Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Quattro dużo pali po wymianie pompowtryskiwaczy


krupskim

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w swoim Quatrusiu zamontowane pompki 038 130 073AR. Autko śmigało elegancko paliło w mieście ok 8,5 / w zimie dobijało max do 10/ a na trasie przy 12-140 mieściło się w 6,5l/100. Niestety jedna pompka się posypała elektrycznie i trafiła mi się okazja na dobre pompki po 130tys ale o nr 038 130 073BA . W/g ETKI takie są montowane do do AVF-a. Zostały wsadzone i prawidłowo ustawione w warsztacie. Autko śmiga dalej fajnie, ale niestety wpadło w nałóg. Pali w mieście ok 12 a na trasie ssie 8,5 przy 130km/h. Nie mam logów do wrzucenia , ale wszystkie parametry są w normie - byłem w dwóch warsztatach i sprawdzany był samochodzik na postoju i w czasie jazdy.Żadnych błędów , temperatura trzyma 90, korekcja w porządku, przepływka też. Paliwo LOTOS Dynamic, filtry czyste, opony 15, przebieg auta 197.000. Czy jest możliwe ,że zmiana pompek tak wpłynęła na apetyt? Czy szukać takich z końcówką 073AR / może ktoś posiada takowe w dobrym stanie i w rozsądnej cenie :hi: / Czy istnieje taka możliwość ,że w sterowniku silnika jest inna mapa pod pompki AR i inna pod BA? Proszę o rozsądne sugestie i pomoc.

[mod]Czy masz trudności z poprawnym wyborem prefix-u z pola wyboru!? - poprawiłem[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te nowe pompki mają takie same końcówki? Może podjedź do tunera który się tym zajmuje i on je ustawi poprawnie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował podjechać do tunera bo spalanie masakryczne masz. Też takie miałem ale nie z powodu złych pompek lecz z powodu złego programu

Po zrobieniu nowego remap-a wszystko jest cacy. Wyglada, że masz dawke paliwa skopaną. Nie kopci ci czasami??

Mi przed remap-em palił podobnie 8,5 litra/100km przy 130km/h teraz przy tej samej prędkości pali 6.5 litra :) jak na Quattro to dobry wynik :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo, jakieś zamulone musisz mieć to swoje quattro jak ci tyle pali :decayed:

6,5 litra na setkę to wciągneła mi dzisiaj żony A2 1,4 tdi jak wracaliśmy z Mazur :gwizdanie:

W mojej to takie spalanie widziałem tylko raz, jak jechałem za ciężarówką 200 kilometrów z prędkością do 90 km/h :shocked:

W zaszłym roku jeździłem przez miesiąc braciaka A4 AVF w Q i średnie spalanie jakoś nie chciało spaść poniżej 9l/100 km.

P.S. Może uprawiasz ecodriving :mysli:

Albo u cherbaciarzy są bardzo wysokie mandaty za przekroczanie prędkości :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te nowe pompki mają takie same końcówki? Może podjedź do tunera który się tym zajmuje i on je ustawi poprawnie :mysli:

Końcówki mają inne literki / pisałem o tym wyżej/ miałem 073AR , wsadziłem 073BA. Tych AR nie znalazłem w ETCE przy silniku AVF, ale BA są wymienione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robilem głowice w tescia nowym nabytku czyli B6 AVF to wymieniałem wtryski bo uległy uszkodzeniu i były oryginalnie 073BA. a zamontowałem z silnika AWX ale za cholere nie pamietam końcówki. wyregulowałem zgodnie z serwisówką i fafa. tesciu jeżdżąc mówi ze pali mu jak stare AHU 7L/100km cykl w 80% miasto.

a skąd kopiłeś te wtryski BA??szczecin??- bo ja swoje oddałem gościowi który mi je zpier...tzn on ich zarządzał i odkupił je ode mnie abym wyszedł na czysto z kosztami.a co on z nimi zrobił to nie wiem. podejrzewam ze na pewno je naprawił i albo sobie zostawił aby miec na próbe albo je sprzedawał za niewielkie pieniądze żeby się odbić na poniesionej wtopie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je od kolegi z Klubu - są w bardzo dobrym stanie / miały nalatane 140k/ tylko ten apetyt na ropę - zwłaszcza w mieście. Co prawda Zamość chyba się ściga w konkurencji największej liczby świateł na 1 kilometr ulic / dziurawych/ i to też wpływa na spalanie , ale przed wymianą pompek autko paliło po mieście ok 2-3 litra mniej.Na trasie też 1,5 - 2 litry teraz gdzieś mi uciekają. Trochę szkoda bo to prawie 300 miesięcznie idzie w atmosferę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo, jakieś zamulone musisz mieć to swoje quattro jak ci tyle pali :decayed:

6,5 litra na setkę to wciągneła mi dzisiaj żony A2 1,4 tdi jak wracaliśmy z Mazur :gwizdanie:

W mojej to takie spalanie widziałem tylko raz, jak jechałem za ciężarówką 200 kilometrów z prędkością do 90 km/h :shocked:

W zaszłym roku jeździłem przez miesiąc braciaka A4 AVF w Q i średnie spalanie jakoś nie chciało spaść poniżej 9l/100 km.

P.S. Może uprawiasz ecodriving :mysli:

Albo u cherbaciarzy są bardzo wysokie mandaty za przekroczanie prędkości :naughty:

a to nie ma sie czym chwalic :decayed:

quatro przy 90 pali 5,3/100

oska 4,7/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wartości to tylko na papierze,nie da się tak jechać muskając gaz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie wróciłem znad morza i srednie spalanie wyszlo mi 6.1 litra na 100 km, srednia prędkość z FIS'a 70 km/h , na dystansie 800 km , w tym jedną całą noc chodziło webasto bo musiałem się kimnąć w aucie - namiot zalało, a temp. w nocy była tylko 12 st ;)

paliwo - shell zwykły diesel, silnik po remapie u Rogala 15 tyś km temu.

osobiście jestem mega zadowolony ze spalania, tym bardziej ze jadąc nad bałtyk lało calutką drogę, a avancik szedł jak po szynach w strugach deszczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wartości to tylko na papierze,nie da się tak jechać muskając gaz:)

jak masz tempomat i jedziesz noca i nic nie goni to sie da.

poza tym piszemy o wartosciach zuzycia paliwa przy stalej predkosci :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo, jakieś zamulone musisz mieć to swoje quattro jak ci tyle pali :decayed:

6,5 litra na setkę to wciągneła mi dzisiaj żony A2 1,4 tdi jak wracaliśmy z Mazur :gwizdanie:

W mojej to takie spalanie widziałem tylko raz, jak jechałem za ciężarówką 200 kilometrów z prędkością do 90 km/h :shocked:

W zaszłym roku jeździłem przez miesiąc braciaka A4 AVF w Q i średnie spalanie jakoś nie chciało spaść poniżej 9l/100 km.

P.S. Może uprawiasz ecodriving :mysli:

Albo u cherbaciarzy są bardzo wysokie mandaty za przekroczanie prędkości :naughty:

Nic nie jest zamulone bo jak napisałem jest po remapie, takie jest realne spalanie tego silnika z tym napedem. Tyle OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest zamulone bo jak napisałem jest po remapie, takie jest realne spalanie tego silnika z tym napedem. Tyle OT :)

:cool1: to po co diesel :decayed: benzyna na trasie spali tyle samo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo, jakieś zamulone musisz mieć to swoje quattro jak ci tyle pali :decayed:

6,5 litra na setkę to wciągneła mi dzisiaj żony A2 1,4 tdi jak wracaliśmy z Mazur :gwizdanie:

W mojej to takie spalanie widziałem tylko raz, jak jechałem za ciężarówką 200 kilometrów z prędkością do 90 km/h :shocked:

W zaszłym roku jeździłem przez miesiąc braciaka A4 AVF w Q i średnie spalanie jakoś nie chciało spaść poniżej 9l/100 km.

P.S. Może uprawiasz ecodriving :mysli:

Albo u cherbaciarzy są bardzo wysokie mandaty za przekroczanie prędkości :naughty:

Nic nie jest zamulone bo jak napisałem jest po remapie, takie jest realne spalanie tego silnika z tym napedem. Tyle OT :)

ja np. sredniego nie mam nigdy większego niz 8 litrów, w wawie jest zawsze ok 9.5-10 /100 km, trasa 6, chyba ze lece non stop 170-180 na tempomacie to wtedy jest ok 8

opony 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlo, jakieś zamulone musisz mieć to swoje quattro jak ci tyle pali :decayed:

6,5 litra na setkę to wciągneła mi dzisiaj żony A2 1,4 tdi jak wracaliśmy z Mazur :gwizdanie:

W mojej to takie spalanie widziałem tylko raz, jak jechałem za ciężarówką 200 kilometrów z prędkością do 90 km/h :shocked:

W zaszłym roku jeździłem przez miesiąc braciaka A4 AVF w Q i średnie spalanie jakoś nie chciało spaść poniżej 9l/100 km.

P.S. Może uprawiasz ecodriving :mysli:

Albo u cherbaciarzy są bardzo wysokie mandaty za przekroczanie prędkości :naughty:

Nic nie jest zamulone bo jak napisałem jest po remapie, takie jest realne spalanie tego silnika z tym napedem. Tyle OT :)

ja np. sredniego nie mam nigdy większego niz 8 litrów, w wawie jest zawsze ok 9.5-10 /100 km, trasa 6, chyba ze lece non stop 170-180 na tempomacie to wtedy jest ok 8

opony 225/45/17

Jak wprowadzą mandaty zaczynające się od 5 kPLN i zakarzą używania CB radia, a ja przed każdym wyjazdem spożyję flaszkę nerwosolu, to może i moja zacznie palić tyle co Twoja :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wcześniej miałem E46 z rzędową 200 konną jednostką i tez zawsze mi się spieszylo, tylko spalanie bylo spore, teraz AVF'em szczerze jezdze podobnie, a spalanie jest jakie jest :)

naprawdę wynik na poziomie 6.5 litra po trasie nie stanowi problemu, i to wcale nie przy delikatnej jezdzie, czasami jak kobita siedzi za kolkiem ,bo czlowiek wczorajszy :decayed: to na FIS'ie wskaskuje 5.7-5.8 litra, tylko ona jezdzi przepisowo, trasa nie przekracza 100 km/h

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnie 2 wyniki to, trasa 576 km na 40 litrach, miasto 180 km na 20 litrach czyli wychodzi trasa 7 miasto 11 :wink4: jak na quattro po programie i wtryskach BA to norma :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z odpowiedzi na zadane pytanie nie wiem , czy wina leży po stronie pompek czy szukać innej przyczyny. We wtorek chyba będę miał takie same jak były zamontowane w fabryce / 073AR/ i wtedy do sprzedania będą ładne 073BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...