Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Przepustnica....

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Wczoraj zdjąłem osłonę silnika.... moim oczom ukazała się przepustnica, jednak ... dosyć "spocona" ....

Teraz pytanie... Czy to może być wina jakiejś uszczelki, czy cała przepustnica będzie do wymiany?

Postaram się na dniach dodać zdjęcie.

Opublikowano

tam nie ma przepustnicy, pewnie chodzi CI o zawór EGR

[br]Dopisany: 09 Sierpień 2011, 13:34_________________________________________________7241D.jpg

Opublikowano

tam nie ma przepustnicy, pewnie chodzi CI o zawór EGR

raczej na pewno o Egra :decayed:

Opublikowano

jesli chodzi o EGRa to na forum jest wszytko co jego dotyczy :hi:

Opublikowano
  • Autor

No i wielkie dzięki :)

Sory za moją nieświadomość ;) jednak .... kiedys trzeba się tego nauczyć i dowiedzieć :)

Wielkie dzięki :)

Opublikowano

Co się tak dziwnie utarło, że przepustnica kojarzy się tylko z silnikami benzynowymi. Element wewnątrz obudowy zaworu EGR na jego początku wlotu powietrza jest różnie nazywany : klapą gaszącą, klapą dławiącą, przepustnicą powietrza doładowanego itd. i dla mnie jest żadnym błędem jeśli ktoś nazywa to przepustnicą a że w dieslu reguluje ona dopływ tylko samego powietrza to chyba jest zrozumiałe. W starszych silnikach TDI (w przypadku A4 pierwszy w 1.9 TDI montowana dopiero w silniku AJM) działa ona tylko w czasie gaszenia silnika ale już w nowszych (2.0 TDI sterowana elektronicznie przez V157) przymyka się i działa płynnie zmniejszając dopływ świeżego powietrza kiedy otwiera się zawór EGR więc nie jest już wtedy tylko klapą dławiącą - działa tak samo jak przepustnica. Oczywiście, wyciek oleju ma miejsce z otworków wyrównujących ciśnienie pod membraną siłownika podciśnienia zaworu EGR ale zdarzają się przypadki, że wycieki mają miejsce również z uszczelnienia osi obrotu przepustnicy powietrza doładowanego.

Opublikowano

sztomel dobrze pisze miałem to samo napisać dzisiaj właśnie wyciągałem egr wraz z przepustnicą.

Opublikowano

sztomel dobrze pisze miałem to samo napisać dzisiaj właśnie wyciągałem egr wraz z przepustnicą.

z jakiego auta? :decayed:

Opublikowano

zdarzają się przypadki, że wycieki mają miejsce również z uszczelnienia osi obrotu przepustnicy powietrza doładowanego.

jest jakis patent na to

czy tylko wymiana calosci?? :)

Opublikowano

albo z tym żyć albo wymienić na nowy

Opublikowano

przecież wystarczy odłączyć podciśnienie od siłownika zaworu EGR a otworki zakołkować lub w inny sposób zaślepić i problem wycieku ma się z głowy. W nowszych silnikach gdzie sterownik sypnie błędem zaworu EGR wystarczy go wyciąć programowo - koszt takiego zabiegu to około 100 zł (w zależności od cennika fachmana, który to zrobi).

Opublikowano

ale nie każdy chce się pozbywać EGRu... Ja np nie widzę w tym żadnego sensu nawet przy dłubanym aucie...

Opublikowano

ale nie każdy chce się pozbywać EGRu... Ja np nie widzę w tym żadnego sensu nawet przy dłubanym aucie...

nom ja dla przykladu egra sie pozbylem w zupelnosci :)

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=129322.60

ale klape gaszaca zostawilem :naughty:

Opublikowano

ładnie to zrobiłeś... ale to nie dla mnie :decayed:

Opublikowano

ładnie to zrobiłeś... ale to nie dla mnie :decayed:

klapa musowo musiala zostac wiec wszelkiego rodzaju przejsciowki nie wchodzily w gre

a ze przy okazji pozbede sie wyciekow oleju z otworkow to tylko cieszy hehe

dlaczego nie dla ciebie???

Opublikowano

silnik zmienia glos pracy jakiś taki twardy nie przyjemny, a korzyści nie widzę, parę koni nie robi różnicy nawet jeśli uda się zyskać po takim zabiegu :hi:

Opublikowano

zaślepiony egr ma też i plusy. Czyste powietrze a nie zmieszane ze spalinami. Kolektor się mniej syfi. Korekty w bloku 013 się poprawiają. Z minusow to turbo się szybciej kręci na wolnych obrotach i głośniejsza praca zimnego silnika. To co pisze to fakty zauważone przezemnie.

Opublikowano

zwiększa się też temp w cylindrach

Opublikowano

Kiedys nie bylo ERG z dieslu i jakos temp w tlokach niemiala znaczenia :D

Opublikowano

ERG to nie temat tego watku (ERG to marka stacji benzynowej we wloszech)

mowa o EGR

a nawet o klapie gaszacej !!!! :ot:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.