Skocz do zawartości
IGNOROWANY

RNS E wymiana lasera instrukcja


malygt

Rekomendowane odpowiedzi

Następnym razem spróbuj izopropanolu, alkohol zawarty w perfumach jest zbyt inwazyjny i przyczynia się do przedwczesnego zużycia soczewki lasera. Ze swojego doświadczenia powiem Ci że czynność pewnie będziesz musiał powtarzać co pół roku...

No to powiem tak. Jestem po akustyce i elektronice i oczywiscie izopropanol jak najbardziej tak ,tylko akurat nie miałem a potrzebowalem navi na wyjazd. Perfum użyłem w ostatecznosci ale tak minimalnie ze ledwo co i smiga juz ponad rok a mapy używam przynajmniej raz w miesiącu. Wiec jak się to zrobi delikatnie to nie powinno sie nic dziać. Ale oczywiście wg naszej fachowej wiedzy izopropanol to najbardziej odpowiedni środek do tego typu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswieżam temat

Mam zamiar wymienić laser lub cały napęd. Chciałem zapytać co będzie lepszym rozwiązaniem ?

Na allegro znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/nowy-oryginalny-laser-rns-e-audi-a4-lexus-chrysl-i6173184758.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem cały napęd z laserem na aliexpress za ok 100zł, działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem cały napęd z laserem na aliexpress za ok 100zł, działa bez zarzutu.

tylko właśnie pytanie czy jest sens wymieniać cały napęd skoro tylko laser nie działa tak jak powinien

znalazłem coś takiego naaliexpres: http://pl.aliexpress.com/item/Alpine-AP01-2pt-DVD-Navigation-laser-lens-optical-pickup-for-DV36M110-DP33M21A-AudiA4-RNS-E-Lexus/32607379069.html?spm=2114.010208.3.45.WD4tBv&ws_ab_test=searchweb201556_10,searchweb201602_1_10017_10021_507_10022_10020_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_6&btsid=534c6c6c-e02c-46db-93d3-454f2492d4a1#thf

ale to pewnie jakaś chińszczyzna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie lasery w tej cenie to chinole ori laser kosztuje ponad 300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie lasery w tej cenie to chinole ori laser kosztuje ponad 300zł

Możesz podesłać jakiś link, gdzie można kupić z pewnego źródła 100% ori laser?

Byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z forumowiczów wymienial juz u siebie laser ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie lasery w tej cenie to chinole ori laser kosztuje ponad 300zł

Możesz podesłać jakiś link, gdzie można kupić z pewnego źródła 100% ori laser?

Byłbym wdzięczny.

niestety osoba od której ja miałem nie sprowadza już więc nie wiem jakie teraz jest pewne źródło

A czy ktos z forumowiczów wymienial juz u siebie laser ?

tak ja wymieniałem wiele razy laser w rns-e , a czemu pytasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo chciałem zapytać jak dobrać prawidłowy laser i czy ta chińszczyzna potrzyma trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę takich silniczków, tylko podaj długość jego z tym ślimakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy kupował ktoś i montował laser od chińczyków z ALiexpress np taki :

https://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-Alpine-AP01-2pt-DVD-Navigation-laser-optical-pickup-for-DV35M110-DP33M21A-AudiA4-RNS-E/2026213447.html?spm=2114.13010308.0.0.kVgV8G

U mnie w moim RNS-E 2010 LED padł i nie chce już czytać jak się mocno nagrzeje radio.

Chciałem go u siebie wymienić ale nie wiem czy będzie czytać DVD DL 8,5 GB? Bo czytałem że ktoś wymieniał w RNS510 laser od chińczyków i nie czyta mu DVD DL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje głowic laserowych. Rozkręc radio i sprawdź jaki masz.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam RNS-E LED (Media) i wymieniłem w nim laser. A wymieniłem dlatego że na oryginalnym włączałem nawigację i po jakimś czasie (po iluś minutach jazdy na nawigacji) pojawiał się komunikat że nie można odczytać map nawigacji. i był bład odczytu DVD.

Pomyślałem sobie że to wina lasera. Zamówiłem nowy od chińczyków oryginał. Założyłem i działa czyta płyty z mapami ale efekt jest taki sam. Po jakimś czasie błąd DVD. Sprawdzałem na innej mapie i to samo.  Zrobiłem test że wyjąłem na parenaście minut płytę z mapami. Nawi dalej była właczona na Tuner FM.  Po parunastu minutach włożyłem ponownie mapy i znów działały. tylko znów przez jakiś czas. Nie wiem co może tutaj być winne ?

Wychodzi na to że laser nie jest temu winien.

Ma ktoś pomysł co sprawdzić i jak dlaczego tak się dzieje ?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś dziwnie zaczyna się zachowywać po rozgrzaniu komunikat z błędem odczytu lub żeby włożyć płytę.

Jak zimny to czyta bez problemu ale przez jakieś 20 - 30 minut  to laser czy coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mam to samo. 

Zamówiłem sam laser z taśmą tylko (bez mechanizmu całego) wymieniłem ale niestety dalej to samo. Nie wiem czy to będzie wina elektroniki tej od lasera co jest w calym tym mechanizmie plyt ? Nie wiem jak to sprawdzic. 

Moze ktos nam podpowie? Bo nie chce kupic calego mechanizmu a okaze sie ze to nie tego wina tylko gdzies na plycie głównej...

 

Jaka masz RNS-E ? Zwykłą czy LED 2010? Bo ja mam LED.

Edytowane przez PiterEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...