Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Bogdan, Ty masz u siebie TV ? Tuner TV pewnie też ma CP ... Jaki będzie objaw po zamontowaniu podłączeniu zanim się zdejmie CP, będzie odtwarzał programy, czy zero komunikacji ? Znajomy zakładał dziś i się zastanawiałem co będzie zanim zdejmie CP.

A ma ktoś moze nr wzmacniacza anteny który chodzi pod TV, ten w klapie u góry ?

Mam, ale nie ori:wink:

---------- Post dopisany at 08:36 ---------- Poprzedni post napisany at 00:36 ----------

Panowie, znacie może dobrego fachowca od klimatyzacji z okolic 3-Miasta, od ponad roku nie mogę dojść do ładu z klimą, ostatnio całkiem przestała działać i wszelkie pomysły mi i fachowcom już się skończyły :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, czy z nowych części też trzeba zdejmować ochronę?

Niestety Marcin, trzeba :kwasny:

Przyłączam się do pytania, po wyłączeniu samochodu spod maski słychać jeszcze obracający się wentylator. Jakie on ma zadanie schładza tylko silnik czy także turbine.

Panowie potrzebuję pomocy:)

Od kilku dni zauważyłem, że jak gaszę auto to coś "buczy", po kilku testach wychodzi, że to coś związane z klimą. Najlepiej słychać zaraz po zgaszeniu silnika - takie coś jakby jakiś wentylator wpadał w wibracje i jak zwalnia obroty to zwalnia buczenie. Jak np. na luzie wyłączę klimę to efekt jest taki sam czyli powoli wibracje przechodzą i jest cisza.

Spotkał się ktoś może z czymś takim?:)

Z góry dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wentylator musi chodzić bo klima to dodatkowe obciążenie i jeszcze na postoju, ponadto coś musi parownik owiewać jak stoisz w miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wentylator musi chodzić bo klima to dodatkowe obciążenie i jeszcze na postoju, ponadto coś musi parownik owiewać jak stoisz w miejscu :)

Ale jak silnik jest wyłączony to co wtedy chlodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochładza chłodnicę i parownik. Weź pod uwagę że nasze silniki sa mniej sprawne i wydzielają więcej ciepła ;). Poza tym turbawa jest chłodzona cieczą, więc i pompa elektryczna jest załączana żeby schłodzić turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochładza chłodnicę i parownik. Weź pod uwagę że nasze silniki sa mniej sprawne i wydzielają więcej ciepła ;). Poza tym turbawa jest chłodzona cieczą, więc i pompa elektryczna jest załączana żeby schłodzić turbo.

Dzięki za odpowiedź, czyli tak bardzo nie trzeba się martwić o turbo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator pracuje też po zgaszeniu auta, kiedy wypalany był DPF i zostało to przerwane przez wyłączenie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator pracuje też po zgaszeniu auta, kiedy wypalany był DPF i zostało to przerwane przez wyłączenie silnika.

dokladnie, ale to w TDI - nie chlodzi zadnych parownikow, czy turbawek :wink:

Tył jest ten sam. Z przodu trzeba wymienić albo same jarzma, albo całe zaciski aby włożyć 320mm

zaciski sa inne.

jak juz wymieniac na 3.0TDI - zaciski z 3.0, zmienic jarzma pod tarcze 345mm i bedzie S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył jest ten sam z przodu wystarczy wymienić jarzma pod 320mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabriel jak nie chłodzi parownika , to co klimy nie masz ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył jest ten sam z przodu wystarczy wymienić jarzma pod 320mm

Gibonsik - z tego co piszesz wychodziloby, ze S4 ma z przodu taki sam zacisk jak 2.0 TDI - a przeciez tak nie jest

tyl, owszem jest taki sam w 2.0 i 3.0 TDI

zacisk - 8K0615123C - 165x153x85 - ATE

klocek - 8K0698151F - 155x110x80

tarcza 314x25mm

zacisk -8K0615123B - 190x170x100 - TRW

klocek -8K0698151H - 170x100x110

tarcza 320x30mm

byc moze wystarczy zmienic jarzma od 3.0 TDI i bedzie pasowac wieksza tarcza(nie wiem, nie robilem tego) ale skutecznosc hamowania napewno nie bedzie ta sama.

poza tym, grubosc tarcz jest inna

Gabriel jak nie chłodzi parownika , to co klimy nie masz ;)?

moze dlatego, ze zawsze wylaczam przed zgaszeniem silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, Ty masz u siebie TV ? Tuner TV pewnie też ma CP ... Jaki będzie objaw po zamontowaniu podłączeniu zanim się zdejmie CP, będzie odtwarzał programy, czy zero komunikacji ? Znajomy zakładał dziś i się zastanawiałem co będzie zanim zdejmie CP.

A ma ktoś moze nr wzmacniacza anteny który chodzi pod TV, ten w klapie u góry ?

Mam, ale nie ori:wink:

---------- Post dopisany at 08:36 ---------- Poprzedni post napisany at 00:36 ----------

Panowie, znacie może dobrego fachowca od klimatyzacji z okolic 3-Miasta, od ponad roku nie mogę dojść do ładu z klimą, ostatnio całkiem przestała działać i wszelkie pomysły mi i fachowcom już się skończyły :thumbdown:

Klimatyzacja w B8 to jakaś porażka :facepalm: U mnie też włącza się i wyłącza kiedy chce:kwasny: Brak błędów jak już działa to chłodzi bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, uważajcie na czyszczenie klimy w B8 wszelkimi piankami psikanymi na wentylator nawiewu bo syf który pianka rozpuszcza spływa prosto na silnik nawiewu i później blokuje szczotki. Tak se uwaliłem silnik nawiewu, ale wymiana szczotek i przeczyszczenie dało radę. Więcej nie użyję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, Ty masz u siebie TV ? Tuner TV pewnie też ma CP ... Jaki będzie objaw po zamontowaniu podłączeniu zanim się zdejmie CP, będzie odtwarzał programy, czy zero komunikacji ? Znajomy zakładał dziś i się zastanawiałem co będzie zanim zdejmie CP.

A ma ktoś moze nr wzmacniacza anteny który chodzi pod TV, ten w klapie u góry ?

Mam, ale nie ori:wink:

---------- Post dopisany at 08:36 ---------- Poprzedni post napisany at 00:36 ----------

Panowie, znacie może dobrego fachowca od klimatyzacji z okolic 3-Miasta, od ponad roku nie mogę dojść do ładu z klimą, ostatnio całkiem przestała działać i wszelkie pomysły mi i fachowcom już się skończyły :thumbdown:

Klimatyzacja w B8 to jakaś porażka :facepalm: U mnie też włącza się i wyłącza kiedy chce:kwasny: Brak błędów jak już działa to chłodzi bardzo dobrze.

No tak, jak się włączała i wyłaczała to jeszcze było do przeżycia, ale teraz zupełnie kicha, cały układ sprawny, czujnik ciśnienia wymieniony chyba z 10 razy, instalacja z czujnika do MCE 09 nowa, MCE 09 podstawiane chyba ze 4. Z czujnika do MCE 09 sygnał prawidłowy z MCE do elektrozaworu podobno już kicha i niestety nie załącza już sprężarki. w ciągu ostatniego tygodnia załaczyła mi się 2 razy na ok 2 minuty:facepalm: kur...a masakra:wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan, Ty masz u siebie TV ? Tuner TV pewnie też ma CP ... Jaki będzie objaw po zamontowaniu podłączeniu zanim się zdejmie CP, będzie odtwarzał programy, czy zero komunikacji ? Znajomy zakładał dziś i się zastanawiałem co będzie zanim zdejmie CP.

A ma ktoś moze nr wzmacniacza anteny który chodzi pod TV, ten w klapie u góry ?

Mam, ale nie ori:wink:

---------- Post dopisany at 08:36 ---------- Poprzedni post napisany at 00:36 ----------

Panowie, znacie może dobrego fachowca od klimatyzacji z okolic 3-Miasta, od ponad roku nie mogę dojść do ładu z klimą, ostatnio całkiem przestała działać i wszelkie pomysły mi i fachowcom już się skończyły :thumbdown:

Klimatyzacja w B8 to jakaś porażka :facepalm: U mnie też włącza się i wyłącza kiedy chce:kwasny: Brak błędów jak już działa to chłodzi bardzo dobrze.

No tak, jak się włączała i wyłaczała to jeszcze było do przeżycia, ale teraz zupełnie kicha, cały układ sprawny, czujnik ciśnienia wymieniony chyba z 10 razy, instalacja z czujnika do MCE 09 nowa, MCE 09 podstawiane chyba ze 4. Z czujnika do MCE 09 sygnał prawidłowy z MCE do elektrozaworu podobno już kicha i niestety nie załącza już sprężarki. w ciągu ostatniego tygodnia załaczyła mi się 2 razy na ok 2 minuty:facepalm: kur...a masakra:wallbash:

Jest jeszcze jeden trop u mnie. Pewien mechec (co jeden to mądrzejszy) powiedział mi ze często zapychają się chłodnice (zmniejszają średnice przepływu- czemu nie wiem) i w przypadku kiedy się wyłączy klima spróbować zlać chłodnicę woda i powinna klima ruszyć. Udało mi się raz sprawdzić i faktycznie zadziałało. Czy to przypadek?:whistling: będę testował dalej :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie w warsztacie i wymianie turbo takie krzaki mam w 01:facepalm: Ma ktoś pomysł co zostało spierniczone?:whistling:

Address 01: Engine Labels: None

Control Module Part Number: 06I 906 027 KN HW: 06I 906 01< DL

Component and/or Version: R1%2,0L @AC H27 90<3

Software Coding: 121C4512232403080505

Work Shop Code: WSC 07104 355 82630

ASAM Dataset: ESZECM20QAI03L953022NN A57011 (AU48)

VCID: 800FE68B1BF6581E143-80D5

Fault Codes have been Erased

No ASAM data for: "ESZECM20QAI03L953022NN" (AU48)

No fault code found.

Readiness: 1010 0101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...