Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[2.5 V6 TDI] Gdzie tankujecie?


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

np. shell shellowi nie jest równy zależy od dostawcy.zatankowałem kiedyś na wylocie z poznania a później w pile i na pewno było dużo lepiej,chodził jakoś bardziej miękko, fajnie się wkręcał na obr. a spalanie nie wiem bo nie patrze na to.

warnwarn.giftemat tyczy sie silnika 2,5 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Koledzy tankujcie na nowych stacjach, nie koniecznie zawsze paliwa z uszlachetniaczami. Wystarczy zwykły ekodiesel i trochę mixolu, a VP44 i wtryski na pewno się nie obrażą:)

Tankuje różne paliwo i w przeciwieństwie do większości nie odczuwam różnicy w mocy, przyśpieszeniu ...

czego bym nie wlał to 700km na zbiorniku :cool1: (+-20) ale to pewnie przez styl jazdy i długość pokonywanych odcinków na zimnym silniku.

Gnojok jeździ na każdej ropie tak samo, a przynajmniej mój.

3msie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

verva na orlenie, lub na samoobsługowej stacji St1 ;)

ogolnie to samochód jezdzi dobrze i nie ma zdanych spadkow mocy, czy podwyzszonego spalania, paliwko sie spisuje tam ;]

nagorsza ropa w moim przypadku okazala sie na petrochemii, nie dosc ze samochod kopcił, to palił wiecej ale za to pod noga zrobił sie słabszy, było czuc ze nie chce za bardzo jechac na tym paliwku, bo potem po zatankowaniu vervy szło poczuc roznice, juz tam nie tankuje bo szkoda mi traktora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku tankowałem w Shelu, nie wiem czy to zbieg okoliczności ale pompa zaraz zdechła. Od czasu regeneracji tankuję tylko Ekodiesla z Bliskiej. To taki Orlen tylko bez punktów, kart, nagród itp... Na razie nie narzekam. W lecie, podczas pomiaru spalania na dystansie 1900km, większość w trasie + kilka godzin stania w korkach (między innymi w Radomiu 2 godziny), oczywiście większość dystansu z włączoną AC, wyszło mi 6,7/100. Pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam Panowie jak powiem tak troche testowalem paliwa i jesli chodzi o standard ON to wiadomo jest u nas jak jest :((

Po przejsciu na BP Ultimate (mniejsze spalanie lepszy rozruch zima i troche cichsza praca silnika) i na tej stacji tankuje potwora kilka ladnych lat aczkolwiek zdazylo sie tez zatankowac pascia. Objawilo sie to tym iz w trasie zapalily mi sie swieczki i mrugaly... po dolaniu na innej stacji tez ULTIMATE wszystko wrocilo do normy. Tankowalem tez na Shelu i zadnej rewelacji i roznicy nie zauwazylem poza tym ze tez mialem wpadke bo to samo mrugajace swieczki :(( Sprawdzałem tez ORLEN i silnik mial bardziej cięższy glos spalanie troszku wieksze jak na BP ale ok. Natomiast teraz od niedawna jak wszedł na STATOIL DIESEL GOLD to murze powiedzieć ze super więcej kilosów na baku robie niz na ULTIMATE na ktorym prawie non stop jezdzilem.

Na zakonczenie powiem tak TANKUJCIE NA MARKOWYCH STACJACH I TE LEPSZE PALIWO MA TO SENS!!! mamy mniej w baku ale wiecej sie przejezdzi KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tankuje zazwyczaj na orlenie paliwo verva, czasem zdaza mi sie na shelu ale zawsze leje "lepsza rope" mój silniczek ma przejechane 350tys km i nie dawno dopiero była robiona pompa wtryskowa, a jeżeli chodzi o paliwa to verva czy v-power itp, to jest poprostu mniej lub wogóle nie chrzczona ropa, tirem tez tankuje takie paliwo. moze to paliwo jest droższe ale opłaca sie wtryski sie nie zapychaja i pompka ma dłusza zywtnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro V6 to i ja się wtrącę. Ja swojego tankuje na Orlenie bądź Luku. Na Luku większego wyboru nie ma, czyli standardowy diesel, na Orlenie również. Raz zdarzyło wlać mi się do pełna Vervy, zaraz po wyjeżdżeniu zbiornika zalałem do pełna zwykłego diesla. Po przejechaniu zbiornika zrobiłem porównanie: spalanie do zrobionych kilometrów i odczucia co do mocy. W jednym i drugim przypadku spalanie wyszło 8,1 litra (prędkości do 160/6bieg), większości w trasie, zatem o niższym spalaniu filozofie mnie śmieszą (bez urazy dla ludzi głoszących je). Jeśli chodzi o odczucia mocy... :) żadnego spadku mocy po skończonym zbiorniku vervy nie odczułem, więc i tą opowieść odkładam na półkę z bajkami ;) moją wyczerpującą wypowiedź zakończę cytatem z pewnej reklamy... "Skoro nie widać różnicy - to po co przepłacać??" ;)

Z góry mówię, że są to moje spostrzeżenia i odczucia, nikogo absolutnie nie miałem zamiaru urazić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega kaju182 napisał, nie ma praktycznie różnicy. Przywożą mi na plac po 10tys L najzwyklejszego ON (jestem rolnikiem :) ) kilka razy do roku i tankuję w 99% u siebie. Kilka razy tankowałem wynalazki na Shell, Orlen, BP i innych Statoilach - nie ma różnicy. Dodam tylko, że ten ON który mi przywożą biorą z tego samego miejsca gdzie swoje cysterny napełnia Orlen i inni "markowi" sprzedawcy paliwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"markowi"

Za nic innego jak logo na budynku i markę się nie płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...