Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Nowy nabytek, niebieska niunia !!!


pjngwjn

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Powracam na forum z nowym samochodem! W zeszłym roku zmieniłem wysłużoną niunię na coś świeższego (peugeot 307 sw). Przejście z B + G na diesel od razu mnie zauroczyło i po miesiącu jazdy pudelkiem zachorowałem na audi. Z racji budżetu zdecydowałem, że kupię raz jeszcze b5. Zależało mi na silniu TDI oraz maksymalnie oryginalnym stanie i jednej z lepszych opcji. Okazało się, że nie trzeba było jechać po to do aż tak daleko.

Swoją wybrankę znalazłem 400km od siebie.

Wyposażenie:

- Wspomaganie kierownicy

- 4 x Poduszka powietrzna

- Klimatronic, który jest 100 % sprawny

- 2 x Elektryczne szyby

- Karbonowe wykończenie wnętrza

- Elektryczne lusterka

- Podgrzewane lusterka

- ABS

- SRS

- Oryginalne radio AUDI CONCERT + zmieniarka w bagażniku + komplet oryginalnych głośników (6)

- Centralny zamek z domykaniem szyb

- Haloegeny

- Skórzna gałka zmiany biegów

- Skórzana kierownica, która wygląda jak nowa

- Fabryczny auto alarm

- 3 klucze - scyzoryki, 1 serwisowy, matka

- Regulacja kierownicy w dwóch płaszczyznach

- Klimatyzowany schowek

- Piękne wnętrze

- Pełna regulacja przednich foteli

- Blokada kid lock

- Podłokietniki

i może coś jeszcze o czym zapomniałem.

Planowane mody:

- chromowane ramki wokół szyb (ale o tym jeszcze pomyślę)

- alufelgi

- ściema szyb

Samochód pod względem technicznym jakby wczoraj wyjechał z fabryki. Pod względem wizualnym nie budzi jakichkolwiek zastrzeżeń. Przebieg to 228 tys. Mam pełną dokumentację do samochodu, wszystkie dokumenty, wszystkie faktury. Jeden właściciel.

przd2u.th.jpg

przdx.th.jpg

bokprawys.th.jpg

84074556.th.jpg

rodekkierowca.th.jpg

rodekt.th.jpg

rodek2z.th.jpg

rodek3.th.jpg

Takie auto cieszy strasznie, żaden przycisk niewytarty, żaden plastik nie skrzypi, nic nie puka, nie stuka, nie wali, cisza w środku nawet przy dużych prędkościach - AUDI.

Nie zamienię tego na nic innego, a motor mimo, że mniejszy od peugeota 2.0 hdi, zbiera się lepiej.

Niedawno był wymieniany rozrząd na co mam papiery, ale jednak ku przestrodze wymienię olej (za jakieś 2-4 tys. km), co polecacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git :decayed::good: Kolor dobrze mi znany lub bardzo podobny :decayed:

Jak się "odbijesz" finansowo to pomyśl nad kołem i minimum zawiasie 1BE :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się gleby robić, bo już raz zawias na tym zniszczyłem :gwizdanie:

Zobaczymy, na razie trzeba normalnie funkcjonować.

Aha przypomniało mi się, że jeszcze na wyposażeniu mam:

"lampeczki w drzwiczkach" :kox:

"lampeczki na stópki Jezuska i pasażera Jezuska" czyli pakiet oświetlenie w fajnym ori wydaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna furka :wink4: silnik trochę mułowaty - mam taki sam ale praktycznie bezawaryjny ;)

niech się dobrze jeździ :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna :)

Zakładaj jakiś felunek bo te kołpaki ... :P

Niech jeździ i nie krzyczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te auto widziałem ostatnio na allegro :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno był wymieniany rozrząd na co mam papiery, ale jednak ku przestrodze wymienię olej (za jakieś 2-4 tys. km), co polecacie ???

Liqui Molly :good:

widziałem na allegro swego czasu była do sprzedania ta fura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczna jak moja tylko mam silnik AFN,, piekna :) widze ze sprowadzona, moja takze, zrob sobie chromowane obwodki i plastiki pod rejestracje, fajnie do tego koloru pasuje, jak chcesz to fotke wkleje

A teraz pytanie ile za nia dales, chce wiedziec czy nie przeplacilem? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczna jak moja tylko mam silnik AFN,, piekna :) widze ze sprowadzona, moja takze, zrob sobie chromowane obwodki i plastiki pod rejestracje, fajnie do tego koloru pasuje, jak chcesz to fotke wkleje

wrzuć fotę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sztuka widac ze ladnie utrzymana bez awaryjnosci ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie wygląda też bym chciał te lampy tylko że mam b 5 ... :hi:

A o których mówisz? Tylne? Przednie? Halogeny? Wszystko można włożyć do przedlifta jeżeli o to Ci chodzi... Bo ten kolegi pjngwjn to też B5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne b5FL, lubię jak wszystko jest w oryginale. W fele zainwestuj ale nie ma co przesadzać z rozmiarem moim zdaniem.

A ile takie cudo wyniosło jak to nie tajemnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw ile dal:) ja za swoja z oplatami dalem 18400 ale rok starsza jest od kolegi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będziecie krzyczeć? Dałem 18.500 bez opłat (z opłatami zamykam się w 23 - wszystkie opłaty łącznie z rejestracją, przeglądem i ubezpieczeniem).

Gdzie są te spoty w Łodzi i kiedy, chętnie będę się pokazywał !!!

Wiedziałem, że skumacie ją z allegro! Stała i stała, aż wreszcie zadzwoniłem i teraz jest w moich rękach ! Bardzo fajnie, że budzi takie emocje! Właśnie zależało mi na tym silniku, bo wiedziałem, że jest mało awaryjny.

Co do tego oleju - ile taki kosztuje?

Oryginalny stan skłonił mnie do tego auta - warto było jechać po nią 400 km !!! :kox: :kox: :kox: <- takie emocje budzi we mnie to auto. A jaką felę proponujecie? 16 to chyba max myślę, nie ma sensu kłaść większej, no i oczywiście musi być ori !!

Chadury, Twoja bestyja jest śliczna!

Co do moich kapsli - przydadzą się na zimę te koła, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba te ubezpieczenie Cie duzo wynosi co? bo oplaty z przegladem wyniosly mnie ok 1600zl, oc mnie wynioslo 864zl na caly rok w allianz direct pomimo tego ze mam 22lata, ale wziolem brata na wspolwlasciciela, on ma 20% znizek, w allianz direct nie biora pod uwage zwyzek wspolwlasciciela :wink4:

Twoja tez jest sliczna :good:

No na proponuje Ci 16 a opony 205/60/R16, ja mam 55 ale troche czuje dziury, ale da sie przezyc :)

Bedziesz wymieniac rozrzad? Jezeli tak to polecam Ci tego sprzedawce, sam kupilem u niego i zaoszczedzilem jakies 200zl na czesciach, z robocizna wynioslo mnie 550zl, warto samemu kupowac czesci :)

http://moto.allegro.pl/rozrzad-pompa-vw-passat-b5-golf-audi-a4-a6-1-9tdi-i1722173692.html

Nie dales duzo, gdyz kupiles 2000 rocznik w dobrym stanie, a ciezko znalezc zadbany okaz, a jak juz anzjadziesz to sie cenia gady :przebiegly: ja szukalem auta na trasie słupsk starogard gdanski i obejrzalem chyba z 15 audiczek, wiekszosc to byly padaki z przedmuchami lub w kiepskim stanie, pozniej znalazlem swoja na autogieldzie, dwa dni w kraju, gosciu co dopiero wstawil ja tam i mi sie fartnelo, spuscil 500zl chociaz nie bylo sie do czego przyczepic :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za linka! będe wymieniał rozrząd ale to jeszcze około 20 tys. Z racji, że mam papiery na robiony rozrząd, na razie zostawiam jak jest, ale takie info zawsze jest przydatne! Powiem Ci, że ja nie szukałem innego auta, tzn. wiedzialem, że będę wymieniał to co mam teraz, ale nie sądziłem, że tak szybko! miałem kupić coś po wakacjach, ale widziałem, że ten stoi i stoi, to zadzwoniłem, nagrałem sprawę i pojechałem. Okazało się, że facet sprowadził to auto z Niemiec od pierwszego właściciela (56 rocznik). Od razu pomyślałem, że sprzęgło do wymiane :tongue4:, ale nie! Pozytywnie zaskoczył mnie profesjonalizm sprzedawcy, podał mi wszystkie informacje nt. auta.

Po naprawdę dogłębnych oględzinach, okazało się, że była malowana w dwóch miejscach, jednak skoro nic mi o tym nie wspominaliście to znaczy, że nie zauważyliście i fakt nie dziwię się, bo sam też tego nie widziałem. Auto było malowane w Niemczech, bynajmniej nie dlatego, że było walone. Okazało się, że facet porysował lakier w dwóch miejscach przez jakieś krzaki czy gałęzie (tak mówił) i dlatego pomalował te elementy. Profesjonalne nałożenie ori lakieru dało efekt nówki. Wszystkie szyby mam w oryginale, wszystkie boczki w środku nie są w ogóle wytarte (niżej zdjęcia :)), nic takiego nie skrzypi i nie stuka, w zawieszeniu absolutnie brak jakichkolwiek luzów. Jestem pozytywnie zaskoczony kulturą i elastycznością tego silnika. Cieszę się, że trafiłem na ten egzemplarz, bo wreszcie czuję, że to jest to, a nic tak nie sprawia przyjemności jak dobre, porządne auto! Jasne, że mógłbym kupić renault megane z 2005 lub nawet 2006 roku z mniejszym przebiegiem (który byłby zapewne kręcony) i z takim samym lub lepszym wyposażeniem, ale należę do ludzi, którzy kupują samochód rozumem. Wkońcu wystarczy pomyśleć, dlaczego starsze o 5 lat audi jest droższe od nowszej renówki - odpowiedź nasuwa się sama.

Tutaj chciałbym nadmienić, że nie mam nic do właścicieli "żabojadków", ale moja marka to audi i nikt i nic już tego nie zmieni :decayed:

Zajarany jestem na maxa tym samochodem, takiej sztuki szukałem - po lifcie z możliwie jak najpóźniejszych lat produkcji i koniecznie b5, bo b6 już tak mnie nie zachęca do siebie. Coś w tych b5-kach jest takiego co przyciąga !

Co do opłat. Gdybym robił je sam, zaoszczędziłbym jakieś 400zł to już jest sporo. Do tego ubezpieczenie. Właścicielem jest ojciec, który nie ma prawa jazdy i ma zaledwie 30% zniżek (ja mam 21 lat, jeżdżę autem 3 rok) stąd tak mnie to auto wyniosło, ale ... WARTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...