Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To już chłopaki z Troopu muszą pomóc nie wiem czy jest taki sam układ co w B6:wink:

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Panowie.

Panowie dziś po uruchomieniu silnika, włączeniu zapłonu okazało się, iż jest zmieniona godzina oraz data,

powinna być godzina rano 7.16 a była 13.16 a data jest 27.08.2013r

Zdjęcie zrobione przed chwilą.

Co mogło się stać nie mogę zmienić godziny, jest ustawiana radiowo.

Nie ma błędów.

http://s23.postimg.org/sqpfgqd4n/zegar.jpg

w ustawieniach radia musisz odznaczyc opcja automatycznego pobierania godziny z informacji radiowej i dopiero wtedy ustawic sam:wink:

Opublikowano

Gdzie w ustawieniach radia:D:wink:?

Opublikowano
Gdzie w ustawieniach radia:D:wink:?
RADIO, wtedy wcisnij SETUP i bedziesz mial.
Opublikowano

Ustawiłem godzinę i datę ręcznie, ale jak sprawdzić co jest nie tak, że radiowo nie ustawia?

Opublikowano

tylko i wylacznie kompem - trzeba sie podpiac.

Moze to tylko jednorazowa akcjia, i teraz sie bedzie sam ustawiac.

Opublikowano

Podpinałem dziś VCDS i nie było błędów z tym związanych.

Może jakis opis gdzie jest bezpiecznik od tego lub dokładnie jak należy to zdiagnozować?

Opublikowano
Podpinałem dziś VCDS i nie było błędów z tym związanych.

Może jakis opis gdzie jest bezpiecznik od tego lub dokładnie jak należy to zdiagnozować?

Łukasz, zginęła Ci antenka na fisie ?? Może jest problem z łącznością z nadajnikiem, podobno jest gdzieś w niemcowni, może jakieś dziwne wiatry skrzywiły fale:naughty:

Opublikowano

Krawcy :decayed: a ja mam taki problem, dziś usuwałem CP w ASO z komfortu, sterownika MMI i gatewaya.Oczywiście nie odbyło się bez problemów :facepalm: A mianowicie, nie działają tylne kierunkowskazy, światła stopu i postojowe. Pokazuje się błąd na wyświetlaczu i błąd w module komfortu o takich samych treściach.

A w GATEWAYu pokazuje:

Address 19: CAN Gateway (J533) Labels: 8T0-907-468.clb

Part No SW: 8T0 907 468 AA HW: 8T0 907 468 L

Component: GW-BEM 5CAN-M H10 X097

Revision: FB700051 Serial number: 5100F08A17804A

Coding: 000003

Shop #: WSC 02391 823 56573

VCID: 800FE66A138F2318A0B

Subsystem 1 - Part No SW: 8K0 915 181 HW: 8K0 915 181

Component: J367-BDM H06 0150

1 Fault Found:

01044 - Control Module Incorrectly Coded

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 1

Reset counter: 109

Mileage: 140513 km

Time Indication: 0

Date: 2013.08.07

Time: 14:51:32

Freeze Frame:

Bin. Bits: 01111

Voltage: 13.70 V

Count: 6

Opublikowano
Krawcy :decayed: a ja mam taki problem, dziś usuwałem CP w ASO z komfortu, sterownika MMI i gatewaya.Oczywiście nie odbyło się bez problemów :facepalm: A mianowicie, nie działają tylne kierunkowskazy, światła stopu i postojowe. Pokazuje się błąd na wyświetlaczu i błąd w module komfortu o takich samych treściach.

A w GATEWAYu pokazuje:

Address 19: CAN Gateway (J533) Labels: 8T0-907-468.clb

Part No SW: 8T0 907 468 AA HW: 8T0 907 468 L

Component: GW-BEM 5CAN-M H10 X097

Revision: FB700051 Serial number: 5100F08A17804A

Coding: 000003

Shop #: WSC 02391 823 56573

VCID: 800FE66A138F2318A0B

Subsystem 1 - Part No SW: 8K0 915 181 HW: 8K0 915 181

Component: J367-BDM H06 0150

1 Fault Found:

01044 - Control Module Incorrectly Coded

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 1

Reset counter: 109

Mileage: 140513 km

Time Indication: 0

Date: 2013.08.07

Time: 14:51:32

Freeze Frame:

Bin. Bits: 01111

Voltage: 13.70 V

Count: 6

Złe kodowanie, chyba:naughty: masz ledy z tyłu ? jeśli tak to trzeba pewnie zrobić adaptację w kanałach komfortu, a w gatewayu sprawdź czy masz wszystko zakodowane to co masz w wyposażeniu:wink:

Opublikowano
Krawcy :decayed: a ja mam taki problem, dziś usuwałem CP w ASO z komfortu, sterownika MMI i gatewaya.Oczywiście nie odbyło się bez problemów :facepalm: A mianowicie, nie działają tylne kierunkowskazy, światła stopu i postojowe. Pokazuje się błąd na wyświetlaczu i błąd w module komfortu o takich samych treściach.

A w GATEWAYu pokazuje:

Address 19: CAN Gateway (J533) Labels: 8T0-907-468.clb

Part No SW: 8T0 907 468 AA HW: 8T0 907 468 L

Component: GW-BEM 5CAN-M H10 X097

Revision: FB700051 Serial number: 5100F08A17804A

Coding: 000003

Shop #: WSC 02391 823 56573

VCID: 800FE66A138F2318A0B

Subsystem 1 - Part No SW: 8K0 915 181 HW: 8K0 915 181

Component: J367-BDM H06 0150

1 Fault Found:

01044 - Control Module Incorrectly Coded

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 1

Reset counter: 109

Mileage: 140513 km

Time Indication: 0

Date: 2013.08.07

Time: 14:51:32

Freeze Frame:

Bin. Bits: 01111

Voltage: 13.70 V

Count: 6

Złe kodowanie, chyba:naughty: masz ledy z tyłu ? jeśli tak to trzeba pewnie zrobić adaptację w kanałach komfortu, a w gatewayu sprawdź czy masz wszystko zakodowane to co masz w wyposażeniu:wink:

Tak jak Bogdan pisze, prawdopodobnie komfort z innej wersji. Też miałem podobnie, tylko całkiem inaczej. :wink:

Opublikowano

Pany, wie ktoś jak wyjmuje się światło stopu z klapy ?? muszę wyjąć a nie chciałbym czegoś połamać :wink:

Opublikowano

Staszek, czy mapowales wcześniej sterowniki? Jak tak to masz adaptacje w plikach. Jak nie to trzeba wszystkie od początku dobrze ustawić.

iPad Tapatalk HD

Opublikowano

Więc tak, przed zmianą spisałem sobie Long Coding i potem je wpisałem, nie zmieniałem lamp i niestety, ale nie mapowałem sterowników :( aczkolwiek wskazówka z LEDami może być tym co jest... Ale najlepsze jest to, że przez parę sekund po odpaleniu auta wszystko działa, a potem zaczyna "gasnąć" czyli fizycznie wszystko jest OK, ale potem coś wyłącza te światła. Zobaczę, może wgranie softu fabrycznego coś pomoże... W czwartek kolejna wizyta w ASO.

Opublikowano
Więc tak, przed zmianą spisałem sobie Long Coding i potem je wpisałem, nie zmieniałem lamp i niestety, ale nie mapowałem sterowników :( aczkolwiek wskazówka z LEDami może być tym co jest... Ale najlepsze jest to, że przez parę sekund po odpaleniu auta wszystko działa, a potem zaczyna "gasnąć" czyli fizycznie wszystko jest OK, ale potem coś wyłącza te światła. Zobaczę, może wgranie softu fabrycznego coś pomoże... W czwartek kolejna wizyta w ASO.

Jeśli przez moment działa a potem gaśnie, to 100% komfort do przekodowania. Dziwne, że ASO zdejmując CP tego nie zrobiło.

Opublikowano

Aso tego w Polsce nie robi. Ściąga tylko CP. Long coding zawsze masz w poprzednich logach.

Ja zawsze przed zmiana sterownika/ komponentu robię mapowanie sterownika, kiedyś spisywalem adaptacje ręcznie (oczywiście po wpisaniu security code, jak był)

Jak używanes vcds to pogrzeb w kompie może Ci gdzieś zapisał wartości. Ja nigdy nie szukałem ale gdzieś na innym forum wyczytałem, że gdzieś wartości sie zapisują.

Uważaj na komfort jak będziesz grzebał w adaptacjach, bo on odpowiada za bezpieczeństwo auta. ;)

iPad Tapatalk HD

Opublikowano

Logi zmian robione przez VCDSa są zapisane w pliku \Debug\AdpLog.TXT w katalogu gdzie jest VCDS.

Opublikowano
Pany, wie ktoś jak wyjmuje się światło stopu z klapy ?? muszę wyjąć a nie chciałbym czegoś połamać :wink:

W A3 z klapy się przesuwa w bok lekko i wyciąga o ile pamiętam, a w A4 to nie wiem, ale pewnie podobny patent.

Opublikowano
Pany, wie ktoś jak wyjmuje się światło stopu z klapy ?? muszę wyjąć a nie chciałbym czegoś połamać :wink:

W A3 z klapy się przesuwa w bok lekko i wyciąga o ile pamiętam, a w A4 to nie wiem, ale pewnie podobny patent.

Dzięki Janusz:hi:, spróbuję :wink:

Opublikowano

Identyko(:decayed:) w B7 Avant.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.