12.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadki obrotów są normalne bo regulator daje wieksze napiecie na uzwojenie alternatora, co wiąże sie z wiekszym oporem pracy alternatora, jednak jak po chwili obroty wracaja to wszytsko jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spadki obrotów są normalne bo regulator daje wieksze napiecie na uzwojenie alternatora, co wiąże sie z wiekszym oporem pracy alternatora, jednak jak po chwili obroty wracaja to wszytsko jest OK

nie jest to mormalne bo u kolegi w takim samym aucie obroty ani drgna przy wlaczaniu swiatel czy ruchu kierownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to poczytaj sobie kolego jak działa alternator :)

może kolega ma sprawniejszy alternator a moze nawet miec inny alternator... w zaleznosci od wyposażenia samochodu i sa montowane rózne alternatory i zawsze jest to wpisane w kodach wyposażenia samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to poczytaj sobie kolego jak działa alternator :)

może kolega ma sprawniejszy alternator a moze nawet miec inny alternator... w zaleznosci od wyposażenia samochodu i sa montowane rózne alternatory i zawsze jest to wpisane w kodach wyposażenia samochodu

mam "malusi" silnik a obroty nie spadają od świateł, wycieraczek (wahną się tak, że to ledwo widoczne). Widoczny spadek jest tylko przy maksymalnym skręcie i klimie.

Ale u mnie ładowanie ~ 14.1

Więc sytuacja raczej nie normalna

@itor, a możesz sprawdzić jaki masz pobór mocy?

może w dziale z elektryką będzie ktoś bardziej obeznany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to o ile Ci spadają te obroty? o 500 obrotów? tysiąc? Czy leciutko wskazówka drgnie? Jak lekko drgnie to raczej normalka

okolo 100

U mnie też tak się dzieje - przy skręcie kierownicą, czy zamykaniu szyb - napięcie mam git bo 14,1 wiec to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie się tak dzieje jak mam słaby akumulator, ale jak pojeżdżę trochę to na drugi dzień ani drgnie i jest w porządku,

na próbę podładuj akumulator i wtedy sprawdź czy pojawi się efekt falowania

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego and016 czy coś udało się zdziałać w Twoim temacie ?

Jeśli nie to może uda się coś jeszcze podpowiedzieć :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...