Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czujnik otwartych drzwi i maski


daniel_wwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panow. Jak moge sprawdzic, czy mam w wyposazeniu czujniki otwartych drzwi i maski? Dodam, ze ten od bagaznika dziala (wyswietla na FIS'ie).

sprawdź czy masz doprowadzone przewody elektryczne do zamka przedniej maski, bo w zamku jest umiejscowiony czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tymi czujnikami... na kazdym pelnym FIS'ie powinno sie wyswietlac jak jakies dzrzwi sa otwarte, tak jak to jest z klapa bagaznika?

Według instrukcji chyba tak, choć u mnie jest tak, że na FISie pokazuje tylko otwartą klapę bagażnika (Avant). Informacji o otwartych drzwiach mi nie wyświetla. Nie wiem dlaczego tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maski może nie być :kox:.. Ale drzwi powninno wskazywać :decayed:.. No cóż u mnie tak jest :>...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest tak napisane:

ae50309acbc06320.jpg

Mowa jest więc o drzwiach i klapie bagażnika. Nie wiem dlaczego u mnie nie sygnalizuje otwarcia żadnych ze drzwi. Próbowałem każde z osobna i wszystkie razem - bez rezultatu, FIS nie informuje o otwartych drzwiach. W przypadku tylnej klapy od razu mam info. Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dołączę się do tematu, bo mam identyczny problem...

Na FISie widoczne jest otwarcie klapy ale brakuje informacji o otwartych drzwiach.

Udało Ci "Rajmondo" znaleźć rozwiązanie? Mam ten sam model - może w tym po prostu nie było takiej funkcjonalności?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja do rzucę 5 groszy,

u mnie na 1/2 Fisa pokazuję otwarcie drzwi oraz tylnej klapy, natomiast otwarcia maski już nie pokazuję, a mam doprowadzoną wiązkę kabli, i już nie wiem sam :gwizdanie:

ciekawe czy u kogoś pokazuje otwarcie maski?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego liftu (1998) nie było info na fisie o otwartych drzwiach.

Po 98 podobno niektóre A6 posiadają tą informację.

Po drugim lifcie info już jest. jeżeli nie pokazuje wam nic podczas otwarcia drzwi, to coś jest nie "teges". Nie jestem pewien, czy w modelach po drugim lifcie, info na fisie nie idzie z modułu komfortu. Na pewno, tak jest u mnie, można podłączyć każdy czujnik drzwiowy bezpośrednio do licznika. Są tam odpowiednie piny. Po podaniu masy(otwarciu drzwi) wyświetla info na fisie. Jeżeli w waszych autach (po 1999r) ta informacja idzie po CAN'ie to może być uszkodzony moduł komfortu. To by wyjaśniało brak info na fisie po otwarciu drzwi.

Odnośnie maski, to taka informacja pojawia sie ale w modelu B6 :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od licznika też mam polifta i pełny FIS ale mam info tylko o otwartym bagażniku i to jest normalne. rezać to licznik trzeba zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączam się do tematu też mam polifta 99rok pełny fis i niestety pokazuje tylko otwarty bagażnik u mnie coś też jest teges bo jak włączam alarm z centralnym to nie daje znaku kontrolka w drzwiach kierowcy działa tylko ta od pasarzera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest inna sprawa, a to czy pokazuje otwarte dzrzwi czy nie, zależy od licznika bo ostatnio nawet ktoś mnie uświadomił w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...