Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Większe tarcze przód - jakie i gdzie szukać ?


Matysss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio wymieniłem sobie tylne hamulce tarcze i klocki , ale za jakiś miesiąc planuje przód też wymienić i moje pytanie czy jest możliwość zamontowania z przodu większych tarcz niż orginalne ?? jeśli tak to na jakie ?? i z czego ?? no iii czy są jakieś przy tym duże przeróbki ?? czekam na odp :) pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da. Załatw sobie komplet ze 130 tdi 228mm albo jak już szalejesz na maxa to tarczy na 312mm od A6 C6. Oczywiście też komplet czyli tarcze, siodła i zaciski oraz klocki nowe lub używka.

Te na 312mm to autko staje w miejscu ale trzeba jeżdzić na 16" bo mniejsze koło na przód nie wejdzie.

Musisz sobie jednak zadać jedno pytanie, czy tak szybko się rozpędzasz żeby tak szybko hamować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym chciał te 288 bo na zime mam 15-stki :P A czy przy tych 228 muszę też zmieniać wszystko czy wystarczy klocki i tarcze czy musze dokupywać inne zaciski itp ?[br]Dopisany: 12 Sierpień 2011, 22:56_________________________________________________sory 288* :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie jednak zadać jedno pytanie, czy tak szybko się rozpędzasz żeby tak szybko hamować??

chodzi o komfort jazdy i pewniejsze hamulce,bo seria ,nawet przy tej mocy i tej wadze auta-warta jest zamiany :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da. Załatw sobie komplet ze 130 tdi 228mm albo jak już szalejesz na maxa to tarczy na 312mm od A6 C6. Oczywiście też komplet czyli tarcze, siodła i zaciski oraz klocki nowe lub używka.

Te na 312mm to autko staje w miejscu ale trzeba jeżdzić na 16" bo mniejsze koło na przód nie wejdzie.

Musisz sobie jednak zadać jedno pytanie, czy tak szybko się rozpędzasz żeby tak szybko hamować??

nie C6 tylko C5 przed lift

do 15" felgi wchodzi tylko 288mm

312mm tarcza to minimum 16" felga

a jak chcesz cos wiecej to juz trzeba szukac zwrotnicy od S4

do tego zmiana przegubu, polosi i ch... Wie czego jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżdżę A4 B7 2,0 TDi i chciałbym wymienić przednie hamulce bo bardzo się grzeją i po 2-3 razach gdy potrzebuje sie mocniej zhamować to już jest masakra.

Zastanawiałem się nad zaciskami i kompletem hamulcy or RS4 ale to troche drogo wychodzi jest możliwosc wsadzenia wiekszych tarczy i klocków hamulcowych czy tylko kompletna przeróbka?;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montuj 320mm

jak coś to mam z nowymi tarczami i klockami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżdżę A4 B7 2,0 TDi i chciałbym wymienić przednie hamulce bo bardzo się grzeją i po 2-3 razach gdy potrzebuje sie mocniej zhamować to już jest masakra.

Zastanawiałem się nad zaciskami i kompletem hamulcy or RS4 ale to troche drogo wychodzi jest możliwosc wsadzenia wiekszych tarczy i klocków hamulcowych czy tylko kompletna przeróbka?;>

312 na przód i 255 na tył zarzucisz bez większych przeróbek, wystarczy wymienić jarzma zacisków i tarcze.

Różnica jest zaje...sta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaje....bista róznica to jest po zmianie na 320/288mm, pomijam tutaj już 345/300mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, staje, jak rzucisz kotwicę :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

312mm to juz lepsza opcja jak 288 ale i tak trzeba mocniejszy klocek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo EBC GreenStuff to jest to samo co Ferodo Premier :> :> :> :>

trzeba zapodac Red lub Yellow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

red miałem w fiacie coupe 16vTurbo... średnio byłem zadowolony i jeszcze wtedy mi zimermany popękały :confused4:

bo EBC GreenStuff to jest to samo co Ferodo Premier

:blink: nieźle w życiu bym nie pomyślał... szczerze mówiąc nie wiem co teraz pod tą tarczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...