Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Lampy LED tzn. dlaczego nie warto ich zakładać - living version


3M03

Rekomendowane odpowiedzi

są zwolennicy i przeciwnicy... wydaje mi sie ze temat juz jest wyczerpany...kazdy zrobi jak uwaza..

pozwolę sobie też wrzucić filmik uniwersalnych DRL...efekt widać przy 0:36 sek filmiku

http://www.youtube.com/watch?v=R1VkvMGnHs4#noexternalembed-ws

nie wiem czy to są te lampy co na filmiku ale to są najszersze jakie znalazłem z uniwersalnych na allegro...mają 30cm

każda dioda ma ponoć 1W

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-drl-523hp-led-e4-gwaran-i1937203475.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tego samego zdania co "Kowi87" :notworthy: Lampki choinkowe wcale nie są lepiej widoczne :thumbdown:

Ilość diod(68) w DRL H7 wraz z oryginalnymi odbłyśnikami światła drogowego dają o niebo lepsze światło, nie mówiąc już o efekcie wizualnym, który lampki choinkowe niestety psują:

afada0792a67a440gen.jpg

ca98f3268d1067a6gen.jpg

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moze były by i nie głupie :mysli:

Ja jestem tego samego zdania co "Kowi87" :notworthy: Lampki choinkowe wcale nie są lepiej widoczne :thumbdown:

Ilość diod(68) w DRL H7 wraz z oryginalnymi odbłyśnikami światła drogowego dają o niebo lepsze światło, nie mówiąc już o efekcie wizualnym, który lampki choinkowe niestety psują:

afada0792a67a440gen.jpg

ca98f3268d1067a6gen.jpg

:hi:

:good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako elektronik, kilka uwag :

SPRAWNOŚĆ

1,3% sprawność żarówki włóknowej z kloszem czerwonym

4% Sprawność żarówki żarnikowej - Białej

16% Sprawność lamp wyładowczych (ksenony?), jarzeniówki, "białe" LED. Białe LED nie istnieją, to LED niebieskie z luminoforem - luminofor zamienia niebieskie światło na inne (czerwone zielone) w takiej proporcji że razem tworzą światło białe: N11%, CZ39% ZIEL50%. Białe zimne więcej niebieskiego.

96% Sprawność led monochromatycznych (jednokolorowych) czerwonych, żółtych.

CENA

30gr/szt Malutkie LED są tanie np. Transfer Multisort Elektronik - Części elektroniczne

400zł/szt Duże 100W kolor czerwony

Transfer Multisort Elektronik - Części elektroniczne

Ta duża z przykładu świeci tak jak 5000 tych małych.

Jak widać więcej szt. znaczy taniej i mniej światła.

Porządne światło jazdy dziennej składa się z kilku LED (5-8szt) o mocy 3-5W lub więcej (np. 10W) a nie ze 100 malutkich.

350zł Białe 100W LED kosztują gołe 350zł

1360zł lampa uliczna tej mocy

Transfer Multisort Elektronik - Części elektroniczne

Jak coś kosztuje poniżej tej ceny to nie świeci jak w reklamie

Co do wyglądu nie mam zdania.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo widać te LEDY lepiej niż zwykłe lampy

i tutaj sie zgodze z SZYNIKAR led jest duzo lepszy niz zwykle zarowki i mniej pradu zra tylko ich cena poki co jest wieksza , ale dobrze zrobione led oswietlenie jest wytrzymale i przez to producenci zarowek nie chca ich, zwykla zarowka pali sie szybciej i wiecej ich kupimy, proponuje obejrzec film o nie oficjalnej zmowie producentow zarowek ktora juz w 1920 jak dobrze pamietam powstala i ograniczyla zwyklej zarowki co mamy w domu zywotnosc o 1000 godzin, slynne palenie sie zarowek H7 tak wiec jest wytlumaczone i nawet H7philips pada po kilku miechach pracy ,

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 20:42 ----------

samochod ma sluzyc i byc ekonomiczny i skoro mam wymieniac zarowki phlilipsa po 20 zl co pare miesiecy , a przez 1,5 roku juz 4 H7 wymienilem to wole zamontowac ledy mimo ze ktos moze powiedziec ze w moim a4 to zle wyglada, po prostu wybiore jaies lapmy led i zamontuje kolo halogenow jak przepisy mowia gdzies na wysokosci 25 cm, bawienie sie w paski led to bezsens, a nie zamierzam wypalac lamp mijania i niszczyc akumulatora bo ktos zarzadzil jazde na swiatlach mijania cala dobe i to przy silnym lobby producentow zarowek i pewnie producentow akumulatorow , i mowa ze to szpeci samochod to jest troche bezsensowne , tak samo ktos moze powiedziec ze samochod 12 lat to zlom ale na taki mnie stac i taki mi odpowiada , szpecenie samochodu to tuning w stylu ze moj bedzie wygladal na nowszy model lub na taki ze optycznie bedzie mial 100koni wiecej , bo mu wydeech zaloze to huczy i wyglada jak komin, ale kazdy robi co mu sie podoba i to jego gust, kiedys jak instalacje gazowe wchodzily to wiele bylo opini negatywchych ja kto gaz niszczy silnik , i uswiadomiano mnie ze silnik mi padnie od gazu , jakos 300 tys zrobilem na silniku i silnik wytrzymal a buda zgnila , i tyle co oszczedzilem jezdzac na gazie zamiast na paliwie to bym z 3 silniki kupil , tak samo montujac led widze w tym oszczednosc bo nie bede musial tyle h7 kupowac i przedewszystkim lampy bede mial nie wypalone i w nocy bede lepiej widzial a i akumulator dluzej wytrzyma, tylko jest kwestia ktore lampy led kupic , bo duzo badziewia na rynku , nawet philipsa kiedys byly duze lepsze i jak tuaj jeden forumowicz pisal juz dwa lata jezdzi na nich a co do opini tych teraz produkowanych slysze ze sa sporo slabsze w jakosci niz te dawniej , ciekawy jestem czy istawodawca wprowadzajac przymus jazdy na swiatlach przez caly rok i zachwalajac jak to bedzie bezpieczniej bral pod uwage fak ze lapmy moga sie wypalac i przez to beda slabiej swiecic w nocy i przez to moze pogorszyc sie bezpieczenstwo jazdy w nocy, a mysle ze kazdy potwierdzi fakt ze lampy ktore sa nowe swieca lepiej niz lampy ktore maja 10 lat,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawność gramatyczna tekstu powyżej zwala z nóg:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...