Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czy klima chłodzi wystarczająco?


mario0760

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak ocenić czy klima chłodzi wystarczająco? Gdy włączę na LOW leci zimne powietrze i schładza w miarę całe auto ale bez szału. jak kolega włączył w swojej a6 to normalnie mróz i szron na szybach. Jak tylko ustawię temp. zaraz po LOW czyli chyba 18 stopni to juz leci ciepławe powietrze(a powinno chyba tez chłodne leciec). Co myślicie? Na dniach pojade sprawdzić czynnik w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy +28 na zewnątrz ustawiam u na climatroniku 20,5 i wystarczająco jest chłodno w samochodzie, czasami podnoszę do 21 bo zimno :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest podobnie jak u kolegi w pierwszym poście. Jak ustawię na LOW to czuć delikatnie zimne powietrze,ale na bank nie chłodzi tak jak powinno. A żeby było ciekawiej to przewód od klimy w komorze silnika jest oszroniony aż się palce przyklejają jak się go chwyci. Byłem dziś u jednego kolesia od klimy i powiedział mi że skoro przewód jest zmrożony a powietrze z kratek nie jest zbyt zimne to może coś z nawiewami,ale jak dla mnie to bzdura. Myślicie,że może to być spowodowane małą ilością gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest podobnie jak u kolegi w pierwszym poście. Jak ustawię na LOW to czuć delikatnie zimne powietrze,ale na bank nie chłodzi tak jak powinno. A żeby było ciekawiej to przewód od klimy w komorze silnika jest oszroniony aż się palce przyklejają jak się go chwyci. Byłem dziś u jednego kolesia od klimy i powiedział mi że skoro przewód jest zmrożony a powietrze z kratek nie jest zbyt zimne to może coś z nawiewami,ale jak dla mnie to bzdura. Myślicie,że może to być spowodowane małą ilością gazu?

moze byc za malo ale ja tez tak mialem i okazalo sie sie ze mam oekniety waz od sprezarki do skraplacza no i flitr kabinowy jak wymienilem duzo pomogl... :) :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniłem wczoraj właśnie, ale niestety nic się nie poprawiło ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze tylko jeszcze z własnego doświadczenia... u mnie słabo chłodziło na postoju, podczas jazdy było dobrze jak się okazało przy dobijaniu czynnika, nie działał wentylator od klimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy +28 na zewnątrz ustawiam u na climatroniku 20,5 i wystarczająco jest chłodno w samochodzie, czasami podnoszę do 21 bo zimno :evil:

albo malo czynnika lub moze tez byc filtr kabinowy do wymiany...

Nie rozumiem czemu mało czynnika? jakbym ustawił na LO to chyba nie wytrzyma się z zimna więc jak pisałem przy ustawieniu 20,5 stopni na climie jest już bardzo chłodno... To ile ustawiacie przy 28 stopniach na zewnątrz? 25 na climie i jest chłodno w środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem czemu mało czynnika? jakbym ustawił na LO to chyba nie wytrzyma się z zimna więc jak pisałem przy ustawieniu 20,5 stopni na climie jest już bardzo chłodno... To ile ustawiacie przy 28 stopniach na zewnątrz? 25 na climie i jest chłodno w środku

chodzilo mi o mario0760

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie w ciągu tygodnia pojade dobić klime i odrazu powiem zeby posprawdzali węże itd. jak tylko zrobie to napisze co i jak po wizycie w serwisie. Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do hellbean i innych kolegów . Czy w A4 wentylator od klimy na postoju powinien się kręcić ten na chłodnicy głównej od lewej tj od strony turbiny bo to ten chyba jest od klimy ale dodam jeszcze ,że mam automatyczną skrzynię. Poza tym nigdy nie widziałem aby się kręcił ten z lewej. W czasie jazdy na 18stop jest aż za zimno, więc klima daje dobrze, również zaraz po ruszeniu z miejsca daje dużo chłodu. Podpowiedzcie jak sprawdzić ten wetylator bez wyjmowania i gdzie ma kabelek od zasilania. Czy po odpięciu kabelka i daniu 12v powinien się kręcić.

Drugi problem po włączeniu klimy zaczyna coś popiskiwać od kompresora i czy ten kompresor za kółkiem napędzanym paskiem ma jakieś sprzęgiełko gumowane zrywne czy w modelach 1998r było na sztywno.

Proszę opodpowiedzi doświadczonych kolegów.

Pozdrawiam Leszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do hellbean i innych kolegów . Czy w A4 wentylator od klimy na postoju powinien się kręcić ten na chłodnicy głównej od lewej tj od strony turbiny bo to ten chyba jest od klimy ale dodam jeszcze ,że mam automatyczną skrzynię. Poza tym nigdy nie widziałem aby się kręcił ten z lewej. W czasie jazdy na 18stop jest aż za zimno, więc klima daje dobrze, również zaraz po ruszeniu z miejsca daje dużo chłodu. Podpowiedzcie jak sprawdzić ten wetylator bez wyjmowania i gdzie ma kabelek od zasilania. Czy po odpięciu kabelka i daniu 12v powinien się kręcić.

W momencie jak włączysz klimatyzację to automatycznie włącza się jej wentylator tj ten od strony pasażera (drugi jest z VISCO), jak się nie mylę to przyśpiesza w miarę konieczności.

Możesz go podpiąć bezpośrednio pod +12V i powinien działać, on jest razem z przewodem którego wtyczkę znajdziesz zdejmując obudowę przy zbiorniczku od płynu wspomagania kierownicy, tam jest parę różnych połączeń i miedzy innymi ten wentylator. Cóż samo jego wyjęcie nie jest zbyt łatwe bo mało miejsca ale da się to zrobić bez ingerencji w pas przedni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem:

dziś, upał 31st, ustawiam klime na 19 i.... nic. Mimo podkręcenia nawiewu. Ramki i kratki wylotowe lodowate, a w samochodzie upał nie do zniesienia. Sprężarka była wymieniana. Co z tym fantem?

aaaa i jeszcze..... po podkręceniu na maks nawiewu, jak mocno powinno wiać?? Bo u mnie to ledwo wyczuwalne, hałasuje tylko, ale wiać - nie wieje. Ratunku!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem:

dziś, upał 31st, ustawiam klime na 19 i.... nic. Mimo podkręcenia nawiewu. Ramki i kratki wylotowe lodowate, a w samochodzie upał nie do zniesienia. Sprężarka była wymieniana. Co z tym fantem?

aaaa i jeszcze..... po podkręceniu na maks nawiewu, jak mocno powinno wiać?? Bo u mnie to ledwo wyczuwalne, hałasuje tylko, ale wiać - nie wieje. Ratunku!!

filtr kabinowy moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, może i filtr, ale co, że niby zapchany?? A czy gdyby był zapchany to dmuchawa by nie wiała? Bo nawet nawiew kiepsko dmucha.

A teraz jak jechałem, to zauważyłem jeszcze, że jak włączam obieg zamknięty, to razem z nim zapala się ECON, jak naciskam to gaśnie, i zostaje tylko obieg zamknięty, co nie zmienia faktu że klima nie działa i coś syczy w kratkach nawiewu.

Przewód pod maską - ten gumowy, troszkę się ugina pod naciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...