Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Turbosprężarka GTB1756VK do Audi A4 B6/B7 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jeśli chodzi o skrzynię to szukaj hck z silnika brd jest tak długa jak dqs ale sporo młodsza

Edytowane przez greg2505

Opublikowano

400 Nm dla sprzegła 228 mm z tarczą obitą kevlarem i lekko "wzmocnionym" dociskiem to jeszcze wakacje. Taki setup przeniesie ok 500 Nm.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
Jeśli chodzi o skrzynię to szukaj hck z silnika brd jest tak długa jak dqs ale sporo młodsza

Generalnie gdyby była możliwość to odpuscił bym sobie wymiane skrzyni...

 

Przypomniałem sobie o tym że znajomy w a4b5 115 wrzucił docisk ze sprzęgłem z vr6, troszeczkę mniej zabawy a moment przeniesie.

 

Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Opublikowano
400 Nm dla sprzegła 228 mm z tarczą obitą kevlarem i lekko "wzmocnionym" dociskiem to jeszcze wakacje. Taki setup przeniesie ok 500 Nm.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Czyli odpuścił byś sobie zabawę ze skrzynią?

Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

U mnie przy 475 Nm nie było zadnych problemów w AWX ze sprzegłem. Na obecnym setupie z 520 Nm już się poddaje, choć może przez puszczajacy olej uszczelniacz wału korbowego z tyłu sprzęgło lubi się ślizgać. Jeśli nie przeszkadza Ci skrzynia 5 biegowa i wysokie obroty przy większych prędkosciach to nie widzę zbytnio potrzeby wydawania tych 3-4k zł na swap skrzyni przy Twoich planach co do mocy.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano
U mnie przy 475 Nm nie było zadnych problemów w AWX ze sprzegłem. Na obecnym setupie z 520 Nm już się poddaje, choć może przez puszczajacy olej uszczelniacz wału korbowego z tyłu sprzęgło lubi się ślizgać. Jeśli nie przeszkadza Ci skrzynia 5 biegowa i wysokie obroty przy większych prędkosciach to nie widzę zbytnio potrzeby wydawania tych 3-4k zł na swap skrzyni przy Twoich planach co do mocy.
 
Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
Szczerze powiem tak że jeżdże nią juz 2 lata i zdążyłem przywyknąć trasy robie raczej większość z żoną i synem rzadziej sam a wtedy wolniejsza jazda, pójdę za Twoim pomysłem obiję tarczę kewlarem i wzmocnie docisk (jakieś propozycje gdzie to zrobić? Gdzie dorwać zregenerowana gt1756vk? Boje się takich pseudo małych przebiegów bo nikt tego nie wie jak poprzednik dbał)

Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Tarczę polecam wysłać tu: http://www.makland.com.pl/

Za 250 zł obiją ją w pełni prawdziwym kevlarem, a nie jak dotąd znane mi firmy - okładziną organiczną z niewielkim dodatkiem kevlaru.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Ok już zapisuje stronę, co do turbiny coś podpowiesz gdzie szukać ?

Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
400 Nm dla sprzegła 228 mm z tarczą obitą kevlarem i lekko "wzmocnionym" dociskiem to jeszcze wakacje. Taki setup przeniesie ok 500 Nm.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Powiedz mi jeszcze taką rzecz co rozumiesz przez lekkie wzmocnienie docisku? Bo jestem zielony generalnie w temacie.

Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Uderz do Turbo Spaw po sprezarke, Krzysiek mial tez zetaw sprzegla bez dwumasy na 500 nm za jakis tysiac i tarcza obita kevlarem juz.

 

Edytowane przez zadzik

Opublikowano

A i kapec na przod 225 minimum bo bedziesz jezdzil przoodem po calym pasie :)

Opublikowano

Heble jak najbardziej w planie przed tym wszystkim, ale to ogarnę sam w tej kwesti potrzebuję pomocy [emoji6] zastanawiam się tylko między 320/288 a 345 na przód ewentualnie zacisk 320 i większe jarzmo tylko chyba ciężko wyrwać. Kapeć na chwile obecną jest 225/40r18 na DTM-ce [emoji6].

 

Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Opublikowano
2 godziny temu, sgn1808 napisał:

Generalnie gdyby była możliwość to odpuscił bym sobie wymiane skrzyni...

 

Przypomniałem sobie o tym że znajomy w a4b5 115 wrzucił docisk ze sprzęgłem z vr6, troszeczkę mniej zabawy a moment przeniesie.

 

Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Nie da sie wsadzić sprzegła vr6 do wzdłuznego silnika:wink: na wątku o jednomasie są/były zdjecia dlaczego sie nie da

 

Moje padło jutro startuje na modyfikacje, kupione HF100...

Opublikowano

Być może coś pokręciłem ...

Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie zakupiłem GTB 1756VK przyspawaną do kolektora pod mojego AJM przerobione na podciśnienie w zestawie z flanszą dp, giętki przewód teflonowym w stalowym oplocie do zasilania olejem i takie pytanie czy spływ oleju pasuje oryginalny czy jeśli trzeba go przerabiać mogę go rozciąć i wstawić przewód gumowy olejo/ognioodporny  i skręcić opaskami SGB ? Jeśli tak orientuje się ktoś może jaką średnice węża zakupić

Opublikowano

Nie polecam żadnego węża, spadnie ci kiedyś i kicha. Przerabialem to. Ja z dwóch węży powrotnych zrobiłem jeden. Ktoś mi to spawal chyba migomatem. Zrób raz, a porządnie.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano

A przerabial ktoś opcję żeby go zakuc w zakładzie hydrauliki siłowej ?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 17.10.2017 o 22:20, zadzik napisał:

Takie pytanko ten Tomek jest od nas z forum?

Brał ktoś coś od niego?

Opublikowano

Zainstalowane GTB1756VK do passat b5 1.9 TDI AVF.

Rozwija się bardzo szybko. 

 

be16ads-960.jpg

IMG-3d24d0654b232f7aa626f625a96b106e-V.jpg

Edytowane przez Booxter

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 18.03.2018 o 12:17, Booxter napisał:

Zainstalowane GTB1756VK do passat b5 1.9 TDI AVF.

Rozwija się bardzo szybko. 

 

be16ads-960.jpg

IMG-3d24d0654b232f7aa626f625a96b106e-V.jpg

Jaka moc wyjdzie na ten suszarce ?
Planuje coś po zimie pod ~200hp a większe np GTB 2056 to juz moce pod 220+ z tego co czytam.
Jaka jest aktualnie "najświeższa" turbina dla 1.9 pod moce ok 200hp ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.