Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi a4 2.6 quatrro silnik abc


widro21

Rekomendowane odpowiedzi

witam padł mi silnik, potrzebuje(kupię) "nowy", tylko woj. pomorskie najlepiej jeszcze w aucie.

dodatkowo mam pytanie, czy muszę kupić ten sam typ silnika, czy może być inny? czy quatrro ma znczenie, czy silnik który był ze skrzynią automatyczną, pasuje, czy trzeba coś przerabiać? czy mogę bez większych zmian wstawić silnik 2.8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.6 to troszkę starsza konstrukcja niż 2.8 więc po drodze możesz napotkać troszkę problemów-ale wszystko się da:). Silnik, jeżeli wymieniasz na ten sam, to nie ma znaczenia czy z automata czy z manuala-przekładasz graty ze starego (dwumasa, docisk i reszta) i powinno śmigać. Nie wiem czy skrzynia z 2.6 pójdzie na 2.8, bardziej bliźniaczą konstrukcją do 2.8 jest 2.4 (prawie wszystkie graty te same).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 12v to prawie to samo co 2.6, a 2.8 30v to prawie to samo co 2.4 30v,co do zmiany silnika na 2.8 12v, to instalacja instalacja do wymiany,komp,kodowanie immo,skrzynia powinna pasowac,a na 2.8 30v to grubsza rzezba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 12v to prawie to samo co 2.6, a 2.8 30v to prawie to samo co 2.4 30v,co do zmiany silnika na 2.8 12v, to instalacja instalacja do wymiany,komp,kodowanie immo,skrzynia powinna pasowac,a na 2.8 30v to grubsza rzezba

średnica tłoka w 2,8 30v jest 82,5 mm ,a w 2,4 30 V 81,0 mm -jeśli chodzi o takie drobne szczegóły :wink4:

sprzęgło we wszystkich V-kach B5 jest takie samo-tarcza 240mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...