Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP wydechu seryjnego 2.0 TDI na podwojny z 3.0TDI oraz wymiana dyfuzora


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

witam bo walsnie zabieram sie za montaż tlumika z z 2.7 tdi do silnika 2.0 i mam pytanie jaka bedzie mi potrzebna ta redukcja z 55/65 ? czy 58/68 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj zmieniłem tłumik na 3.0TDI. Pan od tłumików wszystko ogarnął w dosłownie 20minut. Dołożył jakąś rurkę na starą końcówkę poszła obejma Fi60mm a z nowej strony spaw. Koszt 60zł efekt :naughty: Tłumik kupiłem z 2013r jak nóweczka za 300zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zderzak od rs4 a s-line czymś się różni poza dyfuzorem pytam bo chcę kupić od rs4 ale założyć dyfuzor s-line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS4 jest pod szersze błotniki i bez przeróbki się raczej nie obejdzie no chyba, że się mylę to niech mnie ktoś poprawi, forumowicz race444 ma taki założony o ile dobrze pamiętam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wrzuceniem wydechu z S4 8K do mojego 2.0 TFSI i mam kupca na mój. Możecie mi powiedzieć czy wydech z tfsi podejdzie do tdi i będzie poprawnie działał. Wkładał ktoś z benzyny do diesla wydech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie podejdzie ale ja bym szukał jednak z diesla w benzynie jest chyba jeszcze po środku tłumik nie wiem jak się to zachowa w przepływie spalin sam szukam do diesla :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wrażenia akustyczne po takim swapie? nie pracuje głośniej wydech...chodzi mi o dzwiek miasto /autorstrada np 160-180 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiałem nad tym czy będzie głośniej,może będzie ładniej brzmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi i głośność to minimalnie słychać inaczej w środku jak się zagrzeje mówimy tu o dieslu, ale ja przynajmniej nie zauważyłem żeby to było jakoś znaczące czy męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a autostrada? jak sie mknie 160-200 przez pare godzin...nie buczy za glosno? moze mimo wszystko warto zostawic srodkowy tłumik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zrobiłem 500km trasę średnia prędkość 160km/h i nic mi nie buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze wrażenie po wymianie wydechu było takie, że fajniej turbawkę słychać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze wrażenie po wymianie wydechu było takie, że fajniej turbawkę słychać :decayed:

No wlasnie :wink: bo ja jestem dziś po wymianie i przy 2-3k obrotów i palnik coś świszczy/gwizdze - tak jakby turbawka, też tak macie? Przy wczesniejszym wydechu 2.0 tak nie miałem. W środku mi to nie przeszkadza ale jak otworzyłem szybę to słychać jak w starych dieslach z turbo. Może coś poszło nie tak z montażem? trochę te rury mocno wystają z d*py czyt. tylnego dyfuzora i chyba muszę je uwalic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...