Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kiedy zmieniacie opony na letnie ??


Michas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zmieniam już początkiem maja.

tylko jedno pytanie - czy zimówek do maja wystarczy ?? :polew: :polew:

Mieszkam w górach,a tu do maja bywa różnie.To nie to samo co na równinach - tam nawet jak w kwietniu spadnie śnieg to zawsze powoli się dojedzie do pracy,a ja mam do roboty kilka stromych podjazdów i zjazdów.Bezpieczeństwo i pewność,że dojadę do pracy na czas ponad wszystko - nawet kosztem 1-2mm zimówek :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopię temat.
Zmieniliście już opony? Zastanawiam się, czy nie zrobić tego w ten weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zmienia kiedy mu pasuje.

Ja wczoraj bo muszę na zachód śmigać do roboty a powrót w lipcu więc na zimówach nie będę się bujał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest wiosna w pobliżu:).W tym roku już można tak jak Patryk założył bo nic się już raczej nie wydarzy.Ale bywały lata,ze i do połowy kwietnia zima trzymała.Ja zmieniam chyba w sobotę bo mam wolne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czyli mit utrzymywania sie minimum 7 stopni non stop zeby letnia guma pracowala jak nalezy upadl skoro juz zmieniacie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Unf napisał:

mit utrzymywania sie minimum 7 stopni non stop

A to przypadkiem nie miała być średnia dobowa, a nie non stop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie wiem. Ale na logike... jak bedzie przez 12 godzin 0 stopni i przez 12 godzin 14 stopni to wyjdzie srednia 7 i oznaczalby, ze na letnich mozna jezdzic przy 0C ? Chyba nie :) 

Tym bardziej, ze mowa w szeroko pojetych artykulach i poradnikach jest o tym, ze guma opony letniej traci swoje wlasciwosci w temp ponizej 7C - czyli zeby zmieniac na letnie nie powinna w ogole spadac nizej zeby nie ryzykowac jazdy w temperaturach <7...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze poczekam. W nocy potrafi przymrozić, a jak jadę do pracy to mam +/- 3.5 stopnia, więc korona mi z głowy nie spadnie, jak zmienię 1-ego kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia na letnich śmigam. W dzień już ciepło a w nocy jak trzeba jechać jedzie się uważniej i tyle.  Śniegu juz nie powinno być :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to jakie temperatury zapowiadaj na ten tydzień, to spokojnie do piątku można wymienić opony na letnie.  W nocy przymrozek jeszcze łapie, ale nie powinno być już śniegu, przynajmniej nikt z nas nie spodziewa się takiej zimy jak miało to miejsce miesiąc wcześniej. Ja akurat muszę zainwestować w komplet nowych opon letnich 16. Szykuję na ten cel ok 1 k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja planuje zmienić w okolicy 1 kwietnia. Nie wiadomo jak jeszcze będzie z tą pogodą u nas. Zapowiadają u mnie np deszcze i zimno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie będzie już śniegu na tyle uciążliwego aby zalegał na drodze czy tym bardziej mrozu i lodu, więc moim zdaniem początek kwietnia to optymalny termin, ja sam jestem już po wymianie mino że pogoda nie sprzyja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lato wrzucilem 8 kwietnia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...