Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy producent przewiduje jakieś naprawy dmuchawy ogrzewania? Od jakiegoś czasu zaczęła mi wydawać dźwięki, coś jak świerszcz na łące. Zwłaszcza przy hamowaniu autem. Strasznie to wkurzające.

Podejrzewam, że pada jakieś łożysko, czy coś. Miał już ktoś podobne przygody? Da się dokupić takie łożyska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie


Da się dokupić takie łożyska?

Jako część serwisową nie da się, ale coś mogłbyś dopasować. Ja miałem problem z dumachawą bo szczotki od komutatora nie dolegały dobrze i przerywał. Nie robiłeś czasem czyszczenia klimy płynem "jakimś tam" ? Bo ja swoja dmuchawe załatwiłem właśnie tak i Twoje łożyska też mogły od tego. W B8 nie można używać typowych płynów do odgrzybiania które psika się na dmuchawę bo ciecz opadając na wirnik spływa po nim prosto do silnika a tam już się cuda dzieją. te płyny nadają się tylko do wirników zamkniętych z góry.

Do dmuchawy dostęp nie jest trudny tylko trzeba wywalić schowek i masz wszystko na wierzchu, zdejmiesz ją i będziesz słyszał czy to ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edraven, czyściłem klimę izopropanolem - wywalałem schowek i dmuchawę i psikałem na nagrzewnicę. Więc to raczej nie to. Chociaż kto wie czym poprzedni właściciel czyścił :huh:

@Gibons, cena nie jest wysoka, ale jaką będę miał pewność, że taka używana za miesiąc nie zacznie wydawać podobnych dźwięków? :decayed:

Jakby ktoś znał rozmiar łożysk, to bym sobie wymienił i miałbym spokój ducha na dłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczytaj kod z wlepki bagaznika.

Z wlepy 1BA ale sprężyny siedzą FK S597 HA, tak jak pisałem wczoraj kolor czerwony. Amory wyglądają na oryginał, na pewno do wymiany osłona górna amora - odbój.

Teraz pytanie co robić wsadzać inne sprężyny czy wymienić gumy nad i pod sprężyną :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko potrzebuje info jakie zarowki siedza w lampach tych zwyklych I jakie polecacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko potrzebuje info jakie zarowki siedza w lampach tych zwyklych I jakie polecacie

Jak pytasz o przód, to temat masz tu: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/297386-jakie-zarowki-do-przednich-zwyklych-lamp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia ale to moj temat z jedna odp

Tak sobie czytam czytam I wychodzi ze zarowki w zwyklej lampie to dwa razy h7 zdurnialem calkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Gibons, cena nie jest wysoka, ale jaką będę miał pewność, że taka używana za miesiąc nie zacznie wydawać podobnych dźwięków? :decayed:

Bez przesady można kupić za tą kasę prawie nowy z auta o minimalnym przelocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jakby ktoś znał rozmiar łożysk, to bym sobie wymienił i miałbym spokój ducha na dłużej

Chłopaku jak już koniecznie chcesz się w to bawić to po prostu rozbierz badziejstwo, wyciągnij łożyska, każde łożysko ma swój numer podlecisz do sklepu z łożyskami :wink: i kupisz.

I tak musisz rozebrać i tak, to parę godzin dłużej czy krócej Cię nie zbawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak musisz rozebrać i tak, to parę godzin dłużej czy krócej Cię nie zbawi :)

No niby tak, ale lubię mieć wszystko na miejscu jak już się zabieram za robotę ;) Ale pewnie zrobię tak jak Gibons pisał wyżej. czyli po prostu kupię z Allegro dmuchawę na podmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czyli po prostu kupię z Allegro dmuchawę na podmianę.

No i wreszcie zaczynasz gadać z sensem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie. Czy ori kamerę cofania można podpiąć pod jakikolwiek monitor? Jakie kabelki z niej wychodzą? Czy jest to zwykłe plus, minus i dwa do monitora?

Edytowane przez Hohe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale pewnie zrobię tak jak Gibons pisał wyżej. czyli po prostu kupię z Allegro dmuchawę na podmianę.

Kupuj uzywke na aledrogo i będziesz spokojnieszy bo łożysko w Twojej dmuchawie nie padło bez powodu tylko pewnie dmuchawa została zalana jakims syfem do klimatyzacji i zaraz padnie CI silnik i dalej będziesz w d*pie. Jak kupisz dmuchawę sprawdź sobie tylko czy ma szczotki od silnika jeszcze grube to będziesz wiedział czy jest bardzo wypracowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za antena KESSY w naszych autach, za co odpowiada ?

Czy ktoś miał problem z otwieraniem szyb z kluczyka, tak aby wszystkie razem się otwierały, domykanie mi działa a otwieranie od pewnego czasu przestało. Nie wiem kiedy czy przy wymianie komfortu, może jakaś podpowiedź gdzie to wkodować na nowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za antena KESSY w naszych autach, za co odpowiada ?

KESSY to chyba skrót od Keyless Go, czyli kluczyka komfortowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/audi-a4-8k-modul-antena-kessy-czujnik-8k0907247-i4829059020.html

W sumie to z ciekawosci pytam, podobne to do tego odbiornika ustawiania zagara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...