Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

To kolego musisz mieć na prawdę cieżką nogę :) skoro dieslem 2.0TDI wychodziło Ci 730km po zatankowaniu. Co do TFSI mógłbym nie uwierzyć gdybym sam tego nie doświadczył przy takiej jeździe jak jeżdze moim 2.0TDI spalanie miałem 9l i tak jak mówie auta nie oszczędzałem co prawda moje miasto to nie Warszawa czy nie wiem Wrocław :) ale Katowice Kraków i tam też korki są. Autostrada A4 Q5tką cały czas 200km/h na blacie na tempomacie przez 50km włączyłem opcję która pokazuje spalanie w danej chwili to pamiętam że wahało się od 10,2 do 10,7 więc uważam że to nie dużo przy takiej jeżdzie. Być może to też zależy ile silnik ma przejechane od benzyny od opon nie wiem dużo jest czynników pewnie :) ale największy czynnik to użytkownik. Ja np w dieslu jestem nauczony tak że nie kręcę wyżej jak 4tyś obr nie wiem takie mam jakieś przyzwyczajenie. A5 w automacie zapierdalałem równo :) i też spalanie wahało się w granicach 9L potem na średnim spalaniu według kompa było bodajże 9,4L a pamiętam że jak zatankowałem do pełna przy rezerwie to zasięg byl coś 730km gdzie u mnie w dieslu jak już pisałem to max miałem 950km bodajże albo 980km nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Mi w 1,9 czasami niecale 700 pokazuje po zatankowaniu pod korek :lol:

Nastukane z samsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolego musisz mieć na prawdę cieżką nogę :) skoro dieslem 2.0TDI wychodziło Ci 730km po zatankowaniu. Co do TFSI mógłbym nie uwierzyć gdybym sam tego nie doświadczył przy takiej jeździe jak jeżdze moim 2.0TDI spalanie miałem 9l i tak jak mówie auta nie oszczędzałem co prawda moje miasto to nie Warszawa czy nie wiem Wrocław :) ale Katowice Kraków i tam też korki są. Autostrada A4 Q5tką cały czas 200km/h na blacie na tempomacie przez 50km włączyłem opcję która pokazuje spalanie w danej chwili to pamiętam że wahało się od 10,2 do 10,7 więc uważam że to nie dużo przy takiej jeżdzie. Być może to też zależy ile silnik ma przejechane od benzyny od opon nie wiem dużo jest czynników pewnie :) ale największy czynnik to użytkownik. Ja np w dieslu jestem nauczony tak że nie kręcę wyżej jak 4tyś obr nie wiem takie mam jakieś przyzwyczajenie. A5 w automacie zapierdalałem równo :) i też spalanie wahało się w granicach 9L potem na średnim spalaniu według kompa było bodajże 9,4L a pamiętam że jak zatankowałem do pełna przy rezerwie to zasięg byl coś 730km gdzie u mnie w dieslu jak już pisałem to max miałem 950km bodajże albo 980km nie pamiętam dokładnie.

wielkosc kola odgrywa spora role. w b7 mialem w lecie 18 245, w zimie jezdzilem na 17 205. roznica w spalaniu na tej samej trasie - 0,7l/100km. w B8 mam 18 255 wiec opory jeszcze wieksze. pewnie gdybym tam jakiegos ziemniaka 16 calowego zalozyl to by bylo mniej.

a co do zasiegu u Ciebie - jedna rzecz ze masz oske, ktora z zalozenia pali mniej a druga to pojemnosc zbiornika w osce jest wieksza.

i spalanie w danej chwili - nawet na to nie patrze, delikatna gorka i wartosci, ktore tam pokaze skacza - wiec nie wiem jak mozna sie tym sugerowac. natomiast jesli chodzi o moj samochod - nie ma opcji, zeby przy stalej predkosci 200km/h przez 50km spalanie wyszlo 10,2-10,7,

Edytowane przez Yoghurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to banał, ale auto autu nie równe mimo tego że mogą mieć ten sam silnik :]

na spalanie wpływa:

masa auta

skrzynia biegów

napęd 4WD/RWD/FWD

rodzaj i jakość tankowanego paliwa

Rozmiar opon i ciśnienie w nich... i pewnie pare innych czynników

dlatego porównanie Q5 do A4 mimo że maja te same silniki może nie być miarodajne. Poza tym ogromne znaczenie ma stosunek km robionych po trasie (rodzaj trasy podmiejskie czy autostrada) do km robionych po mieście.

Ja mam 2.0 CAGA z plusem na 178PS i przez to że na kazdym baku zawsze robie przynajmniej jedną trase na 400km średnie spalanie oscyluje wokół 6.6, gdyby nie to to miałbym spokojnie 8 jeżdżąc stale po mieście a moje miasto i tak wygląda dobrze bo 50% to obwodnica a tam nawet jak grzeje to spalanie max to 7.0.

Ale i tak czynnikiem dominującym jest kierowca tak jak pisze Gibons :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania 2.0 TDi 170 (po programie 200) Quattro to Kuba ma rację, u mnie podobnie, na zbiorniku robię 650 - 730 w zależności od tego jaki udział trasy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,

jak przekodować otwieranie klapy bagażnika? mogę otworzyć klapę tylko poprzez przytrzymanie guzika na kluczyku.. co jest barrrdzo uciążliwe. Chciałbym również dołożyć przycisk otwierania klapy w boczku. Czy jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadąc nad morze i spowrotem jakieś 750 km wyszlo na baku, ale 2/3 tej trasy to autostrada czy S3 gdzie jechalem 140-160 to spalanie bylo jakieś 7,4l/100km, w sobotę bylem we Wrocławiu. W sumie objechałem go bokiem obwodnica, to spalanie na 230km przejechanych bylo 7,3. Ale tez 160 na obwodnicy jechalem, na trasie różnie bo i 70 i 140 jak szlo, dość dynamicznie zresztą. Wskazania komputera, kręcąc się praca-dom i okolica to 9 pewnie łyka silnik 170 z q i opona 255/19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,

jak przekodować otwieranie klapy bagażnika? mogę otworzyć klapę tylko poprzez przytrzymanie guzika na kluczyku.. co jest barrrdzo uciążliwe. Chciałbym również dołożyć przycisk otwierania klapy w boczku. Czy jest taka możliwość?

A klamka Ci nie działa? Edytowane przez Hohe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,

jak przekodować otwieranie klapy bagażnika? mogę otworzyć klapę tylko poprzez przytrzymanie guzika na kluczyku.. co jest barrrdzo uciążliwe. Chciałbym również dołożyć przycisk otwierania klapy w boczku. Czy jest taka możliwość?

A klamka Ci nie działa?

tzn ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,

jak przekodować otwieranie klapy bagażnika? mogę otworzyć klapę tylko poprzez przytrzymanie guzika na kluczyku.. co jest barrrdzo uciążliwe. Chciałbym również dołożyć przycisk otwierania klapy w boczku. Czy jest taka możliwość?

A klamka Ci nie działa?

tzn ?:D

Klamka na klapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,

jak przekodować otwieranie klapy bagażnika? mogę otworzyć klapę tylko poprzez przytrzymanie guzika na kluczyku.. co jest barrrdzo uciążliwe. Chciałbym również dołożyć przycisk otwierania klapy w boczku. Czy jest taka możliwość?

A klamka Ci nie działa?

tzn ? :D

Klamka na klapie.

nie działa. mikrostyki działają, bo jak nie domknę klapy, to można otworzyć normalnie. a jak się dobrze zamknie, to znowu muszę pilotem pstrykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadąc nad morze i spowrotem jakieś 750 km wyszlo na baku, ale 2/3 tej trasy to autostrada czy S3 gdzie jechalem 140-160 to spalanie bylo jakieś 7,4l/100km, w sobotę bylem we Wrocławiu. W sumie objechałem go bokiem obwodnica, to spalanie na 230km przejechanych bylo 7,3. Ale tez 160 na obwodnicy jechalem, na trasie różnie bo i 70 i 140 jak szlo, dość dynamicznie zresztą. Wskazania komputera, kręcąc się praca-dom i okolica to 9 pewnie łyka silnik 170 z q i opona 255/19.

a no wlasnie - i tak podobnie palil moj diesel z q - czyli jednak nie jestem takim koslawym kierownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany,

jak przekodować otwieranie klapy bagażnika? mogę otworzyć klapę tylko poprzez przytrzymanie guzika na kluczyku.. co jest barrrdzo uciążliwe. Chciałbym również dołożyć przycisk otwierania klapy w boczku. Czy jest taka możliwość?

A klamka Ci nie działa?

tzn ? :D

Klamka na klapie.

nie działa. mikrostyki działają, bo jak nie domknę klapy, to można otworzyć normalnie. a jak się dobrze zamknie, to znowu muszę pilotem pstrykać

Jak stoisz z kluczykiem w ręce przy otwartym aucie, najlepiej pstryknąć ze dwa razy otwieranie na pilocie, to też nie otworzysz z klamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoisz z kluczykiem w ręce przy otwartym aucie, najlepiej pstryknąć ze dwa razy otwieranie na pilocie, to też nie otworzysz z klamki?

nie. próbowałem już na różne sposoby. działa tylko przytrzymanie na kluczyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ja potrzebować kiere s-line z chrom multifunkcją trzyramienną. Może być wytarta jak pieta mojzesza... jak by ktoś coś to ja chętnie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoisz z kluczykiem w ręce przy otwartym aucie, najlepiej pstryknąć ze dwa razy otwieranie na pilocie, to też nie otworzysz z klamki?

nie. próbowałem już na różne sposoby. działa tylko przytrzymanie na kluczyku

poprawka! ten sposób działa, ale nie uszczęśliwia mnie, bo i tak muszę mieć kluczyk wyjęty ze stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoisz z kluczykiem w ręce przy otwartym aucie, najlepiej pstryknąć ze dwa razy otwieranie na pilocie, to też nie otworzysz z klamki?

nie. próbowałem już na różne sposoby. działa tylko przytrzymanie na kluczyku

poprawka! ten sposób działa, ale nie uszczęśliwia mnie, bo i tak muszę mieć kluczyk wyjęty ze stacyjki

Czyli masz coś przestawione w MMI pewnie. Poszperaj w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za opinie na temat spalania, pytałem bo tak mi przeszło przez myśl czy by się na takiego benzynowca nie zaczaić, trafiła się powiedzmy pewna okazja i gdyby nie to że benzynka to pewnie bym się zainteresował bardziej. Może nie powinienem mieć uprzedzeń do benzyny ale tak jakoś od zawsze ten traktor i już taak zostało że jest wporzo. Nie wiem jak w praktyce się jeździ z niutonami w benzzynie bo trzeba by trochę pośmigać ale w dieslu ten banan przyspieszania przynajmniej wskazówki na liczniku to jest. Co do spalania to za pewne ma duży wpływ napęd na 4 buty i to przechyla ilość spalania powyżej dychy. Ja mam średnio 850 - 900 na zbiorniku ale przyznam że nie wariuję, czasem pogonię trochę jak trzeba czasem jak odje... to masakra ale ogólnie to normalna jazda. A no i zalewam przeważnie powyżej 60 l do zbiornika, rekord chyba 65, zawsze dolatuję na oparach. Kumpel ostrzega zebym tak nie wypalał bo mi pociągnie cały syf z baku a ja sie śmieję że cały syf jest dawno spalony :).

Myślę że przy moim charakterze jazdy to taka benzynka by się w te 9l zmieściła, czyli ze 2 - 2,5 więcej od diesla w którym teraz mam podobnie konikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoisz z kluczykiem w ręce przy otwartym aucie, najlepiej pstryknąć ze dwa razy otwieranie na pilocie, to też nie otworzysz z klamki?

nie. próbowałem już na różne sposoby. działa tylko przytrzymanie na kluczyku

poprawka! ten sposób działa, ale nie uszczęśliwia mnie, bo i tak muszę mieć kluczyk wyjęty ze stacyjki
Czyli masz coś przestawione w MMI pewnie. Poszperaj w ustawieniach.
Dokładnie, miałem to samo, musisz wejść w ustawienia Car w MMI i tam możesz to ustawić bezproblemowo ;)

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoisz z kluczykiem w ręce przy otwartym aucie, najlepiej pstryknąć ze dwa razy otwieranie na pilocie, to też nie otworzysz z klamki?

nie. próbowałem już na różne sposoby. działa tylko przytrzymanie na kluczyku
poprawka! ten sposób działa, ale nie uszczęśliwia mnie, bo i tak muszę mieć kluczyk wyjęty ze stacyjki
Czyli masz coś przestawione w MMI pewnie. Poszperaj w ustawieniach.
Dokładnie, miałem to samo, musisz wejść w ustawienia Car w MMI i tam możesz to ustawić bezproblemowo ;)

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

dzięki wielkie idę grzebać. Założyłem ledy komplet od Tomnika. Muszę powiedzieć, że pięknie to świeci!!

a orientuje się ktoś jak to jest z dołożeniem pstryczka klapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...