Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Kolejny BRD co nie jedzie, brak 25 koni w serii:(


bulayooo

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam a4 BRD z przebiegiem 168 tyś. auto z 2007r z Niemiec do końca serwisowane w ASO.

Pomiar na hamowni ok. 156 ps.( dwóch różnych) Co robić?

A oto lista kroków poczyniona:

- wyczyszczenie wtrysków + wymiana 2 słabych

- usunięcie DPF

- wymiana EGR

- zamieniane przepływki od innego dobrze działającego

- wszystkie parametry na Vagu ok (sprawdzane dynamicznie)

Jakie kolejne rzeczy mam sprawdzić, bo mechanicy w okolicy i nie tylko sami nie wiedzą o co kaman...

może turbina?

na wykresie przycina coś przy końcu pomiaru i mam przy przyspieszaniu dziwne drgania w zakresie 2200-2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie umiesz znaleźć na forum co zrobić to sprzedaj auto.

Oj kolego nie bądź taki srogi :thumbdown: nie każdy musi się znać na tyle aby wszystko wiedzieć o autach. Forum jest po to aby pomagać a i nie każdy może wiedzieć czego dalej szukać , co może być przyczyną takowych objawów :hi: [br]Dopisany: 11 Sierpień 2011, 09:50_________________________________________________Zrób logi z tą turbawką i zapodaj w odpowiednim dziale chłopaki podpowiedzą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam tego silnika kolego ale chyba jedną rzecz mogę Ci polecić. :vaglogi: i wrzuc a na pewno ktoś wtedy coś wywróży :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę kolego ciężka sprawa, u mnie tęż brakowało mocy w serii ale po czyszczeniu wtrysków od razu wyszło 177ps, później program i 192ps i tak do dziś(przebieg 136tys.), z tego mi wpada na myśl to może wymiana uszczelki pod pokrywą, pozdrawiam i czekaj na kolejne opd. bo na forum troch brd się przewinęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już kiedyś pisał o tym nieszczęsnym brd. Wymiana pokrywy zaworów chyba pomagała poszukaj dobrze na forum a znajdziesz - jest napewno. Jak nie to zadzwoń do p. Rogala on z jakims fomurowiczem chyba rzeźbili przy tych pokrywach zaworow, że tam powietrze ucieka czy coś a później kilku naszych forumowiczow też poszło w ich ślade i z tego co pisali efekty były niesłychane ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przy przyspieszaniu dziwne drgania w zakresie 2200-2500

ja bym stawiał na półosie. Silne są te drgania? Czujesz je po naciśnięciu gazu? Spróbuj podmienić od kogoś innego te półośki i pośmigać.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie Rogal jeżdził tym autem i sprawdzał logi, więc tu chyba wszystko jest cacy... Duzo czytałem na forum, długo tez sie zastanawialem czy pisac posta i mialem racje, dziwne forum skoro nic nie mozna napisac:(

:wtf:

o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam a4 BRD z przebiegiem 168 tyś. auto z 2007r z Niemiec do końca serwisowane w ASO.

Pomiar na hamowni ok. 156 ps.( dwóch różnych) Co robić?

A oto lista kroków poczyniona:

- wyczyszczenie wtrysków + wymiana 2 słabych

- usunięcie DPF

- wymiana EGR

- zamieniane przepływki od innego dobrze działającego

- wszystkie parametry na Vagu ok (sprawdzane dynamicznie)

Jakie kolejne rzeczy mam sprawdzić, bo mechanicy w okolicy i nie tylko sami nie wiedzą o co kaman...

może turbina?

na wykresie przycina coś przy końcu pomiaru i mam przy przyspieszaniu dziwne drgania w zakresie 2200-2500.

u mnie drgalo pomiedzy 2000-2300 RPM, najbardziej odczuwalne to bylo na 5 i 6 biegu. silnik mial 155 KM. wyczyscilem wtryski i pojawilo sie 177 KM oraz zniknelo drganie. Tu masz moje hamowanie oraz dwa posty nizej szersze info co sie dzialo z samochodem:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=186089.msg2555597#msg2555597

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...