Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Czy prawie nowe auto o kodzie silnika CCGA TDI może kopcić?


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy auto z przebiegiem niecałych 10tyś km może kopcić na czarno przy bardzo ostrym ruszaniu? :blink:

Dymu jest dość sporo, spokojnie widać go w lusterku, silnik to 6.0tdi oznaczenie CCGA bez żadnego programu, nie wiem czy kopcił od nowości bo był bardzo spokojnie jeżdżony wcześniej. Dodam że nie wiem czy ma jakieś błędy, nie mam urządzeń do diagnozy takiego auta. W serwisie nie widzą najmniejszego problemu... ale nie pierwszy raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego moj znajomy kupil nowke z salonu forda mondeo i jak rusza z miejsca to zostaje zanim czarna sciana :decayed: i to juz nie raz widzialem taki manewr wiec chyba odp na twoje pytania brzmi tak :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego moj znajomy kupil nowke z salonu forda mondeo i jak rusza z miejsca to zostaje zanim czarna sciana :decayed: i to juz nie raz widzialem taki manewr wiec chyba odp na twoje pytania brzmi tak :naughty:

:decayed: porównanie z fordem mondeo trochę mnie przeraża ale widziałem też nową renualt i tez kopciła...

Mimo to jednak poczekam na inne wypowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na DPF to ostatnio stała w serwisie, pojawiał się na komputerze komunikat o awarii :mysli:

Spanky chyba mnie na coś nakierowujesz :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF wyłapuje cząsteczki sadzy, a czarny dym to sadza, więc duże prawdopodobieństwo, że tu tkwi problem.

Jednak przy mocnym kopceniu DPF będzie się szybko zapychał, więc może jednak problem ze szczelnością dolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam są dwa doloty, za dużo roboty na przeglądanie tego, w poniedziałek odstawię do serwisu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorówka bardzo ciekawa, większość osprzętu jest x 2 :decayed: , z dostępem do czegokolwiek też duży problem, tak że bez diagnozy kompem to będzie szukanie igły w stogu siana :>

Swoją drogą chciał bym się przewieźć tym potworem :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z pewnoscią moc tego 6.0 chciała wyrzucić tego dpf ...co się będzie ograniczac :):D:D hehe mmmmmmmm 6.0 ... ja nie mogeeee podziwiam :good: :good: :good: ale przy mojej jeździe na paliwo bym nie narobil ...

aleee .. Panowie .. pozwolił bym sobie na 30 minut takiej przyjemności z takim tygryskiem :D:D heheh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q7 V12TDI

:slina:

sprawny DPF = zero kopcenia...

serwis

PS: nic mamie nie mów... jedź do Rogala... wywalcie DPF... zróbcie program i wmówcie mamie że diesel musi kopcić... a frajda będzie :decayed:

choć nie wiem czy Rogal to już robi :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, póki jest gwarancja to zero programów :cool1:

Za często coś jest nie tak żeby tracić gwarancję.... więc nie jest tak różowo

Ale odjazd z pod świateł bezcenny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeżdżone w sumie tylko w poznaniu i na trasie poznan-zielona góra pali ok 14-17 srednio :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo aut zadziwia z pod świateł... :wink4:

ja wiem czy zadziwia mnie by nie zdziwilo,przeciez to calkiem nowa gablota to nie wstawili by tam 1.4 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz że np w PO na światłach co 3 civic się ustawia o niektórych s4b6 nie wspomnę :decayed: pozdrawiam kierownika z pod selgrosu.... mina bezcenna :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...