Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem, lecz watpię żeby fabryka na to wpadła i tak poprostu dodawała do zboirnika zaślepki i uszczelki, skoro nie zamontowali sprysków, a pozatym śmię twierdzić że zbiornik 4,5 l nie będzie zadowalający dla poboru i na szyby i na reflektory. Im większy zamontujesz zbiorniczek ( a zalecam ori ), tym żadziej będziesz musiał otwierać maskę :)

No dobra, obiecałem dodać kolejny filmik jak to działa u mnie ale nakręcony za dnia.... to robie to teraz :naughty:

:decayed:

ja mam zbiornik 4,5L na 2 pompki i wydala u minie spoko, nie wiem ile ty lejesz na te szyby i lampki, ale ja lalem i lalem i nie moglem sie doczekac az sie skonczy by sprawdzic czy czujnik niskiego stanu plynu mnie o tym poinformuje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam 4,5L i jak chciałem spuścić płyn letni to również psikałem, psikałem i nie chciał się skończyć :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie ludziska czy podejmie sie ktoś montazu spryskow w okolicach Warszawy oczywiscie za kaske bo mam 2 lewe rece do takich rzeczy a niechce nic poniszczyc a juz mi sie zdarzylo montujac przeciwmgielne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie ludziska czy podejmie sie ktoś montazu spryskow w okolicach Warszawy oczywiscie za kaske bo mam 2 lewe rece do takich rzeczy a niechce nic poniszczyc a juz mi sie zdarzylo montujac przeciwmgielne :D

:) ja odpadam, :):embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze robił to w A4 B6 i wie jak podłączyć elektryke i który przekaźnik wymienić??? Bo z tego co oglądałem to w B6 nie ma przekaźnika 377.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze robił to w A4 B6 i wie jak podłączyć elektryke i który przekaźnik wymienić??? Bo z tego co oglądałem to w B6 nie ma przekaźnika 377.

Mi to robil gosc z aso,ale z tego co zauwazylem i zrobil dokladnie to samo,tyle w b6 jest inny przekaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze robił to w A4 B6 i wie jak podłączyć elektryke i który przekaźnik wymienić??? Bo z tego co oglądałem to w B6 nie ma przekaźnika 377.

Mi to robil gosc z aso,ale z tego co zauwazylem i zrobil dokladnie to samo,tyle w b6 jest inny przekaznik.

A dał byś rade ustalić który to przekaźnik?? Bo z tego co wyczytałem to ASO chce 250 za zrobienie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOge pstryknac fotke przekaznikow i porownasz u siebie,ktory jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomocna rzecz panowie ja bym proponowal wrzucic to do dzialu warsztat,zeby nie zaginelo gdzies zwlaszcza ten opis z przekaznikami czaji77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem w ETCE ten numer przekaźnika 377 jest zmieniony na 603, a numer części to 4B0 955 531 E (sprawdzałem to przy wpisanym modelu b5, ale myślę że w B6 może być to ten sam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa moje przekazniki...

Zastanawiam sie czy mam dobre wlozone.Moglby ktos z ori xenonami pstryknac fotke u siebie?

dsc09584.th.jpg

dsc09585.th.jpg[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 14:53_________________________________________________Na tym zdjeciu pokazane jest gdzie jest wpiety kabel od pompki.Ten zolty w czerwonym koleczku.Drugi przewod do masy.

dsc09586.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki opis dostałem kiedys od kolegi MK4

do pompki spryskiwaczy lamp

pin1-> podpiąć do masy (kolor kabla brązowy)

pin2-> podpiąć do centralnej elektroniki do pinu 2 (do gniazda 10 pianowego czarnego) (kolor kabla czerwono-biały)

a dokładnie w ori jest tak ze idzie od pinu 2 do (17-pin connector, zielony przy nogach kierowcy po lewej stronie jak odsuniesz ten czarny plastik) a od niego idzie do centralnej[br]Dopisany: 28 Listopad 2009, 15:03_________________________________________________pany a moze trzeba jeszcze dodac jeden przekaznik zeby napiecie było wieksze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRzeba.Ja mam juz zamontowane i to se zdj wyzej.Tylko nie wiem czy pompka za krotko nie pracuje i jest dobry przekaznik.Przydalaby sie fotka od ori rozwiazania jakie sa przekazniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem wszystko elektrykowi i zobaczymy co udam mu sie zrobic zderzak juz jest wsadzony konczy skrecac i bedzie bawił sie z kablami . Pytanie a nie trzeba nic zmieniac w kompie tak jak było z podłaczeniem xenonow???

Jak sie powinny oryginalnie włanczac spryski?? bo w wv jest tak ze za pierwszym razem startuja razem z szybami a nastepnie trzeba przytrzymac jakis czas i dopiero sie odpalaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj montowałem u siebie układ elektryczny tak ja powinien być fabrycznie.

trochę to trwało bo musiałem usunąć stary układ który montowałem wcześniej na krótko, a to styki z ASO nie pasowały i trzeba było przerabiać itd. itp.

wzorując sie na schemacie kolegi czaja77 :notworthy: przystąpiłem do dzieła

trochę byłem nadgorliwy i zastosowałem wszędzie kabel o przekroju 2.5mm :decayed:

przewody z pompki przeprowadziłem przez puszkę w której znajduje sie komputer jest tam sporo miejsca na kable które i tak zapodałem w koszulkach termokurczliwych

dodatkowy bezpiecznik zapodałem nad przekaźnikiem 603 w obudowie i wygląda jak ori tylko, że miałem akurat 10A a nie 15A

bardzo ważne aby przewód który idzie od styku 9(56) doprowadzić za bezpiecznik, ponieważ jak wywali bezpiecznik to odcina nam dopływ prądu w przeciwnym razie jakiejkolwiek zwarcie spowoduje, że przewód będzie sie smażył

układ działa tak jak koledzy pisali; na włączonych światłach przytrzymujemy spryskiwacze na szyby i po chwili na 2 sekundy włączają sie nam dysze sprysków na reflektory.

polecam jak najbardziej bo teraz mogę lać do pełna i sie nie martwić ze szybko mi płyn zniknie w przeciwieństwie do wcześniejszego układu który zmajstrowałem na kótko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no i następny zadowolony, a tak się bałeś i motałeś ze nie dasz rady a jednak się udało :good: .PS,kiedy wyślesz te piwko? :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no i następny zadowolony, a tak się bałeś i motałeś ze nie dasz rady a jednak się udało :good: .PS,kiedy wyślesz te piwko? :kox:

rabaciki murowane a piwko to jak sie spotkamy na spocie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...